Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Vand urmatorii discusi
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Vand:
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 2:56 pm    Post subject: Reply with quote

@ANKA:
Acum am vazut post-ul!
Deocamdata, pana diseara ma abtin!

Totusi stii bine ca te-am cautat de mai multe ori, fiind plecata in ,,alte tari,, dar in acelasi timp tratand discusi la dominciliu...! Si aici ma oresc! Si nu mai dau curs la niciun comentariu pe aceasta tema...! Nu ii vad rostul si in concluzei nu voi rasunde orice vei spune...!
Maine la portar!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 3:16 pm    Post subject: Reply with quote

VOI PLATI EU 200 RONI pt LEO, in plus am rugamintea celor care doresc intr-adevar un discus deosebit GRATIS sa-mi trimita maine pm dupa ce-mi "rascumpar" leopardul. Multumesc pt timpul acordat, anca
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

ciprian,ia sa vedem cate posturi de donatii am eu?ca iau donatii,etc...eu am postat unde e cazu si ca vand si cumpar...ai vro problema cu asta?nu are rost sa ne certam...faza aia ca vin sa-i iau,am venit in bucuresti,dar ai fost cam departe de mine si nu am mai putut ajunge,ti-am zis si atunci.bafta
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 3:56 pm    Post subject: Reply with quote

Ia vezi mata daca eu am vreun post de donatii...!
Sa rectificam putin...! Ai spus sa ii pastrez o buna bucata de vreme, ai ajuns in Bucuresti, ai mai cerut sa mai stau cateva zile, ai sunat si ai spus ca ne mai auzm...! Acum ne-am auzit...!

Si de ce imi bat eu capul cu tine...?!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 4:10 pm    Post subject: Reply with quote

man nu zic ca ai post la donati,dar toti donatorii,adica o parte din ei,alex si anka au spus in posturile lor ca ti-au donat pesti tie,si mult au mai spus ca ti-au donat,dana parca ti-a cerut leopardu inapoi,dar nu stiu eu ce ati mai facut...Nu mai stiu sigur care a fost faza atunci,dar in fine,imi pare rau daca te-am incurcat cu ceva...
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 4:15 pm    Post subject: Reply with quote

1. Nu am luat niciun peste vreodata degeaba sau donat! Si nimeni nu a postat ca doneaza un peste ok...!
2. Cu ANKA am avut o intelegere, pe care o stie. Nu l-a cerut niciodata inapoi, desi imediat apoi am intrebat-o daca il doreste!
3. Acum nu mai am timp, dar diseara voi scrie un post in care sa explic mai pe larg cum stau lucrurile!
Si daca se doreste, contul poate sa imi fie sters fara nicio problema!
4. De ceea ce se gaseste in acvariile mele sunt direct raspunzator!
5. De ce de fiecare data exista cineva, de cele mai multe ori acelasi, care face un ,,circ,, si un ,,ghiveci,,?!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

"Bine ne-am gasit si aici!
Discusul Ancai a ajuns la mine! Este f fain!
Nu a vrut sa primeasca nimic in schimbul lui! Dar ca vrea sau nu, cand se va reproduce, jumatate dintre pui sunt ai Ancai!" Maine sunt 200 roni la portar contra discusului si a gentii de transport. multumesc pt ca impreuna putem ajuta un OM
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Lod
New entry
New entry


Joined: 08 Jan 2010
Posts: 12
Location: Focsani - Vrancea

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Chiar nu inteleg de ce transformati un topic de vanzari intr-o balacareala de genul asta.Problemele de ordin moral si personal ar trebui sa le rezolvati in privat si nu sa stricati topicul omului.

In afara de asta mi se pare cel putin deplasat sa faci atata caz ptr ca cineva vinde o donatie.Oamenii sunt diferiti si privesc lucrurile diferit,nu inseamna ca in cazul in care ii doneaza cineva un lucru trebuie sa moara cu el sau sa il doneze la randul lui,este alegerea lui ce face si nimeni nu are nici un drept de repros (nici macar donatorul oficial).

Quote:
dpdv juridic donatia este revocabila deci donatorul se poate razgandi cand are chef si isi poate cere donatia inapoi oricand doreste deoarece nu a existat vreun contract in care sa se specifice vanzarea -cumpararea produsului ,respectiv al pestelui in cazul de fata .


