Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Haina noua pentru DCR
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Despre forum
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Ma bucur ca s-a rezolvat , sper sa fie de folos si altora aceasta informatie . Cu multa placere , ma bucur cand pot ajuta.
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
radu777
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 May 2009
Posts: 246
Location: Sibiu

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 12:16 am    Post subject: Reply with quote

pffff am reusit si eu sa pun ceva poze. referitor la I.E. fighting0069 ... sunt totatl de acord cu ReBella. personal folosesc Mozilla firefox si merge totul cum trebe nu am avut surprize.
_________________

ai mei
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Sat Oct 10, 2009 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Pana la urma Adi care sunt dimensiunile maxime ale unei poze ?(768x1024 de exemplu).
Dar poza(fisierul) cat de mare poate fi ? (999 kb de exemplu).
Dar spatiul oferit fiecarui user? Cat pot insuma toate pozele uploadate de fiecare ?(5 gb de exemplu).
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!


Last edited by ReBella on Sun Oct 11, 2009 3:02 am; edited 1 time in total
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Oct 11, 2009 2:21 am    Post subject: Reply with quote

Salut.

Deocamdata avem urmatoarele "cote":

- dimensiunea maxima: 900 X 900 pixeli
- marimea maxima a fisierului: 2500 kb
- spatiul maxim pe utilizator: 10000 kb
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...


Last edited by ADX on Fri Jan 15, 2010 1:27 pm; edited 2 times in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Sun Oct 11, 2009 3:05 am    Post subject: Reply with quote

Salut!
Multumesc pentru raspuns , clar si la obiect happy0034
PS Hehe...cine merita asa si trebuie , sa primeasca spatiu ... fara numar,fara numar,etc. icon_mrgreen
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Oct 11, 2009 10:12 am    Post subject: Reply with quote

De fapt, sunt exact aceleasi valori ca si in vechea galerie. Pana acum (acolo) nu au fost probleme...
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 9:40 am    Post subject: Reply with quote

Mici modificari la setari in noua galerie:

1. cote maxime:
- dimensiunea maxima a pozei: 900 X 900 pixeli
- marimea maxima a fisierului: 1000 kb
- spatiul maxim pe utilizator: 10000 kb
- spatiul maxim pe utilizator special: 25000 kb
- spatiul maxim pe administrator: nu a fost setat

nota: Utilizatorii speciali sunt (si vor fi) sponsorii + alti useri selectati doar in functie de valoarea si calitatea pozelor din galerie. Adminii sunt: ADX, Ioan, Ciprian Marcu.

2. alte reglementari:
Pentru a asigura o calitate ridicata a fotografiilor din galeriile tematice, unde trebuie sa avem numai poze reprezentative pentru fiecare rubrica, accesul de a incarca poze in aceste galerii a fost restrictionat, in sensul ca pozele vor trebui sa primeasca aprobarea unui admin.

In alta ordine de idei, haideti sa acceleram un pic transferul pozelor din vechea galerie in cea noua.
Repet, pasii sunt urmatorii:
- inregistrati-va in noua galerie DCR (folositi acelasi username si parola ca pe forum)
- creati albumul (sau albumele) personale
- pozele din vechiul album, pe care vreti sa le transferati in cel nou, salvati-le intr-un folder, in propriul calculator.
- incarcati-le in noul album, intr-un mod ingrijit (cu nume.jpg scurt si "la obiect", cu titlu "la obiect" si descriere reprezentativa).
- stergeti-le apoi din albumul vechi.

Multumesc... si astept reactii happy0034
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...


Last edited by ADX on Fri Jan 15, 2010 1:28 pm; edited 8 times in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
puiutu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 12 Sep 2008
Posts: 452
Location: Bucuresti, Brancoveanu

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 9:44 am    Post subject: OK. Reply with quote

Been there, done that!
happy0034
_________________
Vand TETRA DISCUS-AICI
DISCUSII MEI-AICI

Leopard from avatar is THE GREATEST discus I had!
REST IN PEACE!
icon_cry
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 9:48 am    Post subject: Reply with quote

Puiutu, ce sa spun, ai fost mereu printre primii happy0034
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

marian4232 wrote:
Apropo, cand se va updata si linkul "Album" de pe forum ca sa duca direct la noul album?
Mersi.
Nu cred ca se va updata, pentru ca mi-ar lua foarte mult timp si ar fi degeaba, atata vreme cat urmeaza sa facem reconversia forumului la noua platforma phpBB3. Noi trebuie ca in primul rand sa scapam de vechea galerie. Butoanele le voi dezinstala (cand o sa-mi fac un pic de timp), pentru a nu mai induce lumea in eroare. Dar uite, pentru o rezolvare partiala a acestei probleme, am putea pune fiecare dintre noi un link in semnatura, spre noua galerie. Eu am facut-o deja.
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
puiutu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 12 Sep 2008
Posts: 452
Location: Bucuresti, Brancoveanu

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

ADX wrote:
Dar uite, pentru o rezolvare partiala a acestei probleme, am putea pune fiecare dintre noi un link in semnatura, spre noua galerie. Eu am facut-o deja.

Eu am pus catre noua galerie personala. icon_mrgreen
_________________
Vand TETRA DISCUS-AICI
DISCUSII MEI-AICI

Leopard from avatar is THE GREATEST discus I had!
REST IN PEACE!
icon_cry
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
marian4232
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 439
Location: Bucuresti - Trafic Greu

PostPosted: Sat Oct 24, 2009 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

ADX,


Mi-ai furat doua poze numite "Acvariu martie" care inca nu aveau discusi in ele icon_smile si le-ai pus la Acvarii cu discus > Acvarii "plantate"
Pe mine nu ma deranjeaza dar ziceam asa, ca nu au discusi in ele.

Si daca poti updata linkul "Album" de sus de la forum ca sa ne duca direct la albumul nou.

Multam.

Numai bine.
_________________

Symphysodon Discus
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat Oct 24, 2009 10:01 pm    Post subject: Reply with quote

marian4232 wrote:
ADX,
Mi-ai furat doua poze numite "Acvariu martie" care inca nu aveau discusi in ele icon_smile si le-ai pus la Acvarii cu discus > Acvarii "plantate"
Pe mine nu ma deranjeaza dar ziceam asa, ca nu au discusi in ele.

Vezi, sa nu mai spui la nimeni! Daca intreaba cineva, ii zici si tu ca sunt ascunsi printre plante icon_mrgreen

Acum, pe bune! Daca e cineva care nu vrea sa i se ia poze din albumele personale, sa spuna acum (sau sa taca pe vecie icon_mrgreen)

marian4232 wrote:
Si daca poti updata linkul "Album" de sus de la forum ca sa ne duca direct la albumul nou.

Inca nu... si ala o sa dispara, dar deocamdata avem nevoie de el pentru ca multi (de fapt, majoritatea) nu au transferat pozele.
Ca sa va fie foarte usor de a accesa atat albumul cat si forumul, salvati site-ul la favorite (in Browser) si in el aveti cele doua link-uri.
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Despre forum All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group