It is currently Thu Apr 18, 2024 3:20 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 107 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Author Message
 Post subject: Re: Pereche RSG salbatici
PostPosted: Tue May 24, 2011 11:54 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Te felicit pentru curajul de a merge in Brazilia alaturi de Bleher.
Dar atentie caci autoritatile din aceea tara de abea asteapta sa demonstreze intregii lumi ca ei au avut dreptate atunci cand l-au incarcerat pentru contrabanda cu pesti in 2008. Cred ca ar fi un act de nesabuinta din partea voastra sa recoltati pesti. Apropo', aveau la ei o punga mare de plastic cu vreo 20 de pesti, punga care a fost proba la dosar. Spun la ei pentru ca a mai fost insotit de o fotografa din Uzbekistan pentru care comunitatea stintifica nu s-a prea zbatut sa faca loby pentru eliberare.
Chiar daca motivul real pentru care Bleher a fost arestat este cu totul altul decat au lasat autoritatile sa se inteleaga, eu zic sa iti pazesti singur pielea caci Bleher este un rebel si nu va ezita sa faca ceea ce il taie capul.

L.E. M-am luat cu prostiile si am uitat motivul pentru care am citit topicul tau. Vad ca au evoluat frumos unii dintre ei chiar daca au avut un start greoi dar cred ca este o caracteristica a salbaticilor aceasta evolutie lenta a puilor in primele 2-3 luni.
Sa-i faci mari. Succes!

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pereche RSG salbatici
PostPosted: Tue May 24, 2011 12:24 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Ioanicozma wrote:
Sper ca ti dai seama ca deja vrem poze! :lol: Ce varietati vrei sa aduci?

Mai este mult pina in Decembrie cind o sa ma intorc, atunci o sa fac un articol despre toata calatoria si o sa-l pun pe forum. Ce pesti o sa aduc inapoi asta depinde pe ce riu o sa cautamdar sint sigur ca o sa aduc macar 30-40 P. Altum, pina acum stiu ca a sa fie in Columbia si la sfirsitul lui Noiembrie inceputul lui Decembrie.
mariusvlad wrote:
Te felicit pentru curajul de a merge in Brazilia alaturi de Bleher.
Autoritatile din aceea tara de abea asteapta sa demonstreze intregii lumi ca ei au avut dreptate atunci cand l-au incarcerat pentru contrabanda cu pesti. Cred ca ar fi un act de nesabuinta din partea voastra sa recoltati pesti. Apropo', aveau la ei o punga mare de plastic cu vreo 20 de pesti, punga care a fost proba la dosar. Spun la ei pentru ca a mai fost insotit de o fotografa din Uzbekistan pentru care comunitatea stintifica nu s-a prea zbatut sa faca loby pentru eliberare.
Chiar daca motivul real pentru care Bleher a fost arestat este cu totul altul decat au lasat autoritatile sa se inteleaga, eu zic sa iti pazesti singur pielea caci Bleher este un rebel si nu va ezita sa faca ceea ce il taie capul.

Dupa cum am mentionat mai sus noi o sa mergem in partea din Columbia a Amazonului, inca nu stiu locatia exacta.
Sa-ti spun sincer pe mine nu ma intereseaza ce sa intimplat atunci cind l-au arestat pe Heiko si de ce l-au arestat, nu am fost acolo ca sa vad/stiu de ce au facut-o, speculatii sint multe fiecare parte avind varianta lor a celor intimplate.
Toti pestii pe care-i prind si pe care vreau sa-i aduc acasa nu o sa-i pun in valiza, o sa fie dusi la un exportator unde o sa stea in carantina 1-2 saptamani pina ajung acasa si pregatesc totul pt ei, sa fiu sigur ca am destule acvarii. Sint sigur ca o sa cumpar o gramada de pesti si de la exportator planul fiind ca inainte de a intra in jungla sa trecem pe la el sa facem toate aranjamentele ca sa aiba loc pt pestii pe care sper ca o sa-i aducem la el. Aici in Irlanda eu am licenta de importator de pesti tropicali, apa rece si moluste, asa ca nu-mi fac probleme, am m-ai importat pesti din Columbia, Venezuela si Brazilia.

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pereche RSG salbatici
PostPosted: Tue May 24, 2011 12:27 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
:good:

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pereche RSG salbatici
PostPosted: Tue May 24, 2011 7:36 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Salut.
O placere deosebita mi-a facut vizionarea filmuletului, iar vestea despre programata expeditie (si despre jurnalul ce sper ca-l vom avea pe forum) face parte din categoria breathtaking. Imediat mi-am adus aminte ca mai este un membru al forumului (sau clubului, cum ne place sa-i spunem :)) care s-ar putea sa mearga in acea expeditie si cu care s-ar putea sa te intalnesti... Este vorba despre titi, care, din pacate, nu a mai scris de ceva vreme, dar uite ce spunea intr-un topic:
titi wrote:
in luna noiembrie m-am programat si eu sa merg cu el intr-o expedizie pe amazon, a fost acum in februarie dar eu aveam pasaportul expirat.

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pereche RSG salbatici
PostPosted: Tue May 24, 2011 10:48 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Imi aduc aminte de el si o sa-l intreb pe Heiko daca merge si el, ar fi foarte interesant, 2 romani care locuiesc in doua tari diferite de Romania se duc in excursie pe Amazon

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pereche RSG salbatici
PostPosted: Wed May 25, 2011 12:06 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Galeria lui personala este aici, de unde iti poti da seama si cum se numeste :)

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pereche RSG salbatici
PostPosted: Wed Nov 23, 2011 7:39 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Apr 02, 2011 10:53 pm
Posts: 618
Location: Oradea RO
ce se intampla cu videoclipurile de nu merg?apare doar formatul pe alb si atat!?
Voua va merg?
multumesc

_________________
CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA ESTI TU,CEL MAI IMPORTANT TIMP ESTE PREZENTUL IAR CEL MAI IMPORTANT LUCRU ESTE IUBIREA


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 107 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group