Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Doresc o intalnire pentru viciatii de dicus la Brasov
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere
View previous topic :: View next topic  
Author Message
narcis
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 16 May 2008
Posts: 36
Location: Brasov

PostPosted: Wed Jan 14, 2009 12:31 am    Post subject: Doresc o intalnire pentru viciatii de dicus la Brasov Reply with quote

Nu am mai intrat de mult pe forum.Observ ca s-au inmultit obsedatii de acest rege al pestilor ambientali.Nu stiu daca s-a organizat pana acum o astfel de adunare.Propun (si pot sa organizez cu bun simt) o intalnire la Brasov (mijlocul tarii) doua seri frumoase.Prima seara sa ne acomodam(cunoastere,spritz,muzica) apoi o zi intensa intr-o sala de conferinte (cu proiectii,microfon si apa plata )in care sa vorbim toti,pe rand ,despre subiecte pe care le stabilim inainte.Este necesar dupa parerea mea o astfel de intalnire si promit sa o organizez asa cum trebuie.Dupa aceasta zi putem chema fetele si ne imbatam inca 2 zile.Il rog pe Admin si pe cei doritori de acest eveniment sa ma contacteze la 0729.500.441.Narcis
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
narcis
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 16 May 2008
Posts: 36
Location: Brasov

PostPosted: Thu Jan 15, 2009 3:03 pm    Post subject: Reply with quote

mad0012
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
Ciprian Marcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 1071
Location: Busteni, Prahova

PostPosted: Mon Jan 19, 2009 10:38 pm    Post subject: Reply with quote

Salut Narcis! In momentul asta cred ca te agiti cam degeaba cu intalnirea. O sa mai treaca mult timp pana o sa se adune o masa critica de pasionati din care doar o mica parte o sa fie prezenta la aceste intalniri, din diferite motive. Uita-te pe forum si vezi cati sunt activi din cei inscrisi. Cand o sa fim cateva sute - o mie s-ar putea sa fie mai multi interesati.

Altfel sper ca pestanii sunt tai sunt OK happy0034.
_________________
LET YOUR DREAM COME TRUE!

Filmulete
Album
De vanzare
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
narcis
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 16 May 2008
Posts: 36
Location: Brasov

PostPosted: Mon Jan 19, 2009 11:14 pm    Post subject: Reply with quote

Salut Cipri si imi pare rau ca vorbim destul de rar si nu ne vedem deloc.M-ai impresionat cu filmulete tale.Am tot trecut prin Busteni dar nu am avut timp sa opresc pe la tine dar de acum o sa te anunt si o sa te vizitez(daca se poate !).
Spui ca este imposibil sa ne intalnim mai multi discusari.Daca tu care esti printre cei mai vechi in domeniu spui asta,ma dezamagesti.Macar noi din Brasov sa ne vedem o data la o luna-doua(cred ca suntem in Brasov 6-7 discusari).Ar fi un inceput.
Am o pereche foarte frumoasa cu unul din pestii de la tine.
O sa te sun sa mai vorbim si chiar o sa te conving sa ne intalnim macar noi din Brasov.Ar fi frumos.
Bravo pt. filmulete !
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
Ciprian Marcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 1071
Location: Busteni, Prahova

PostPosted: Mon Jan 19, 2009 11:33 pm    Post subject: Reply with quote

N-am spus ca e imposibil. Am zis ca nu e momentul. icon_biggrin S-a incercat si pe alte forumuri cu muult mai multi membri si a ramas "moarta". Pe viitor s-ar putea sa mearga daca pe langa bere are omul ce vedea. De idei nu duc lipsa dar sa vedem cum o sa evolueze lucrurile. Local nu e exclus sa ne mai vedem la ochi ca e distanta mai mica. icon_smile
_________________
LET YOUR DREAM COME TRUE!

Filmulete
Album
De vanzare


Last edited by Ciprian Marcu on Wed Jan 21, 2009 8:30 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jan 21, 2009 9:03 am    Post subject: Reply with quote

Salutare! Poate incercam ceva, mai la vara. Narcis, initiativa ta este laudabila, dar asa cum a spus si Ciprian, "cheagul" inca nu este format. Decat sa riscam un esec, mai bine mai asteptam un pic...
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
discusmaniac
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 12 Feb 2008
Posts: 167
Location: onesti-bacau

