Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

ADX

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Date personale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 3:17 am    Post subject: ADX Reply with quote

Salutare! (se pare ca deocamdata ma salut singur, dar sper ca in scurt timp sa se remedieze "defectiunea")

Ma numesc Adrian (since 1970) si locuiesc in Bucuresti. Microbul acvaristicii il am de vreo 30 de ani si inca nu am gasit un tratament icon_smile
De vreo 4 ani am descoperit discusul si treptat, am renuntat la celelalte specii pe care le aveam, in favoarea lui. Actualmente am trei bazine cu discusi, dar atat numarul bazinelor cat si numarul "chiriasilor" variaza destul de rapid, poate chiar si de la o luna la alta... De-a lungul timpului s-au intamplat si cateva "accidente", dar au fost si reusite si consider ca am avut ce invata din ambele situatii. Niciodata insa nu cunosti destul, asa ca un loc (chiar si virtual) in care sa ne adunam pentru a putea schimba pareri, consider ca este cat se poate de bine-venit.


Last edited by ADX on Wed Apr 02, 2008 10:36 am; edited 3 times in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
simi
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 03 Oct 2007
Posts: 40

PostPosted: Wed Oct 03, 2007 8:22 am    Post subject: Reply with quote

Salut coane ADXX-ule, felicitari pentru "Discus-Club Romania," si mult succes. Eu, de vreo 12 ani, nu ma mai ocup cu cresterea si reproducerea acestei frumoase specii de pesti, dar am facut-o destul pina atunci. Soseste un timp cind, daca te ocupi de prea multe, ajungi priceput la toate, si maestru la nimic, asa ca a trebuit sa aleg. Pentru mine, dupa cum bine cunosti, alegerea a fost, inca din 1991, acvaristica marina. Asta nu inseamna ca nu ma mai intereseaza, absolut deloc, alte parti ale acvaristicii in general. Specializarea pe un domeniu este foarte importanta, iar site-ul tau este un pas mare in directia asta. Felicitari, si iti doresc mult succes.

simi
_________________
Acvaristica placuta!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Oct 03, 2007 9:01 am    Post subject: Reply with quote

happy0207
Salutare simi, iti multumesc mult pentru aprecieri, pentru incurajari si pentru urari, avem nevoie de ele pentru ca suntem la inceput de drum, dar in primul rand avem nevoie de experienta ta si a celorlalti masteri intr-ale acvaristicii. Chiar daca a trecut ceva vreme de cand "te-ai lepadat" de "dracusorii" astia rotunzi, cunostintele pe care le ai ne vor fi de un mare ajutor.
Mai mult decat atat, simi, cred ca e de la sine inteles ca iti vom fi foarte recunoscatori pentru publicarea pe forum a oricarui material dedicat discusului, asupra caruia ai drepturi de autor sau de copyright...
party0012
p.s. si sa stii ca astept inclusiv un anunt cum ca, macar un bazin cu discusi si-a facut din nou loc in casa ta. de ce nu?
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Thu Jan 10, 2008 12:59 am    Post subject: Reply with quote

D-le Adrian discusii d-voastra sunt perfect rotunzi.
Nu m-am putut abtine sa nu o spun dar sunt fantastici,sincere felicitari.
Sper ca nu sint deplasat si va rog sa-mi intelegeti entuziasmul.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Jan 10, 2008 10:29 am    Post subject: Reply with quote

merci, mm cool0041

...adevarul e ca m-am cam straduit sa achizitionez / selectez cele mai reusite exemplare peste care am dat... treaba e ca in timp, in spatele acestei selectii s-au acumulat si destul de multe nereusite, in sensul ca din 4 - 5 exemplare achizitionate (de cele mai multe ori, la preturi destul de piperate), daca am ramas cu unul... restul fiind dati, poate la mai putin de jumatate din pretul de achizitie. pe de alta parte, pentru ca am tinut sa nu fac pereche intre frati, si am incercat sa achizitionez aceeasi varietate din surse diferite, dar de multe ori fara succes, am cam ramas cu buza umflata si la capitolul perechi. nu stiu cum se face, dar in mod constant am avut ghinionul ca pe aceeasi varietate sa am ori numai masculi, ori numai femele... daca la toate astea mai adaugam si accidentele (inerente, in acest hobby) prin care, din cand in cand, trecem cu totii, se poate contura cat de cat un tablou al "pretului" pe care il platim pentru a face un mic pas inainte.

p.s. inclusiv acum sunt intr-o perioada de "transformari" si de reformare a colectivului icon_smile
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...


Last edited by ADX on Sun Jan 13, 2008 10:21 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Date personale All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group