It is currently Fri Mar 29, 2024 8:21 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next
Author Message
 Post subject: Despre noul forum:
PostPosted: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Salut.
De azi, 16. 02. 2010, avem un nou forum. Este ultima versiune a platformei phpBB si sper ca noile optiuni disponibile, precum si disparitia bug-urilor celui vechi, sa compenseze deranjul pe care il provoaca faptul ca trebuie sa va inregistrati din nou (evident, am rugamintea sa pastrati vechiul username!).

Referitor la format si grafica, am incercat, pe de-o parte, sa nu ma indepartez prea mult de formatul vechiului forum, pe de alta parte, sa integrez noul forum in grafica si in formatul caracteristice site-ului si galeriei foto.

Referitor la structura forumului, dupa cum lesne se poate observa, au aparut cateva modificari:
- in primul rand, a aparut o noua sectiune (Amazon club), avand inglobate forumuri dedicate celorlalte categorii de specii cu origine in bazinul Amazonului.
- in al doilea rand, in acest format avem posibilitatea crearii de sub-categorii si sub-forumuri, optiune pe care am ales-o la sectiunea de vanzari
- celelalte mici diferente fata de structura vechiului forum, sper sa nu creeze prea mari probleme de adaptare

Referitor la accesul la vechiul forum: In scurt timp, vechiul forum va avea statut de read-only. Accesul la toata informatia de acolo va fi in continuare liber si fiecare subforum din "Noul Forum" care are corespondent un subforum in "Vechiul forum" va avea un topic la "Announcements", cu link spre subforumul echivalent. Cu alte cuvinte, vechiul forum va fi integrat in cel nou, la nivel de subforumuri si "la distanta" de un link.
Am ales aceasta varianta, de a crea un forum nou, in defavoarea upgradarii vechiului forum, deoarece, pe de-o parte, am vrut sa fiu sigur ca nu o sa "mostenim" bug-urile celui vechi, pe de alta parte, nu am vrut sa se piarda indexarile google de pana acum.

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Tue Feb 16, 2010 11:33 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2615
Location: 25826-St. Peter-Ording
Multumim pentru munca depusa.
Sa speram ca o data cu aceasta renastere va gandi fiecare cateva secunde in plus inainte de a scrie. Ar fi bine daca ne-am putea mandri ca suntem membri pe un forum respectat si stimat in lume.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Wed Feb 17, 2010 12:12 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
Salut. Coane, te tii de prostii? :D Ai mesterit forum nou-nout? In curand o sa avem ca nemtii, 200 de pagini cu membri. :lol: Sper sa fie un inceput bun.

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Thu Feb 18, 2010 12:35 pm 
SINCERE FELICITARI
Usor usor scoatem si noi capul in lume :D Bravo


Top
  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Fri Feb 19, 2010 1:35 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Feb 19, 2010 1:27 am
Posts: 1199
Location: onesti-bacau
felicitari pt. efortul de a progresa permanent si de a fi totdeauna in pas cu ce e mai nou si performant in domeniu.chiar daca initial poate fi usor enervant, sunt convins ca usor-usor ne vom obisnui cu noua varianta...este un mic pret pe care trebuie sa-l platim ca sa ne fie un pic mai bine si mai usor in viitor. va doresc sa faceti lucruri cat mai inspirate si mai utile si pe viitor!

_________________
pluteste drept inainte, si daca pamantul pe care-l cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea intr-adins pentru a-ti rasplati indrazneala(regina Izabela catre Cristofor Columb)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 12:14 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:10 am
Posts: 2084
Location: Pitesti
FELICITARI!
La multi ani pentru noul forum!

_________________
Îmi invidiez părinţii! Îmi va fi greu să fac un copil ca al lor!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 1:58 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 1:15 am
Posts: 200
Location: Bucuresti , Militari
SINCERE FELICITARI !
Chiar arata bine forumul in noua haina . BRAVO :D

_________________
Octavian : 0740 175 805
Image
*****Quality not Quantity*****


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 2:49 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Multumesc tuturor pentru aprecieri si sper sa trecem cu bine de perioada de tranzitie...
Asa cum spunea si Ioan, va trebui ca fiecare dintre noi sa ne ingrijim sa il pastram pe acesta cat mai "curat", cat mai departe de scandaluri, rabufniri de orgoliu, replici taioase etc, in speranta ca se vor inmulti discutiile "pe subiect", polemicile bazate pe argumente etc.
Dupa ce se vor limpezi apele cu transferul, forumul vechi va fi curatat in sectiunile tematice, de posturile si topicurile fara continut.

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 10:55 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 9:53 pm
Posts: 60
Location: Bucuresti - Brancoveanu
Felicitari pentru noul look. ;)

_________________
Owners of capital will stimulate working class to buy more and more of expensive goods, houses and technology, pushing them to take more and more expensive credits, until their debt becomes unbearable.
[Karl Marx, 1867]


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre noul forum:
PostPosted: Sat Feb 20, 2010 11:04 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:52 pm
Posts: 760
Location: Bucuresti, Brancoveanu
Felicitari!
Si ... MULTUMIM !!!

_________________
DISCUSII MEI - AICI


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group