It is currently Sun Apr 28, 2024 8:25 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Tue Mar 15, 2016 12:21 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue May 12, 2015 12:33 pm
Posts: 125
Location: Zalau
Dragi colegi,

Binenteles ca orice incepator am comis acele greseli de inceput dar cu ajutorul vostru am reusit sa trec cu bine peste obstacole neavand nici un deces in randul pestilor, de forme inca nu vorbim..acolo mai e de lucrat :).
Cei cu care deja m-am intalanit stiu ca am un job aiurea si frecvent ma deplasez prin toate partile ale tarii noastre.
Saptamana trecuta am avut ceva treaba prin Bucuresti, Constanta si m-am intors prin moldova acasa.

Ca se trec la subiect in Bucuresti am avut ocazia sa ma intalnesc cu colegul @dragan (Dl. Nelu Dragan) unde am vazut niste pesti splendizi. Vreau sa spun ca rar am vazut intr-o crescatorie pesti cu asa forme si colorit! Va multumesc si pe aceasta cale!

Urmatorul de pe lista a fost @drdiscus (Catalin). Ei aici as putea sa scriu foarte mult dar ma rezum in a zice ca acest om este fascinant. Chiar daca a avut programul terminat in cabinetul sau, m-a asteptat si am stat la un suc sa-i admiri pestii lui foarte frumosi (minunati!). Peste o zi ma suna dimineata Catalin si imi zice "sa nu iti faci program, eu ti l-am facut deja :)". M-a invitat dimineta la el acasa sa bem o cafea (foarte frumosi Altumii!!), dupa care vroia sa mergem prin oras dar eu avand timpul limitat acea zi am ramas cateva ore la el acasa si am discutat despre discusi si nu numai.
Catalin iti multumesc si pe aceasta cale, stiam ca esti un caracter deosebit dar chiar nu ma asteptam de la un coleg un astfel de tratament cu un "necunoscut". De asemenea iti multumesc pentru acele multe sfaturi de pe forum, si in urma intalnirii noastre. Cu siguranta cand mai trec pe la Constanta nu omit sa intru pe la tine sa te salut macar, daca timul nu imi permite altceva.
Si ca sa iti raspund la intrebarea ta daca voi veni la intalnire....eu sper ca da...dar inca este prea devreme sa ma pronunt din pacate.

In aceeasi seara plecam spre Galati la colegul @manny23 (Marian). Iarasi trebuie sa spun ca si acest om este un adevarat coleg al acvaristicii. Probabil este unul dintre cei mai tineri discusari din Romania dar ceea ce face el acolo este SPLENDID si demn de lauda. Are pesti cum multi dintre noi doar visam, dar totodata si are grija de ei, asta se vede si pe pozele postate de el. Omul m-a asteptat la intrare in Galati, de unde m-a luat cu masina personala si m-a dus la el, vorba aia, doar sa ii vad pestii. Multumesc Mariane de amabilitate si pe aceasta cale!!! Sa ne mai bucuri cu pozele tale si poate poate chiar si cu pestii tai ;)!!


Astea fiind spuse va multmesc tuturor si va doresc ape limpezi si discusi dolofani!

P.S. dupa aceste intalniri mi-am rearanjat gandurile prin cap si parca altfel fac unele lucruri, care cu siguranta imi vor fi de folos atat mie cat si pentru "triscusii" mei.

_________________
"Nu tot ceea ce poate fi numărat contează şi nu tot ceea ce contează poate fi numărat." - A. Einstein


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Tue Mar 15, 2016 3:16 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 7:33 pm
Posts: 1871
Location: Constanta
Multumesc pentru cuvintele frumoase.Oricand si oricine este bine venit pentru ca si eu la randul meu, am intalnit oameni deosebiti datorita acestui forum.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Tue Mar 15, 2016 4:27 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:10 am
Posts: 2084
Location: Pitesti
De aceea ne si intelegem asa bine pentru ca toti sintem oameni buni !

