It is currently Fri May 03, 2024 3:13 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 6:00 pm 
Offline

Joined: Wed Mar 24, 2010 5:12 pm
Posts: 20
Location: iasi
Da Claudiu nu fac diferenta de pret pt ca nu isi permite nimeni sa o plateasca.
TI-AM ZIS EU CA ITI VAND PESTII DIN POZA?.Ti-am explicat de mai multe ori ca sunt generatii diferite din aceeasi parinti.Am pus acele poze pentru cei ca tine care nu au treaba cu discusii sa vada cum or sa arate la maturitate iar celor care au dorit poze cu pestii care urma sa ii trimit le-am trimis.
Ai cerut poze cu stocul actual si nu ti-am trimis?
Am facut peste 50 de importuri ,crezi ca am vazut poze cu fiecare peste trimis?
Nu sunt comerciant ci profesor de matematica si fac discusi din pasiune dar cand ai de platit facturi la curent,gaz.apa de 3000-3500 lei/luna datorita pestilor trebuie si sa vinzi. Daca nu iti doreai sa faci scandal ma sunai sa vorbim. Oricum m-am plictisit de aceasta discutie asa ca nu mai intervin.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 7:12 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
Cu riscul ca ma contrazic singur cand am zis ca am terminat ce am avut de zis mai continui.
Ti-am trimis sms si ti-am spus ca nu sunt multumit se vede in primul post ora la cat ti-am dat sms si la cat am postat.
Nu te-a contrazis nimeni ca ai facturi de platit , toti avem mai mici sau mai mari , dar nu trebuie sa pretinzi ca vinzi ceva si sa vinzi altceva.
Exact pentru cei ca mine care nu au nici o treaba cu discusi se pun pozele sa vada ce cumpara ca sa nu existe discutii , dar cand realitatea e diferita fata de poze aici e o problema mare zic eu. IN POZA DE PE OLX NU CRED CA SUNT PESTI ADULTI.
In mesajul de aici de pe dcr se vede clar ca ti-am cerut poze cu pui si cu parinti si mi-ai dat link de pe olx.

TREBUIE SA ARATI CLAR CEEA CE VINZI . CA DACA ARATI CEVA SI VINZI ALTCEVA NU O SA MAI CUMPERE LUMEA DE LA TINE.

Cand am vandut niste pigeoni la cineva la buc i-am trimis cat mai multe poze sa vada clar ce cumpara sa nu existe discutii.

Si eu printre altele mai vand si masini , dar niciodata nu am vandut o masina si am pus poza cu alta masina .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sun Dec 20, 2015 5:52 pm 
Offline

Joined: Wed Mar 24, 2010 5:12 pm
Posts: 20
Location: iasi
In fiecare post al tau vad ca zici alta minciuna.Hai sa concluzionam:
1.Mi-ai cerut poze cu puii,respectiv parintii de checherboard corect?(in ultimul post zic ca de fapt vroiai cu red)
2.Mi-ai facut comanda de 6 checherboard si 5 red/white?(in primul post zici RED MELON desi eu nu am la vanzare si nu mi-ai cerut poze cu ei).Red/white inseamna rosu si alb iar cantitatea de rosu poate varia.
3.In poza de pe olx chiar sunt adulti daca te uiti la pozele mele de pe forum vezi ca am format si o pereche intre timp.
4.Legat de activitatea ta de combinator de masini am o intrebare: si ele isi schimba culoarea in functie de mediu(asa cum fac discusii)?
5.Cum poti sa repeti ca nu ti-am dat pestii din poza si sa nu imi raspunzi la afirmatia mea in care am spus ca nu aceia sunt la vanzare?
6.Repet:mi-ai zis sa iti pun pestii cei mai rosii sau cei cu forma cea mai buna?
In concluzie eu cred ca de fapt tu esti cel care a comandat "lamai" asteptand sa primeasca "rosii".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sun Dec 20, 2015 9:54 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
Ok. E totul minciuna ce am spus eu si dovezile sunt photosopate. Chiar si mesajul de pe olx cand ti-am spus sa imi dai varfurile.
Dar un sfat nu venit de la mine ci de la un mare discusar din Ro : "ar trebui sa arati clar ceea ce vinzi "
Eu consider ca nu trebuia sa incerci sa spargi feedbackul si sa accepti ceea ce am spus , iar pe viitor sa prezinti clar ceea ce vinzi sa nu mai existe discutii de gen.

