Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Bine v-am gasit!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Date personale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Radu Luchian
New entry
New entry


Joined: 27 Feb 2008
Posts: 16
Location: Suceava

PostPosted: Wed Feb 27, 2008 8:55 pm    Post subject: Bine v-am gasit! Reply with quote

Seara buna,

Inainte de toate cred ca este frumos sa ma prezint, sa stiti pe cine veti sfatui cand va fi nevoie, daca se va putea si poate cine va va putea oferi sfaturi daca voi fi masura de a face asa ceva. Numele meu il puteti vedea la user-name deja, ce ramane de spus este insa mica istorioara cu acvaristica:

Ar fi ciudat sa nu fi inceput si eu ca toata lumea cu o "supa" de pesti si plante, ca apoi sa ma profilez pe ceva specific. Se pare ca de 8 ani am trecut printr-o varietate de specii, incercand pe rand gustul unui anumit tip de acvariu, de la vivipari, labirintici, ciclide africane sau ciclide sud-americane, la acvarii plantate si apoi, desigur: discusi!

Motivul pentru care m-am inscris pe forum este ca sunt sigur ca imi vor fi de folos pareile voastre in a-mi forma bazele cresterii si, de ce nu, inmultirii discusilor. Momentan gazduiesc o pereche de red-turqouise (cel putin asa se crede sa sunt) care apartin lui Marius. Am renuntat la toate plantele cu exceptia a doua varietati de Microsorium si a unei tufe de Cryptocorine nevilli, pe care le voi tine intr-un nanoacvariu cu creveti... timp in care in acvariul de 140L voi incerca impreuna cu Marius sa reproducem acei frumosi discusi. Imagini cu evolutia acvaristicii practicate de mine puteti gasi pe situl Aquatic Gardens unde tin un blog cu modificarile ce au loc la acvarii.

Acestea fiind spuse, va doresc o seara cat se poate de frumoasa!
_________________
Aquatic Gardens
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
izetserghiun
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 17 Feb 2008
Posts: 123
Location: constanta

PostPosted: Wed Feb 27, 2008 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

Buna seara Radu, ne bucuram sa te avem printre noi. Frumoasa pereche de red-turqoise, au depus pina acuma?
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 27, 2008 11:09 pm    Post subject: Reply with quote

Salutare si fii bine-venit in club! Frumosi pestanii, frumoase si compozitiile de decor! Sa va bucurat de ei, precum si de nepotii nepotilor lor happy0034
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
bazil88
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 17 Jan 2008
Posts: 89
Location: Alba Iulia

PostPosted: Thu Feb 28, 2008 8:40 am    Post subject: Reply with quote

Salutare! fi binevenit, ma bucur ca te avem printre noi.
_________________
Sa fii liber nu inseamna sa faci tot ce vrei, ci sa
stii ca poti sa vrei.


http://www.youtube.com/user/bazil88#p/a/u/1/ex_IPv22fHk
http://www.discus-club.ro/cpg14x/index.php?cat=10040
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Radu Luchian
New entry
New entry


Joined: 27 Feb 2008
Posts: 16
Location: Suceava

PostPosted: Thu Feb 28, 2008 1:21 pm    Post subject: Reply with quote

Bine v-am gasit, sunt deja la a 3-a depunere in acvariul meu, insa fara eclozari, astazi vreau sa sterilizez acvariul... ca prim pas in reproducerea lor.
_________________
Aquatic Gardens
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bazil88
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 17 Jan 2008
Posts: 89
Location: Alba Iulia

PostPosted: Thu Feb 28, 2008 2:43 pm    Post subject: Reply with quote

Radu Luchian wrote:
Bine v-am gasit, sunt deja la a 3-a depunere in acvariul meu, insa fara eclozari, astazi vreau sa sterilizez acvariul... ca prim pas in reproducerea lor.


Rabdare, rabdare si vei reusi
_________________
Sa fii liber nu inseamna sa faci tot ce vrei, ci sa
stii ca poti sa vrei.


http://www.youtube.com/user/bazil88#p/a/u/1/ex_IPv22fHk
http://www.discus-club.ro/cpg14x/index.php?cat=10040
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Date personale All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group