Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Plante recomandate in acvariile cu discusi
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Acvarii plantate, biotop si specii compatibile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hans
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 23 Oct 2008
Posts: 127
Location: Bucuresti, Crangasi

PostPosted: Sun Aug 02, 2009 9:59 pm    Post subject: Reply with quote

ReBella wrote:
Eu ma refeream ca CO2-ul o face sa creasca si sa se inmulteasca mai mult si mai repede fata de substrat.Fa un experiment daca vrei : intr-un acvariu pune marsilea fara CO2 dar cu substrat si in celalalt pune marsilea cu CO2 si fertilizant lichid sau chiar fara.Vezi care creste mai repede icon_smile

PS Tropica cred ca o stiu toti...ca sursa de informare intiala.Insa nu sunt toate plantele acolo.Prefer google si ma informez intodeauna din mai multe suse cand vreau info despre o planta sau un peste etc.Iar ceea ce am scris eu mai sus este din propria experienta,deci nu prea ai ce contrazice decat daca faci si tu experimentul propus de mine mai sus icon_mrgreen

icon_lol am facut de mult de tot aceste experiente. Degeaba adaugi CO2 daca nu-i bagi lumina si fertilizanti icon_mrgreen
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Sun Aug 02, 2009 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

icon_lol Ma faci sa rad...logic ca ii trebuiesc si alea.Ideea era alta : dintre toti factorii CO2-ul ii stimuleaza cel mai mult cresterea.E mai clar asa ? Daca nici asa...sa stii ca ma apuc sa fac o schema/schita icon_mrgreen , si poate asa ne vom intelege icon_biggrin Glumesc,chestia cu CO2-ul e ceea ce am observat la mine in bazine,prin comparatie.Degeaba i le dai pe celelalte daca n-are si putin CO2,macar o "bomba" acolo.Nu moare fara CO2,insa cam stagneaza sau creste mai incet.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Acvarii plantate, biotop si specii compatibile All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group