_________________
Îmi invidiez părinţii! Îmi va fi greu să fac un copil ca al lor!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Wed Mar 16, 2016 3:31 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
"Eu nu ți-aș dori vreodată sa ajungi sa ne cunoști..."
Glumesc bineînţeles. Fa un efort și cunoaşte-ne pe cat mai multi căci putini sunt aceia care se vindeca de o asemenea prietenie.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Thu Mar 17, 2016 1:55 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue May 12, 2015 12:33 pm
Posts: 125
Location: Zalau
Marius eu am inceput de putin timp cu "regii", dar deja am intalnit oameni extraordinari, cu unul chiar am pus o baza de prietenie buna zic eu, el fiind Romeo pe care il stiti de mult timp printre voi; noi fiind si din acelasi oras si chiar stam la un pas de celalalt. De fapt el este de vina ca m-am contaminat cu virusul "discus" :P, si ii multumesc si pe aceasta cale.
Cu siguranta daca am drum spre Sibiu (imposibil in viitorul apropiat sa nu am) te voi contacta sa te cunosc si pe tine, si evident sa vad si ceva pesti frumosi :).

_________________
"Nu tot ceea ce poate fi numărat contează şi nu tot ceea ce contează poate fi numărat." - A. Einstein


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Thu Mar 17, 2016 3:09 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Te aștept.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Tue Jun 14, 2016 12:52 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue May 12, 2015 12:33 pm
Posts: 125
Location: Zalau
Va salut dragi colegi,

Deoarece nu vreau sa umplu cu topicuri noi aceasta sectiune voi continua aici relatarile mele despre vizite la alti colegi.

Am avut un drum de Sibiu - Pitesti si binenteles nu am ratat ocazia de a mai intalni alti colegi, oameni extraordinari de altfel si ei sunt @mariusvlad si Adrian (alias @ida74).

@mariusvlad - multumesc pentru timpul acordat. S-a adeverit inca o data ce oameni de calitate sunteti voi, discusarii. Rau imi pare ca nu am ajuns la intalnire, dar sper ca data viitoare sa spun si eu prezent. Splendizi acei Xingu :)!! - iti doresc toate cele bune!

@ida74 - multumesc ca m-ai primit chiar si la o ora tarzie. Frumosi pesti, acvarii intretinute, altumii....am ramas fara cuvinte...giganti. Sper sa ne auzim curand ;). - toate cele bune!!


P.S. - si uitandu-ma la comentarii mi-am dat seama ca am ratat pe cineva, acela fiind @mmdiscus, dar pentru data viitoare te-am pus pe lista ;).

_________________
"Nu tot ceea ce poate fi numărat contează şi nu tot ceea ce contează poate fi numărat." - A. Einstein


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Wed Jun 15, 2016 8:01 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Te aștept oricând Peter.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Wed Jul 13, 2016 10:40 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue May 12, 2015 12:33 pm
Posts: 125
Location: Zalau
Revin cu inca o vizita :).

De aceasta data am avut un drum in Timisoara-Arad si binenteles nu am putat sa evit sa intru si pe la colegul nostru @reisz-medre.
Din nou pot sa zic ca m-am intalnit cu un om deosebit. Un om care stie foarte bine ce face in "oaza" lui. Pesti frumosi si curatenie impecabila (asa cum ne-a invatat de mult prin pozele lui).

@reisz-medre, multumesc inca o data pentru primirea calduroasa, frumosi discusi, frumos aranjat, ordine si curatenie impecabila prin acvarii, frumosi Altumi. Multumesc pentru idei in ceea ce priveste filtrarea, cu siguranta am sa le pun in practica cat mai repede posibil.

Ape limpezi!

P.S. Sa nu uit de Maja, este o scumpica, gata sa-mi manance pantalonii :), glumesc de fapt este foarte prietenoasa.

_________________
"Nu tot ceea ce poate fi numărat contează şi nu tot ceea ce contează poate fi numărat." - A. Einstein


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Un "bussiness trip" reusit
PostPosted: Fri Sep 16, 2016 10:14 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue May 12, 2015 12:33 pm
Posts: 125
Location: Zalau
Un nou drum la Pitesti.

De aceasta data am intrat la Stefan (@mmdiscus) caruia ii multumesc si pe aceasta cale.

Oameni deosebiti, ca de altfel toti pe care v-am cunoscut pana acum.
Frumosi pesti si sa nu uit de pisici, m-ai pus pe ganduri sa-mi cumpar una, nu stiu cum fac cu sefa :twisted:.
Stefan multumesc mult pentru amabilitatea si pentru primirea calduroasa! Data viitoare nu uit de ce am promis ;)!

Ape lipezi!

_________________
"Nu tot ceea ce poate fi numărat contează şi nu tot ceea ce contează poate fi numărat." - A. Einstein


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group