It is currently Fri Mar 29, 2024 7:41 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject: Re: Istoria discusului in Romania.
PostPosted: Wed Feb 03, 2016 9:23 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Feb 19, 2010 1:27 am
Posts: 1199
Location: onesti-bacau
:good2: asa e...ai punctat foarte bine niste aspecte. :goodpost:

_________________
pluteste drept inainte, si daca pamantul pe care-l cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea intr-adins pentru a-ti rasplati indrazneala(regina Izabela catre Cristofor Columb)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Istoria discusului in Romania.
PostPosted: Wed Feb 03, 2016 1:46 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 7:33 pm
Posts: 1871
Location: Constanta
reisz-medre wrote:
Ioan C. wrote:
...Situatia lor ii face sa se creada mari acvaristi pentru ca au reusit sa-si cumpere un acvariu (in loc sa fie nevoiti sa si-l faca singuri) si o ciorba de peste, pe care nu reusesc s-o manance pentru ca se acreste peste doua saptamani si o arunca dezamagiti, zicand ca n-a fost bun bucatarul, alias "Petshop", devin infumurati, aroganti, iar daca nu-i ajuti cand dau de belele, pentru ca ti-e lehamite de aroganta lor, te tituleaza ca fiind "secretos" si nu-si pot explica de ce esti asa...

:goodpost: :drinks:

:goodpost:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Istoria discusului in Romania.
PostPosted: Wed Feb 03, 2016 4:05 pm 
Offline

Joined: Tue Oct 27, 2015 4:54 pm
Posts: 32
Location: constanta
Ioan C. wrote:
... si o ciorba de peste, pe care nu reusesc s-o manance pentru ca se acreste peste doua saptamani si o arunca dezamagiti, zicand ca n-a fost bun bucatarul, alias "Petshop", devin infumurati, aroganti, iar daca nu-i ajuti cand dau de belele, pentru ca ti-e lehamite de aroganta lor, te tituleaza ca fiind "secretos" si nu-si pot explica de ce esti asa..
Partea cu "ciorba " e belea :D :D
Merg aproape in fiecare duminica la "piata bric"(targu duminical "cu detoate", constantenii stiu), nu pot sa crezi ce intrebari pun cei care vor sa cumpere pesti, cat de neinformati sunt, in cazul in care astazi se gasesc informatii mai mult decat generale, legat de cea ce inseamna acvaristica.

Nu de putine ori am vazut cat de prost erau sfatuiti, carasi cu gurami, beta cu ori ce peste, scalari in acvari de creveti, si exemplele pot continua.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group