It is currently Tue Apr 30, 2024 10:28 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: JBL Nobil Fluid
PostPosted: Mon Jan 24, 2011 8:58 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Feb 24, 2010 10:18 pm
Posts: 650
Location: Bucuresti
Ce parere aveti despre hranirea artificiala exclusiv cu JBL Nobil Fluid Artemia in loc de ou la puii crescuti fara parinti? A incercat cineva? Care au fost rezultatele? Comparatii intre ou si Jbl Nobil Fluid?

jbl Nobil Fluid Artemia:
# 48% Proteina Bruta
# 2.5% Fibre Brute
# 5.5% Grasimi Brute
# 10.2% Oidium Brut

O poza aici.

Multumesc,

_________________
"Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta."

Album foto


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: JBL Nobil Fluid
PostPosted: Tue Jan 25, 2011 12:15 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:11 am
Posts: 1662
Location: Focsani
Nu am incercat cu hrana de la jbl dar am incercat cu food u si cu ou cu spirulina . Puii crescuti de parinti s-au dezvoltat mai bine .Problema e ca unii pui refuza pur si simplu sa se hraneasca in primele zile si mor iar altii se hranesc doar cit sa nu moara de foame .Putini au fost cei care s-au dezvoltat cit de cit asemanator cu fratii lor crescuti de parinti . Daca vrei sa faci un experiment realist ,ca sa iti dai seama cel mai bine fura vreo 10-20 de larve de pe con si creste-i artificial in aceiasi apa in care cresc fratii lor .Asa vei vedea cel mai bine daca sunt diferente .

_________________
poze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: JBL Nobil Fluid
PostPosted: Tue Jan 25, 2011 6:48 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Feb 24, 2010 10:18 pm
Posts: 650
Location: Bucuresti
Nu am de gand sa experimentez am suficienti pui (pe parinti inca) pt. cat pot duce pt moment. Eram curios sa aflu parerile celor care au folosit cu succes acest produs si care a fost diferenta (daca a fost) intre Jbl Nobil Fluid si ou (care cam strica apa destul de repede). La crescutul puilor parintii se pricep bine si mai "corecteaza" micile neatentii ale acvaristului.
Ce am incercat a fost urmatoarea treaba: Am hranit pui de 2 zile de la zbor (care erau cu parintii), am reusit cu greu sa "prind" cativa intr-un colt si am administrat cateva picaturi de Jbl Nobil Fluid si am observat ca au mancat cam toti (cam 10 -20 buc erau) in rest nu am experimentat altceva cu Nobil Fluid-ul.

_________________
"Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta."

Album foto


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group