Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Lacuri Artemia Salina
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Hrana si nutritie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mark
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 06 Oct 2007
Posts: 104
Location: Arad

PostPosted: Sat Jun 27, 2009 3:40 pm    Post subject: Reply with quote

Chear vream sa te rugam sa faci incursiunea sa vezi ce si cum, mai ales ca s-ar putea sa vrea sa vina Ioan si nu am vrea sa batem drumul degeaba si sa ne intoarcem cu mana goala dupa 550 km.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
acvailie
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Feb 2009
Posts: 121
Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Sun Jun 28, 2009 11:59 am    Post subject: Reply with quote

Si eu as fi interesat sa vin pana in Turda, mii aproape icon_smile
_________________
“Eu sunt foarte încrezator in noroc, si am observat ca cu cat muncesc mai mult cu atat am mai mult parte de acesta.” Thomas Jefferson
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Max
New entry
New entry


Joined: 12 Nov 2008
Posts: 8
Location: Piatra Neamt

PostPosted: Sun Jun 28, 2009 9:41 pm    Post subject: Intrebare Reply with quote

As dori sa aflu care este perioada in timpul anului, in care se poate strange artemia adulta, eventual oua de artemia.
Am prospectat anul trecut lacul sarat de langa Braila, eram in trecere dar si asa nu au reusit sa intru in incinta lacului din cauza gardului ce il imprejmuia.
Nu mi-ar strica niste artemia adulta la iarna.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Mark
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 06 Oct 2007
Posts: 104
Location: Arad

PostPosted: Thu Jul 02, 2009 1:21 pm    Post subject: Reply with quote

acvailie wrote:
Si eu as fi interesat sa vin pana in Turda, mii aproape icon_smile

Daca esti din Cluj, este un strand la Cojocna 10 km, de unde recoltam in fiecare an insa anul trecut am vazut ca a fost in renovare iar acum nu stiu in ce stadiu este si daca se mai gaseste artemia.
Max, artemia adulta o recoltam in luna iulie insa se pare ca difera si in ce zona se afla lacul... oua nu am recoltat inca.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
DINU
New entry
New entry


Joined: 18 May 2009
Posts: 17
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Jul 16, 2009 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

Asa cum am vazut ca s-a mai scris la Techerghiol se gaseste artemia la greu, de toate marimile.Daca te duci dimineta si mai ai norocul sa bata vantul din fata,strangi de te plictisesti.
Eu am ales-o pe cea mare pentru discusi si mi se pare foarte curata fata de ce-a cumparata. Fiind mai mare pestii o vad mai usor si o cauta printre pietre.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
soringeorge2003
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 27 Jul 2009
Posts: 44
Location: Constanta

PostPosted: Fri Aug 28, 2009 11:54 am    Post subject: Re: salut Reply with quote

la techirghiol nu se aduna decat matasea broastei cu artemia, caci de cativa ani se infiltreaza apa dulce si gata cu artemia
primavara prin mai , daca esti pe faza recoltezi chironomide
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
aarden69
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 243
Location: Gheorgheni

PostPosted: Wed Sep 02, 2009 7:24 am    Post subject: Reply with quote

Pana ce imi aduce in casa artemia impachetata,congelata prin socare la pretul de 5,5 euro,mai bine stau acasa.Daca socotesc benzina,timpul si munca,ies mult mai bine.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Hrana si nutritie All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group