Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Upgrade site
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Despre forum
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 5:32 pm    Post subject: Reply with quote

haideti ca mi-am facut curaj si am decupat eu pestanul. poza este aici. am si varianta .bmp, dar era prea mare ca sa o urc la galerie.
daca mai detineti poze asupra carora aveti toate drepturile si doriti sa intre in selectia pentru noua fata a forumului, le puteti urca la album / diverse . as vrea ca in doua - trei saptamani sa ne hotaram impreuna care va fi noua fata a forumului... pentru cei care mai au propuneri, vreau sa repet cele doua criterii de baza de care as ruga sa se tina cont:
- simplitate
- rapiditate

revenind la poze, orice poza (in special ceva pt banner) este bine-venita la sectiunea "diverse" din album happy0034
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...


Last edited by ADX on Tue Mar 11, 2008 11:42 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
valentin_is
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Mar 2008
Posts: 152
Location: Iasi

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

mare dreptate are Dragosdiscus
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Radu Luchian
New entry
New entry


Joined: 27 Feb 2008
Posts: 16
Location: Suceava

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 2:26 pm    Post subject: Reply with quote

ADX sau oricine de pe forum, am nevoie de o imagine cu un discus brun (de preferinta) dar fotografia sa fie facuta cat mai din lateral posibil, in cea pe care a decupat-o ADX e prea inclinat exemplarul, nu ma deranjeaza sa fac eu decupajul, ca nu-mi ia mult, numai sa fie fotografia la indemana si sa fie contrastele bune. Cam asa ceva ar fi frumos, zic eu:



Si restul sitului tot pe nuante de maron sa fie...
_________________
Aquatic Gardens
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 3:47 pm    Post subject: Reply with quote

Radu, vreau sa mergem tot pe albastru. Te rog, nu te supara, dar nuantele de albastru deschis mi se par cele mai potrivite... "Brunul" din poza e superb, dar deh, trebuie sa ne limitam la pozele pentru care avem drepturi de copyright.
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Radu Luchian
New entry
New entry


Joined: 27 Feb 2008
Posts: 16
Location: Suceava

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Nu e nici o problema, doar ca intelesesem ca mergem pe bannerul cu biotopul real... va fi cam greu, daca e sa fie posibil, sa se combine nuantele de la el si acel discus pentru a se asorta cu restul de albastru, de aceea folosisem si eu discus albastru. Oricum... ramane sa mai vedem, nu stiu... Deci restul paginii ar fi ok? cu exceptia bannerului si a discusului?
_________________
Aquatic Gardens
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue May 20, 2008 10:14 am    Post subject: Reply with quote

Ok, hai ca intr-un final m-am decis. Formatul site-ului ramane asa, adica impartit in cele 5 frame-uri principale (sus, mijloc, jos, stanga si dreapta) + 4 reziduale (colturile). N-oi avea eu simt artistic, dar am simt practic si din acest punct de vedere , am ajuns la concluzia ca asta trebuie sa fie solutia.
Acuma, daca vreun forumist cu simt artistic, ceva timp disponibil, soft corespunzator si abilitati de editare imagini este dispus sa-si puna talentul in slujba DCR (Radu, nu ai mai dat nici tu vreun semn... icon_smile ), ii asteptam propunerea de design pentru frame-urile de sus (banner-ul), din stanga (butoanele cu link-urile interne) si coltul dintre ele (eventual o sigla), precum si pentru pagina principala (Home). De mentionat ca pentru punerea in evidenta a unui anumit tip de design, nuantele de albastru pot fi modificate pentru intregul site. De asemenea, pot fi modificate si dimensiunile frame-urilor.

Ii rog anticipat pe cei care vor munci degeaba, sa nu se supere daca asta se va intampla... creatiile lor vor fi puse la pastrare si, pentru ca nimic nu este batut in cuie, oricand pot deveni "oficiale" (cu eventuale imbunatatiri).

Inca o rugaminte: nu folositi decat poze care va apartin, care apartin site-ului DCR, sau pentru care aveti acordul de la proprietar. Se accepta (ba chiar ar fi de dorit) prelucrarea artistica a pozelor, chiar si pana la gradul in care imaginea discusului este doar sugerata (si nu ilustrata cu detalii).
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Radu Luchian
New entry
New entry


Joined: 27 Feb 2008
Posts: 16
Location: Suceava

PostPosted: Tue May 20, 2008 2:09 pm    Post subject: Reply with quote

Salutare tuturor,

Timpul nu mi-a permis din pacate sa mai postez pe forum, de abia sa il citesc... Indata incep sesiunea si apoi plec in USA pana in toamna (deci pleaca discusii din posesia mea odata cu asta...), sper sa imi fac totusi timp sa concep un layout bazat pe frame-uri, am sa fac aranjarea cum pot, prin framurile de care ai spus tu adineauri iar restul 'oi vedea eu. icon_razz Wish me luck! icon_mrgreen Evidnt nu ma deranjeaza sa vad si alte idei ivindu-se! icon_rolleyes
_________________
Aquatic Gardens
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue May 20, 2008 3:45 pm    Post subject: Reply with quote

Radule, sunt primul care iti ureaza succes in expeditia americana. Te asteptam sa ne povestesti... happy0034
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Radu Luchian
New entry
New entry


Joined: 27 Feb 2008
Posts: 16
Location: Suceava

PostPosted: Tue May 20, 2008 7:03 pm    Post subject: Reply with quote

Multzam ADX, am sa scriu o carte... icon_razz Jurnal de drum ceva. icon_lol

P.S. Stii tu: "you're never too old to rock'n'roll if you're too young to die." icon_redface
_________________
Aquatic Gardens
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue May 20, 2008 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

Radu Luchian wrote:
"you're never too old to rock'n'roll if you're too young to die." icon_redface
pe o logica simpla, am putea deduce ca mergi acolo s-o faci lata? party0007
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Radu Luchian
New entry
New entry


Joined: 27 Feb 2008
Posts: 16
Location: Suceava

PostPosted: Tue May 20, 2008 10:11 pm    Post subject: Reply with quote

Neah, Work & Travel... dar o fac lata cand vin acasa cu dinnero party0030 Plus ca am cu 1 an sub limita de varsta pentru consumul de alcool, deci: cam asta-i! icon_neutral
_________________
Aquatic Gardens
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu May 29, 2008 9:23 am    Post subject: Reply with quote

Ce ziceti de imaginea discreta a unei vallisneria, pe fond albastru, in frame-ul din stanga, pe post de background?
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Thu May 29, 2008 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

Asa,... pe nevazute? icon_eek icon_biggrin
_________________
Dincolo de sticla, in lumea tacerii.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jun 02, 2008 8:23 am    Post subject: Reply with quote

pai cu atat mai mult... icon_biggrin ... nu trebuie sa influentam artistul ce va pune in practica aceasta "idee geniala" icon_mrgreen
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Despre forum All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group