Referitor la acest lucru,da intr-adevar donatia poate fi retrasa dar numai in anumite conditii mai exact e vorba de "ingratitudine".
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 4:32 pm    Post subject: Reply with quote

LOD, eu ii platesc discusul, cred ca n-ai citit textul complet, ii dau cat cere, anume 200 roni, NU PT MINE, CI PT CINEVA CARE MERITA SA-L POSEDE... viitorul pestelui e mai important decat suma, care oricum nu conteaza, cand iti faci o POMANA DUPA PARINTI
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 5:43 pm    Post subject: Reply with quote

ciprian01 wrote:
1. Nu am luat niciun peste vreodata degeaba sau donat! Si nimeni nu a postat ca doneaza un peste ok...!
2. Cu ANKA am avut o intelegere, pe care o stie. Nu l-a cerut niciodata inapoi, desi imediat apoi am intrebat-o daca il doreste!
3. Acum nu mai am timp, dar diseara voi scrie un post in care sa explic mai pe larg cum stau lucrurile!
Si daca se doreste, contul poate sa imi fie sters fara nicio problema!
4. De ceea ce se gaseste in acvariile mele sunt direct raspunzator!
5. De ce de fiecare data exista cineva, de cele mai multe ori acelasi, care face un ,,circ,, si un ,,ghiveci,,?!


eu nu inteleg...
Allex Post subject: Donez discus white
rezervat! A ajuns la ciprian01. Se poate inchide.
asta a fost acu 1sapt si cateva zile,tu vrei sa-mi spui ca mai ai un white in acvariu care a fost donat de allex si l-ai luat tu si nu-l dai?

si cu leopardu de la anka,ea mi-a zis ca a dat un leo tie,de 19cm mascul...cum se face ca ai si tu 1 si mai ai 1?vreau sa vad si eu pozele...daca nu sunt prea insistent.
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
alecsblondu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 23 Jul 2008
Posts: 315
Location: bucuresti

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

ce se intimpla aici e TIGANIE.iarasi certuri si tiganeli specifice romanilor.balacariti va cit vreti pe privat.rog admin ul forumului sa inchida acest topic.daca vreti sa va certati exista Discutii Libere....e simplu.
Iar ca o parere personala vis a vis de poveste.Discusul white a fost al meu eu i l am donat lui Alex iar despre Ciprian nu pot spune decit ca mi sa parut un tip ok cumparind ceva de la el si neintimpinind nici o problema.Dar de celelalte 2 persoane care "tipa" pe aici nu pot spune acelasi lucruri ci din contra.A fost prima si ultima interventie a mea aici.Repet Adminului sa inchida topic ....nu sintem la TV sa facem rating pe tiganeli
_________________
viata e scurta !!! asa ca traieste-o nu o pacali!
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

poti sa definesti sensul termenului ,,donat,,...?!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 5:51 pm    Post subject: Reply with quote

As vrea, daca se poate sa nu se inchida deocamdata sau sa fie mutat in alta parte! Mai am ceva de completat, fara sa jignesc pe cineva! O voi face in seara asta!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

AM RUGAMINTEA SA NU UITI DE DISCUS IN GEANTA DE TRANSPORT, VEI PRIMI IN SCHIMB 200 RONI DE LA PORTAR. MULTUMESC ANTICIPAT PT GEST SI O VIATA ASA CUM NE-O ASTERNEM! (era vorba bunicii)
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

Dupa cum am spus, voi reveni cu (sper) un ultim post aici!

Atunci cand eu donez un discus sau un alt peste, o fac pentru ca asa vreau EU! Cel care il primeste devine proprietarul acelui peste si in niciciun caz eu nu mai am vreun drept asupra lui! Poate, si are dreptul sa faca orice doreste! Pt ca eu l-am DONAT si nu mi-a fost luat cu forta si nici nu l-am dat spre gazduire! In concluzie, toate drepturile pe care eu le-am avut asupra acelui peste inceteaza in acel moment...

Dar sa revenim! Daca cineva a donat un peste si eu mi-am exprimat dorinta de a-l lua, intotdeauna am spus donatorului ca vreau sa il platesc! Si chiar daca pretul a fost mai mic decat al unui peste normal, am facut-o! Pt ca asa m-am simtit eu mai bine!

