Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

''Haidi hai'' :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Date personale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Beautrix
New entry
New entry


Joined: 14 Nov 2008
Posts: 13
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 1:35 pm    Post subject: ''Haidi hai'' :) Reply with quote

''yellauuuu'' icon_smile)

Imi pare rau ca nu m-am prezentat de la inceput pe acest forum, dar eram disperata de problema discusilor mei.
Asadar, cum totul are un inceput, eu sunt Otilia, locuiesc in ''minunata metropola'' a Bucurestiului unde toata lumea e fericita si are bani, unde toti se distreaza in ''bambu'', unde plimbarea de seara inseamna shopping la mall, unde poluarea este la ordinea zilei, unde lumea rautacioasa a intregului popor roman s-a nascut, a crescut si se perpetueaza.
Din fericire, nu sunt o bucuresteaca pur sange sau branded, eu doar ma numar printre multimea de oameni cu fete lungi si griji adunate.
Primul meu acvariu a fost cu 2 carasi Oranda, am tinut la ei foarte mult, dar mizeria pe care o faceau era insuportabila.Am renuntat si i-am donat unui tip pasionat.
Al doilea acvariu este cel din prezent, unul de 65l, populat cu 2 discusi, un Red Marlboro (vedeta) si un Blue Turquoise (persecutat), 2 cory pasionati de pompa de aer (parca ii si aud - ''weeeeeeeee, bubblesssssssss!!!''), 4 neoni lenesi si 1 tetra - avionul acvariului-.
Este un acvariu plantat, iar eu il vad ca pe un bloc de locuinte, cu locatari de toate varstele si natiile icon_smile
icon_rolleyes

Mmmm, cam atat despre mine icon_smile
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 2:17 pm    Post subject: Reply with quote

sign0016

Iata o prezenta inedita in club icon_mrgreen

Sper sa treci cu bine de primele faze ale "febrei" si sa ajungi cu "afectiunea" in forma ei cronica.
Te asteptam si cu o galerie personala... happy0034
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Dragosdiscus
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 08 Sep 2007
Posts: 670
Location: Targoviste

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 9:38 am    Post subject: Reply with quote

Abia m-am oprit din ras...lol02
Bun venit!
Dar acum, serios, cam ce viitor vezi tu la discusei in "blocul" tau?
_________________
Hope for the best, expect the worst
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Beautrix
New entry
New entry


Joined: 14 Nov 2008
Posts: 13
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 12:58 pm    Post subject: Reply with quote

Viitor??
ha, ii vad ca pe un bloc de pensionari... pensionarii fiind reprezentati de neoni, care sunt mereu pe fuga, in grupul loc mic din scara blocului (castelul acvariului e punctul lor de interes maxim) unde barfesc si sparg seminte icon_smile
Cory sunt cei 2 studenti care mereu dau party la etajul unu (pompa de aer) cu muzica la maxim de se aud bubuituri in pereti.
Terta e avocatul blocului. El e mereu pe fuga si niciodata nu parcheaza masina pe un singur spatiu, e burlac si are conturi de miliarde intr-o banca elvetiana (nu stiu daca asta e bine pentru el, avand in vedere criza economica)
Red Marlboro este blonda blocului. Fata ''cu suflet mare'', care isi etaleaza fustele mini prin lift, parfumul primit de la ''iubi'' cu nici o ocazie, isi petrece ziua la coafor ca apoi sa oftice bibliotecara care sta la 3, o blue turquoise care habar n-are ce se intampla cu lumea exterioara, care citeste intr-una peretii acvariului si isi face insemnari pe paginile echinodorusului icon_smile)
Viitorul nu suna bine icon_smile) ori pleaca blonda si se muta, ori blue turquoise o sa aiba parte de o schimbare a la Geta Voinea si o sa o oftice pe red in ultimul hal.
Sa vedem ce va urma ...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Beautrix
New entry
New entry


Joined: 14 Nov 2008
Posts: 13
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 1:00 pm    Post subject: Reply with quote

ADX wrote:
sign0016

Te asteptam si cu o galerie personala... happy0034


Clar... icon_smile) trebuie sa fac niste poze profi ca sa impresionez pe toti, sa va dau pe spate si sa fiti gelosi ca eu am 2 discusi si voi de la 10 in sus icon_lol
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Dragosdiscus
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 08 Sep 2007
Posts: 670
Location: Targoviste

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 1:15 pm    Post subject: Reply with quote

Beautrix wrote:
... sa fiti gelosi ca eu am 2 discusi si voi de la 10 in sus icon_lol

Usurel, usurel. In urma unei selectii efectuate de eternii mei prieteni de la compania de apa de retea, mai am incredibila "turma" de 4 (!) exemplare. Nici nu mai am putere sa ma vait.
Efectivul se va reface, evident, dar majoritatea pierderilor au fost pestuci cu stagii vechi pe la mine
_________________
Hope for the best, expect the worst
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
narcis
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 16 May 2008
Posts: 36
Location: Brasov

PostPosted: Thu Jan 15, 2009 12:36 am    Post subject: Reply with quote

Ti-as da un premiu pentru indrazneala si inca unul pentru mica ta pasiune.E ca si cum ne-am intalni la coafor si am vorbi despre unghiute.Te respect dar nu te inteleg.Cred ca ai pitici
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Date personale All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group