Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Are cineva experienta cu sera flagellol si/sau jbl argudol?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cabinet medical
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matteo
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 19 May 2009
Posts: 45
Location: Deva

PostPosted: Mon Feb 22, 2010 11:03 am    Post subject: Are cineva experienta cu sera flagellol si/sau jbl argudol? Reply with quote

Buna la toata lumea,
Cum am avut cu putin timp in urma ceva experiente nefericite cu tratament prost aplicat , pentru ca la insistentele familiei si dorinta mea am vrut sa reimprospatez populatia de discusi si bineinteles au inceput problemele cu leapsa bolilor - ce am avut eu iti dau si tie si invers - intre discusii noi si cei vechi, am mai studiat bolile si bineinteles medicatia si am ajuns la concluzia
1.un "must have" - sera omnipur , bactopur direct, eventual costa pur si fishtamin pentru spectru larg, infectii bacteriene interne si externe, si paraziti de piele, si vitamine pentru cresterea imunitatii.
2.Pentru alte boli cu raspandire la discusi -a) flagelate si b)viermi branhiali - aici vine intrebarea - >tratamentul cu sera flagellol pare parfum fata de cel cu metro - adica o zi fata de 10 - si daca ii scoti in acvariu de carantina de "litraj" mediu iese si mai ieftin - (mai ales ca ultima data am umblat dupa metro prin imprejurimi (in localitalile invecinate cu farmacii mai putin batute - altfel nu se mai gaseste)) - o fi real si eficient? si b)pentru trematode, clasa din care sunt si viermii branhiali, jbl recomanda ?noul? medicament argudol care e mai putin toxic si bineinteles mai usor de aplicat decat gyro.. sau trema... la care trebuie un schimb de apa de 80% - l-a incercat cineva?
As fi foaaaarte recunoscator pentru pareri pro si contra ca vreau sa fac comanda si sa stiu ce lista pun pe ea...
cu nerabdare... al vostru discusar amator/incepator
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cabinet medical All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group