It is currently Tue Apr 30, 2024 3:12 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Thu Sep 05, 2013 6:02 pm 
Offline

Joined: Sun Aug 26, 2012 8:11 am
Posts: 255
Location: Cluj/Sopron
Nu vreau sa fiu rau,dar prerea mea este ,ca acesti pestisori trebuie aruncati! Mult mai mult costa medicamentul,curentul,apa si timpul pierdut pe ei decat o echipa sanatoasa.Se vede clar pe ei,mai ales pe cei de tip pigeon ca sunt ramasi in crestere cu cel putin 2-3 luni.Un crescator cinstit,asa pesti nu vinde,nici macar nu daruieste,ci le arunca!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Thu Sep 05, 2013 8:38 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Aug 21, 2013 7:10 pm
Posts: 82
Location: Ploiesti
Salutare chiar in acest moment am dat drumul la acvariul de carantina am niste apa pusa de vreo doua zile o las sa ajunga la temperatura 30 de grade sa iasa bulele din ia apoi voi pune pacientii am pus in apa 5 ml de easy balance il avem prin casa ii las vreo doua zile apoi le pun tratamentul .Am de la tetra gyrotox, sau spirohexol in continuare?Sper sa dea roade cu pierderi minime.O seara buna!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Thu Sep 05, 2013 10:19 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
Ti-ar prinde bine, acum dupa ce ai scris ultimul post, sa poti citi gandurile discusarilor care se pricep cat de cat la discusarie. Nu-ti trebuie dacat cateva ore ca sa afli unele cunostinte de baza, cum ar fi de ex. ca Gyrotox nu se foloseste in orice apa si nici contra flagelatelor, iar Spirohexolul nu mai face mare lucru daca-l folosesti ca sa faci cu el doua tratamente consecutive, la interval de cateva zile.
Era bine daca te interesai inainte de a cumpara discusi, cum se intretin, ce conditii de viata le sunt indispensabile si cum se trateaza cele mai frecvente boli ale lor.
Ca sa fiu sincer, eu cred ca celor mai multi inca nu le merge deosebit de rau, iar ceilalti au sanse bune de vindecare, dar daca mai faci cativa pasi gresiti n-o sa-i mai salvezi.
Ca sa poti avea succes cu acesti pesti, trebuie sa renunti, nu doar cu placere ci cu multa pasiune, la o mare parte din viata ta, in favoarea lor.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Thu Sep 05, 2013 11:57 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Jan 18, 2012 12:59 pm
Posts: 709
Location: (Piatra-Neamt) Helsinki - Finland
Nu vreau sa fiu "carcotas" sau "moralist" dar..... Bobo35, uite asa se cresc puii de discus...



Sper sa inveti ceva din clipul asta pentru tura viitoare. Succes

_________________
Situatia in care te afli este consecinta faptelor si actiunilor tale!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Sat Sep 07, 2013 9:42 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Aug 21, 2013 7:10 pm
Posts: 82
Location: Ploiesti
Salutare am mutat discusii in steril am reusit sa prind doar sapte din noua doi au ramas in acvariul cel mare se simt mai bine fac schimburi de apa zilnic maninca cea mai mare parte di ei vreo doi sint mai sclifositi .Le dau tubi de aseara astazi le-am dat trei mese si miine ca sint acasa in cursul saptaminii doar doua.Din cei doi care au ramas in acvariul cel mare unul a iesit aseara si azi dimineata a mincat dupa care sa pitit .Sper ca sint pe drumul cel bun .O seara buna va doresc!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Sun Sep 08, 2013 3:26 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Mar 27, 2011 5:07 pm
Posts: 1094
Location: Zalau
Ioan C. wrote:
Ca sa poti avea succes cu acesti pesti, trebuie sa renunti, nu doar cu placere ci cu multa pasiune, la o mare parte din viata ta, in favoarea lor.



Nici nu-ti poti imagina cata dreptate are domnul @IoanC

Bafta in continuoare!

_________________
"Aproape toti oamenii pot face fata adversitatilor, dar daca vrei sa testezi caracterul cuiva, da-i puterea." -A. Lincoln


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group