E foarte crunt sa iei o recenzie putin negativa oricat de mica ar fii te afecteaza. Stiu asta din propie experienta cu siteul booking , dar trebuie sa ti-o asumi si sa incerci sa rezolvi problema pe viitor.


Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Daca tu consideri ca astia sunt red&white. Eu care nu am nici o treaba cu discusi cum ai spus tu stiam ca red&white sunt rosi cu capul alb , nu albi cu capul rosu.
Ceea ce ma doare e ca eu rd i-am luat pentru a mea si cand m-a intrebat de ce astia sunt albi cu capul rosu chiar mi-a cazut fata....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Mon Dec 21, 2015 12:39 pm 
Offline

Joined: Wed Mar 24, 2010 5:12 pm
Posts: 20
Location: iasi
In primul rand mi-ar fi placut ca acest "mare discusar" anonim sa fi scris aici sau mie pe pm.
Raman la parerea ca folosesti termeni pe care nu ii intelegi.De ex varfuri=cei mai mari din serie si nu cei mai colorati,punctati etc.
In al 2-lea am incercat sa iti explic de ce imi este foarte greu sa fac zilnic update la poze.
Acu ceva timp aveam in jur de 2500 de pui care ocupa 40 de acvarii.Toata lumea stie ca daca vrei sa scoti o poza cat de cat trebuie sa faci macar 50 din care sa selectezi una.La mine stocurile se modificau zilnic putand sa dau 5 sau 500 de pui din diferite acvarii.Sa inteleg ca tu consideri ca trebuia sa fac zilnic 2000 de poze pentru ca tu sa poti sa iti alegi 5 pesti?Oare mai aveam timp si de altceva?Daca urmaresti si anunturile altora ai sa vezi ca nu face nimeni asta.
In cazul pestilor maturi trimit poze exact cu cei din poza dar in cazul puilor imi este imposibil sa fac poze zilnic.Daca puii sunt scosi din aceiasi parinti prezinta acelesi caracteristici.
Parca arata un pic diferit de primele poze postate.Asa cum ti-am zis ai rabdare.
Red/white nu inseamna rosu cu capul alb acele e red marlboro white face si inseama alb cu sfertul inferior drept rosu.Ca 70% sunt cu mai mult rosu nu e nici o problema.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Mon Dec 21, 2015 1:30 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
Image
E poza pusa de tine cu pesti nush daca inainte sa imi pui mie sau dupa ce mi-ai trimis mie , dar imi vine greu sa cred ca din cei care au culoare bine definita cu existau care sa aibe o forma frumoasa , dar daca imi puneai 1-2-3 din aia care sa arate a R&W batea la ochii asa ca ai pus doar un ce am pus eu poza. ( un fel de white diamond colorat ) .
Nu am contestat niciodata forma am contestat si contest VARIETATEA pentru ca mie ca incepator nu imi pare a red&white din ce am vazut eu pe net , din ce am eu in acvariu , din ce am cautat pe google , din ce ai postat tu pe olx. La 12CM imi e tare greu sa cred ca se vor mai schimba din roz cu botul portocaliu in portocaliu( sau rosu) botul alb. Pentru ca eu sincer nu am vazut nici o pereche reproducatoare sau discusi vanduti ca R&W de culoare ce mi-ai trimis-o mie .

EU SUNT SOCAT CUM INSISITA CA SUNT RED&WHITE , mie mi-ar fii rusine sa insist cu ceva ce stiu ca nu e asa si sa mai am si ani de experienta in spate.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Tue Dec 22, 2015 5:48 pm 
Offline

Joined: Wed Mar 24, 2010 5:12 pm
Posts: 20
Location: iasi
In primul rand vreau sa iti multumesc pentru feedback dar mai ales pentru al 2-lea rand de poze.In baza lor am primit inca 2 comenzi de red/white precum cei din poza..Se pare ca ale mele nu erau asa reusite.Pe viitor te rog pune si tu niste poze mai bune cand dai feedback nu ca primul set.
In al 2-lea vroiam sa iti spun ca vorbeam si eu zilele trecute cu un discusar celebru diferit de discusarul tau renumit, care imi spunea ca "pentru oameni ca el in medicina a fost inventata o ramura speciala"(cu referire la tine).Cred ca se referea la stomatologie sau altceva....
Iti doresc un craciun fericit.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Tue Dec 22, 2015 7:44 pm 
Offline

