Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Ce mai putem folosi in apa in afara de .....
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Apa
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tase.razvan
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 May 2009
Posts: 310
Location: Bucuresti Giurgiului

PostPosted: Tue Sep 15, 2009 8:53 pm    Post subject: Reply with quote

TankCla wrote:
Eu mai bag si EasyBalance


e foarte recomandat,parca cand le pui pestii se simt ca la ei acasa si ii odata pus in acvariul se poate schimba apa ceva mai rar
Reduce fosfatii si nitratii
_________________
-->KlicK Pentru Albumul Cu Discusii Mei<--
_________________
Contact : 0762 / 932 /932 Mail : tase.razvan@yahoo.com
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Sep 16, 2009 11:19 am    Post subject: Reply with quote

ReBella wrote:
Sorin , nu te supara pe mine ca n-o zic cu rea intentie.Insa tu chiar nu vrei sa cauti nimic cu google ?


Nu asta era ideea. Pe google poate sa caute oricine. Parerile adevaratilor pasionati de discus conteaza pt. mine.

ReBella wrote:
Product description : JBL Tropol converts tap water immediately into tropical black water.


Ar fii un avantaj in plus fata de Aquasafe?

ReBella wrote:
NU scrie nicaieri ca neutralizeaza clorul si metalele grele , asa cum face Aquasafe.Deci nu il inlocuieste.
Cat despre folosirea lui ... e un produs care incearca sa imite apa neagra sau apa trecuta prin turba.Eu nu cred ca se poate compara cu apa preparata cum trebuie , asa ca e posibil sa ajute sau sa faca mai mult rau discusilor.Trebuie sa stii ce faci cand folosesti un produs.Si de ce sa te complici daca pestii sunt ok in apa de la robinet?
Poate il foloseste cineva pe aici totusi si ne spune daca a vazut vreo deosebire in bine folosindu-l.


Google zice asa: "Binds heavy metals" si traducerea o ai aici http://translate.google.com/translate_t?prev=hp&hl=ro&js=y&text=Binds+heavy+metals&file=&sl=en&tl=ro&history_state0=#

Nu ai inteles eu vreau sa inlocuiesc AquaSafe-ul cu un alt produs mai putin costisitor dpdv material (JBL are produse mai ieftine daca calculezi ml/l apa) si nu in ultimul rand sa-mi ofere si alte avantaje. Am consultat google.ro dar vream sa stiu parea celor care o folosesc cu adevarat, cei de aici de pe forum. Pe paginile de pe net se scriu multe lucruri frumoase despre produse (doar trebuie vandute nu?) iar eu am vrut sa aflu parerea "batranilor in ale discusului" care pt. mine ar conta mai mult decat ceea ce se scrie pe net.
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
puiutu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 12 Sep 2008
Posts: 452
Location: Bucuresti, Brancoveanu

PostPosted: Wed Sep 16, 2009 2:21 pm    Post subject: Reply with quote

sorinhc wrote:
Am gasit de la JBL un produs pt. tratarea apei special pt. Discus, scalar si neon si anume JBL TROPOL. Il foloseste cineva? Cu ce se deosebeste fata de un conditioner gen Aquasafe? Poate tine locul lui Aquasafe?

Multumesc,

Produsul de la JBL care tine locul lui Aquasafe e JBL BIOTOPOL.
Eu il folosesc si mi se pare OK.
Daca te intereseaza am un bidon de 5l, suficient pentru 20 000l.(dublu fata de Aquasafe).
_________________
Vand TETRA DISCUS-AICI
DISCUSII MEI-AICI

Leopard from avatar is THE GREATEST discus I had!
REST IN PEACE!
icon_cry
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Apa All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group