It is currently Mon Apr 29, 2024 6:19 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: salut
PostPosted: Mon Jul 14, 2014 9:03 pm 
Offline

Joined: Fri Apr 18, 2014 8:17 pm
Posts: 9
Location: hunedoara
De cateva zile am anceput sa inlocuiesc treptat apa de fantana cu cea de la retea poate se vor simti mai bine.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: salut
PostPosted: Mon Jul 14, 2014 9:42 pm 
Offline

Joined: Sat Dec 07, 2013 6:14 pm
Posts: 93
Location: Bucuresti
Dupa parerea mea ar fi trebuit sa faci asta de la inceput nu sa astepti sa-ti moara.Dar nah...vorba cuiva.Situatia in care te afli....

_________________
Fiecare om aduce fericire celorlalti:unii cu prezenta, altii cu absenta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: salut
PostPosted: Mon Jul 14, 2014 10:48 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Aug 16, 2010 5:31 pm
Posts: 1204
Location: tg mures
remusioan wrote:
Asta este orcum nici cei 2 nu sunt in apele lor poate o fi apa de vina ca este apa de fantana si are duritatea cam mare

Nu cred ca duritatea sa-i fi afectat asa tare (bine acum depinde si cat e duritatea aceia) nu de alta dar ai sa vezi pe forum avem colegi care ii cresc in duritate peste 20 (Constanta) eu cred ca alti parametrii chimici sau microbiologici sunt de vina, ar trebui o analiza mai complexa facuta -cu teste cu reactivi " la picatura" si una microbiologica . Doar daca apa are provenienta de adancime mare (panza freatica de adancime nu cea superficiala) atunci poti spera intr-o puritate adecvata in rest din gospodaria proprie sau vecini multe pot ajunge in fantana..., numai bine


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: salut
PostPosted: Tue Jul 15, 2014 7:11 am 
Offline

Joined: Fri Apr 18, 2014 8:17 pm
Posts: 9
Location: hunedoara
In incercarea de a scadea duritatea am adaugat apa de ploaie,ceea ce nu cred ca a fost foarte bine la cat de poluat este aerul si fantana nu este f adanca deci colegul oceanG ar putea avea dreptate.
Iar ce spui tu Danny e adevarat dar si sa iei apa de la lucru cu bidoanele nu-i un lucru tocmai placut mai ales ca se uita colegii ciudat la tine(iotel si pe asta frate ia apa de aici sa nu consume de acasa)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group