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 2:10 am    Post subject: salit Reply with quote

super ok initiativa ta.subscriu si as veni cu placere la o astfel de intrunire.poate inca nu e momentul. din motive pe care le-au amintit cei dinaintea mea, dar cred ca e o chestiune de timp sa se poata intampla asta.pe prea putini dintre discusari ii cunosc "face to face", de obicei ii stiu dupa username sau din auzite, din postarile de pe forum...nu te descuraja cu initiativa ta, mai ai doar putina rabdare sa vina momentul oportun. pa.
_________________
pluteste inainte, si daca drumul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu ti-l va crea intr-adins pt. a-ti rasplati indrazneala(regina Izabela catre Cristofor Columb)
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 7:10 pm    Post subject: Re: salit Reply with quote

discusmaniac wrote:
...doar putina rabdare sa vina momentul oportun. pa.
sigur o sa vina... poate chiar in vara asta icon_cool
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 7:29 pm    Post subject: Re: Doresc o intalnire pentru viciatii de dicus la Brasov Reply with quote

narcis wrote:
Nu am mai intrat de mult pe forum.Observ ca s-au inmultit obsedatii de acest rege al pestilor ambientali.Nu stiu daca s-a organizat pana acum o astfel de adunare.Propun (si pot sa organizez cu bun simt) o intalnire la Brasov (mijlocul tarii) doua seri frumoase.Prima seara sa ne acomodam(cunoastere,spritz,muzica) apoi o zi intensa intr-o sala de conferinte (cu proiectii,microfon si apa plata )in care sa vorbim toti,pe rand ,despre subiecte pe care le stabilim inainte.Este necesar dupa parerea mea o astfel de intalnire si promit sa o organizez asa cum trebuie.Dupa aceasta zi putem chema fetele si ne imbatam inca 2 zile.Il rog pe Admin si pe cei doritori de acest eveniment sa ma contacteze la 0729.500.441.Narcis



Foarte buna ideea ,mai ales partea cu fetele. icon_mrgreen

P.S.da mai multe detalii cu privire la locatie,costuri,conditii de cazare etc.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
narcis
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 16 May 2008
Posts: 36
Location: Brasov

PostPosted: Tue Jan 27, 2009 1:02 am    Post subject: Reply with quote

Ar fi pacat ca noi cei din jurul Brasovului sa nu ne intalnim.In fata calculatorului este foarte greu sa comunicam.Asta explica si faptul ca multi spun ca au esecuri in relatia cu discusii.Eu ,cel putin ,nu sunt genul sa discut prin taste.Sunt de acord si sustin ca nu oricine poate creste si avea discusi acasa.Dar daca chiar suntem aproape,macar sa incercam sa schimbam opinii si experiente.Este chiar atat de complicat sa ne vedem o data la o luna-doua?Eu o vad ca pe o relaxare.Salut pe toti DCR
_________________
Vladimir Ilici Lenin:"Invatati,invatati si iar invatati ! "
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
mid29
New entry
New entry


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 7
Location: Mangalia

PostPosted: Tue Feb 10, 2009 10:46 am    Post subject: Reply with quote

chiar nu suntem an stare sa avansam o data calendaristica pentru o antalnire nationala? narcis ia atitudine, si propune tu o data, eu unul vin +un prieten, suntem 3 nu??? icon_biggrin
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
florinmacri
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 03 Apr 2008
Posts: 109
Location: Brasov

PostPosted: Thu Feb 19, 2009 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

mmdiscus wrote:
Foarte buna ideea ,mai ales partea cu fetele.

Pofticiosule! icon_lol
Cred ca o astfel de idee, a lui Narcis, este numai buna pentru a infiinta si o eventuala asociatie a crescatorilor si pasionatilor de Discus, cu o anumita cotizatie anuala a membrilor si cu anumite facilitati pentru acestia, precum si diverse activitati de genul expozitii in orasele principale cu concursuri si de ce nu si ceva premii la inceput simbolice, apoi daca se pun bazele unei asociatii puternice se poate dezvolta ..... Ce ziceti?
Nu lasati pe maine ce puteti face azi ! ( lasati pe poimaine! icon_biggrin )
_________________
http://s274.photobucket.com/albums/jj246/florinmacri/
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Feb 19, 2009 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

florinmacri wrote:
Nu lasati pe maine ce puteti face azi ! ( lasati pe poimaine! icon_biggrin )
... ca poate nu mai e nevoie... icon_mrgreen
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Ciprian Marcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 1071
Location: Busteni, Prahova

PostPosted: Thu Feb 19, 2009 7:28 pm    Post subject: Reply with quote

Florine chiar vorbeam acum ceva timp cu Septi pe tema asta. Cale lunga pana la asociatie si alte cele din aceleasi cauze ca si "marea" intalnire. Nu exista inca o masa critica pentru asa ceva. Pentru concursuri nu mai vorbesc. De aceea eu zic ca la o eventuala intrunire se poate organiza o expozitie (nu concurs) sa vedem cum stam. Bineinteles ca poate fi asezonata si cu alte evenimente pe langa pizza si bere. icon_mrgreen Poate chiar si un guru de peste hotare sa tina un seminar. Deja m-am gandit pe cine sa invitam. icon_mrgreen
_________________
LET YOUR DREAM COME TRUE!

Filmulete
Album
De vanzare
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
elgreco
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 206
Location: Tulcea

PostPosted: Thu Feb 19, 2009 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

Ciprian Marcu wrote:
[...] Poate chiar si un guru de peste hotare sa tina un seminar. Deja m-am gandit pe cine sa invitam. icon_mrgreen


oare de ce banuiesc cam la cine te-ai gandit? icon_mrgreen
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group