It is currently Sat May 18, 2024 4:51 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: bine v-am (RE)gasit...dupa caz
PostPosted: Wed Feb 24, 2010 4:25 pm 
Offline

Joined: Sun Feb 21, 2010 11:37 am
Posts: 119
Location: Bucuresti
ma asteptam sa raspunzi, din pacate a fost o persoana care nu m-a dezamagit niciodata si pe care-am avut-o la capat de fir, plus un EL ignore pe acest site si la fel de prompt azi.
E ceva inedit! am pus deja 2 ML albastru de metil, am redus puterea filtrului extern, dimineata am scos filtrul intern, EA e mereu in preajma lor acum, EL pe langa con, "indeparteaza" tot ce nu e bun cred... nu stie importatorul meu ce mi-a dat cadou! o super pereche, foarte atenti, extrem de prezenti in preajma conului, nota 10! eu nu m-as putea dispensa de o astfel de pereche, indiferent de cine ar fi vorba... EL va vedea primele imagini ale echipei de ringi despre care am aflat intre timp si originea parintilor lor, inventatorul ringilor!!!
sunt adorabili! sper sa-mi ajute Dumnezeu sa traiasca si sa fie sanatosi sa ne bucuram cu totii in bazine de ei!
Nu m-am miscat de la masa pt a nu-i deranja si pt a le crea tot confortul pe care si eu in postura lor l-as dori.
Numai bine! PRIETENII LA NEVOIE SE CUNOSC! in rest e toata lumea pe metereze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: bine v-am (RE)gasit...dupa caz
PostPosted: Wed Feb 24, 2010 4:48 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 11:40 pm
Posts: 83
Location: Alba Iulia
Felicitari, sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei.

_________________
Sa fii liber nu inseamna sa faci tot ce vrei, ci sa
stii ca poti sa vrei.

http://www.youtube.com/watch?v=yKihfekc7Qo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: bine v-am (RE)gasit...dupa caz
PostPosted: Wed Feb 24, 2010 5:00 pm 
Offline

Joined: Sun Feb 21, 2010 11:37 am
Posts: 119
Location: Bucuresti
mercic, am inteles ca e cale lunga de la ICRA la PUI ... asa incat sper sa ma bucur realmente de ei si de parinti in aceeasi masura...
am vb cu NENEA DONATORUL la telefon (i-am trimis un sms si EL m-a sunat), se bucura sincer pt mine, era suparat ca nu l-am sunat pe el, pt ca imi sta la dispozitie oricand pt orice discus... mai rar, este o diferenta colosala intre acest om care e si campion mondial si inventator si crescator si prieten... si consilier, pe care azi am aflat ca-l pot avea oricand indiferent de ora la capat de fir.
Voi incerca sa actionez asemeni lui; acum ma desparte o mare "baza de cunostinte", dar sper la un moment dat sa fiu de folos neconditionat oricui... azi am inteles ce inseamna sa nu ti se raspunda la capat de fir sau intr-un caz sa ti se spuna ca e un priteten in vizita...that's it! life goes on!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: bine v-am (RE)gasit...dupa caz
PostPosted: Wed Feb 24, 2010 9:10 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 9:58 am
Posts: 156
Location: giurgiu
Buna Anca, bine ai revenit!

_________________
DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE,DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: bine v-am (RE)gasit...dupa caz
PostPosted: Thu Feb 25, 2010 8:17 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:11 am
Posts: 1662
Location: Focsani
Mult noroc cu ringii iti doresc.
Maaama da ce te grabesti :mrgreen: Nu am vazut niciodata un incepator in discusereala care sa faca asa de multe in asa de putin timp :D . Tine-o tot asa chiar daca multi o sa fim invidiosi si poate unii vor fi si putin rai . Ai grija numai sa faci totul cum trebuie si sa vb cu prietenii mai experimentati ca sa nu te lovesti cu capul de sus cind te astepti mai putin .
Numai bine .

_________________
poze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: bine v-am (RE)gasit...dupa caz
PostPosted: Thu Feb 25, 2010 8:45 am 
Offline

Joined: Sun Feb 21, 2010 11:37 am
Posts: 119
Location: Bucuresti
Buna Dragos,
o vorba veche spunea sa "nu lasi pe maine ce poti face azi", eh... cam uzez de asta!
Poate si din cauza ca nu am avut niciodata pesti iar acum vreau sa recuperez in 2-3 luni ce-au facut altii intr-o perioada de ani...
De ce sa fie cineva invidios?! am muncit si pt pestii din import, cu 6-12 schimburi de apa si tot atatea mese, cred ca se vede in poze ca sunt f grasuti, voi munci deasemenea si pt orice pui pe care i-as avea dintr-o pereche, intre 4-6 luni in acelasi regim de minim 6 mese si numai cu mixtura, larve, artemia si tantari... ceea ce fac eu poate face oricine, oricand. Sunt de acord sa ma invidieze cineva cand nu fac nimic si astept "sa produc bani" peste noapte.
Incerc sa fac totul cum trebuie, dar asemeni oricarei persoane (fiind om) pot gresi, face parte din viata si greseala, sper ca aceste greseli a nu se rasfranga asupra animalelor, m-ar face sa sufar inzecit. Am pierdut un singur discus dar am suferit si am plans enorm, e si ingropat in spatele blocului, la cateva zile ii pun cate o floare.
"Consilierii" mei au fost si-mi sunt aproape, am carti intregi de citit de pe net, am deja zeci de link-uri pe care am nevoie sa le lecturez pt a sedimenta ceva mai mult nivelului meu actual... dar dincolo de toate discusii inseamna f mult pt mine, ii iubesc, sentimentul e reciproc, crede-ma ca de la 5 m daca spun 2 cuvinte sunt toti inghesuiti in coltul bazinului, daca stau langa acvariu si le vorbesc, toti se alinta si "danseaza", sunt fitosi din cale-afara si incerc sa le fac viata cat mai fericita.
Sper sa ne auzim cu bine,
anca


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: bine v-am (RE)gasit...dupa caz
PostPosted: Thu Feb 25, 2010 8:54 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
La cat de meticuloasa esti, daca mai punem si ambitia de care dai dovada , plus putin noroc pe care sigur il ai altfel nu ai fi ajuns pana aici, ai avea ceva sanse sa scoti pui din prima depunere. Eu si multi altii iti tinem pumnii, dar sa nu fi dezamagita daca nu iti iese din prima. Ar fi ceva absolut normal. Succes Anca si hai cu topicul asta la sectiunea dedicata (asta a fost pentru ADX).

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group