Inainte de sarbbatori am dat un anunt ca vand un MR. Am fost sunat de ANKA pe care la acel moment nu o cunosteam, si care mi-a spus ca are un discus red si ar mai vrea o femela! I-am spus ca nu stiu daca este femela sau mascul! Dansa si-a exprimat dorinta de a da masculul deoarece ,,se plictisea,, in acvariu! I-am spus ca vreau sa il platesc si am insistat! Dar ANKA a spus ca este suficient sa ii dau 2 pui in situatia in care se va imperechea! Am convenit ca daca se va avea pui, sa ii dau o parte dintre ei!
Ne-am intalnit ulterior si am primit pestele! Am reinsistat sa il platesc dar am primit acelasi raspuns ca doreste sa renunte la el! Buuuun....!
La cateva ziele am reintrebat-o daca doreste sa i-l dau inapoi....!
Pestele l-am dus acasa intr-o lada frigorifica+acvariu,deoarece era rece afara si s-a dorit ca temperatura sa fie constanta! Am dorit ca a doua zi sa ii innapoiez lada si acvariul, dar ANKA a spus ca vorbim pe 24 ianuarie! Am contacta-o pe email si telefonic in acest timp! Am primit raspuns ca nu se poate pt ca este in: Elvetia, America, etc si ca vom discuta cand se intoarce! Am recontactat-o prin email dar mi-a raspuns ,,teoretic,, altcineva! Care spunea ca este o prietena a Ankai si Anka se va intoarec de peste mari si tari....!

Acum, eu nu am nicio problema sa primesc reprosuri in legatura cu propria-mi moralitate, dar macar acea sau acele persoane sa fie unele in masura sa o faca!
De aceea sunt curios, sau am cateva dileme in ceea ce priveste onestitatea afirmatiilor Ankai. Voi exprima numai 2 dintre ele:

1. Cand eu si alta lume o cauta, in cursul lunii ianuarie, primeam raspunsuri ca este plecata in Elvetia, America, etc, ca stabileste legaturi cu furnizorii de prin Frankfurt, ca aduce produse, etc. In acelasi timp, jelea la capataiul unui discus muribund (aflat intr-un acvariu in Bucuresti), scria post dupa post, se plangea si solicita ajutor de la toata lumea...!
Intrebarea este: Cum a facut ANKA incat sa fie in acelasi timp prin toata lumea, dar sa mai faca si comenzi, sa stabileasca si legaturi cu diversi frnizori si unici producatori de discus (in concluzie sa nu fie in tara), dar sa si stea sa faca sfestanie unui discus, trezindu-se noaptea si privindu-l cum agonizeaza si stresand pe toata lumea de pe forum (discusul fiind in Bicuresti)?!??!?!

2. Intr-unul dintre multele si lacrimogenele posturi se jura ca vrea sa paraseasca acest forum pt ca a intalnit numai oameni care au ceva cu ea! Si alte asemenea povesti de ti se innodau lacrimile in barba citind prin ce dramoleta trecea atunci cand naviga pe forum! Mai mult decat atat, se dadea de ceasul mortii ca tot ceea ce a vandut a fost ZERO pe acest site si ca isi va continua prolifica activitate pe alte site-uri de profil..!
Numai ca pana in urma cu cateva zile, imediat ce posta un produs la vanzare, la cateva ore acesta aparea ,,rezervat,, sau ,,vandut,,...!
Intrebare: Pana la urma ai vandut sau nu ceva pe acest site...?!

Nu vreau sa intru intr-o polemica tampa si absurda, cu atat mai mult cu cat asemenea discutii imi repugna! Si ma abtin in a mai spune multe alte lucruri!
Nu vreau nici sa intru in detalii in ceea ce priveste elucubratiile debitate si nici manifestarile cel putin deplasate in ceea ce priveste discusul sau alt animal, manifestari duse pana la absurd sau la limita suportabilului!

Daca ANKA imi raspunde numai la cele 2 intrebari, ma declar multumit si nu mai am nicio interventie!

P.S.
In ceea ce priveste leopardul! Maine dupa job il va avea sau va merge la portar impreuna cu lada frigorifica!
Dar cum nu sunt atat de sensibil si sentimental, pretul lui ramane cel stabilit: 200 RON!
In legatura cu grija fata de viitorul acestui peste....! Ce au patit ceilalti colocatari ai bazinului in care a stat acest discus...?!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Vand: All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group