Joined: Mon Nov 23, 2015 10:22 pm
Posts: 40
Location: constanta
Pe mine sincer m ati obosit, amandoi.
cel mai probabil vina este la amandoi, respectiv ca nu a cerut mai multe detalii si poze si ca vanzatorul nu si a prezentat marfa asa cum trebuie sau nu a oferit suficiente detalii despre marfa.
sincer eu as fi vazut o rezolvare fara atata tam tam.
cat despre topic, eu sunt multumit de Giani, am primit ieri 3 bluediamond, de peste 15 cm, la care am vazut doar o poza cu unu din ei din fata privit. au ajuns ok, sunt ok. Nu s ca ce i de revista de participa toni tan la concursuri dar sunt frumosi, au o forma si o culoare OK.
la urma urmei nici nu mi am batut capu
Eu recomand Giani, nu am avut probleme de nici un fel de probleme, pestii au ajuns bine dupa 9 ore
ps: asta nu inseamna ca nu trebuie sa invatam din greselile altora si sa fim mai atenti ce cumparam si ce vindem


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Tue Dec 22, 2015 9:22 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
Giani , nush daca ai observat , dar si pe facebook m-a intrebat cineva daca nu ii vand si am zis ca nu spunandui ca gaseste la tine. . Gresala a fost urmatoarea eu ti-am cerut red&white tu mi-ai trimis altceva ce stii doar tu , eu banuiesc ca white diamond colorat cu mai stiu ce.
Daca eu as fii fost in locul tau si se intampla asta as fii procedat in felul urmator :
Cand ti-am dat sms ca nu-s multumit de pesti as fii incercat sa o dreg cumva iti trimteam alti pesti sau nush orice care sa se fii aplanat discutia si sa nu se ajunga pe forum si cu scandal. Tu ai preferat sa insisti ca sunt ceea ce am comandat ceea ce stii si tu ca nu sunt red&white sau cel putin la ce zice toata lumea red&white.
Eu nu am vrut sa iti fac rau cu feedback-ul am vrut doar sa demonstrez ca am dreptate si ca nu se face ce ai facut .
Era normal sa nu vreau bani inapoi pentru ca daca vroiam bani nu imi cumparam pesti tineam bani.
Concluzie m-a deranjat ca am comandat ceva si am primit altceva si nu s-a incercat intr-un fel sau altul sa se dreaga problema ai spus simplu se coloreaza ei in 2-3 luni ceva de genul ca ajung r&w in 2-3 luni, cand deja ei aveau 12cm. Daca era vorba de pesti de 5cm perfect de acord nici macar nu deschideam gura , dar au 12cm nu se mai pot face red&white.
Eu chiar ma bucuram foarte mult sa fie r&w cu forma pe care o au pentru ca sunt pesti frumosi.
Nu te-am contrazis ca nu sunt din pereche de r&w , dar nu-s r&w.
Nu contest si nu am contestat decat varietatea si faptul ca am comandat ceva si am primit altceva fara sa fiu anuntat. Cum mi-ai spus ca nu imi dai de 5cm ca nu imi poti garanta ca sunt ok asa puteai spune si de astia uite nu sunt exact r&w , dar au o forma ok . Imi aratai poze si daca imi placeau ii luam daca nu , nu. Asa nici unul dintre noi nu ne faceam nervi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Wed Dec 23, 2015 11:41 am 
Offline

Joined: Sat May 22, 2010 6:51 pm
Posts: 252
Location: bucuresti-berceni
si eu am luat pesti de la Giani,sunt foarte multumit de ei.Ca sa te convingi ca sunt r&w, amenajeaza un acvariu semiplantat si o sa te convingi.eu i am avut o perioada in plantat unde aveau o alta culoare, si in steril sunt ca ai tai.te grabesti sa tragi concluzii si sa judeci oamenii fara ai cunoaste.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group