Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

tratare buturuga
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Acvarii plantate, biotop si specii compatibile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 1:22 am    Post subject: Reply with quote

acvailie wrote:
chear
ca e in rusa.
Eu nu prea stiu sa existe bacterii care sa reziste prea mult la 100 de gr.Celsius;este adevarat ca anumiti spori se distrug pe la 180grC/1 ora sau 160grC/doua ore.
Nu sint necesare asemenea tratamente pentru buturuga fierbe-o citeva ore si vei sta linistit.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
qumatru
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 03 Apr 2009
Posts: 103
Location: Iasi

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 1:53 am    Post subject: Reply with quote

acvailie wrote:
Imi ņer scuze pntru " balarii" dar tastatura mii si in RUSA si se mi schimba si automat plus ca nu pot remedia problema, ca sa nu imi corecteze automat in engleza ceea ce scriu. Sory. Cat despre tratat chear zilele astea am sa gasesc un pic de timp si o sa schitez anumite boli care sunt destul de grave si greu de vindecat. Apropo de origine sunt ROMAN.


mai bine ziceai ca esti maghiar, sas, secui ceva... icon_redface
_________________

Rio 180 plantat, TetraEx 700, Tetratec UV400, CO2
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
acvailie
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Feb 2009
Posts: 121
Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

Daca aveti chef de glume Bafta. Dar nici multi din voi nu sunteti Romani. Asa ca lasatio balta. Dupa cate stiu eu, forumurile sunt pentru a ampartasi idei si de a le sustine, dar nu de-a te lua de oameni din cauza nationalitatii. BAFTA.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
qumatru
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 03 Apr 2009
Posts: 103
Location: Iasi

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 2:30 pm    Post subject: Reply with quote

pai aici ai gresit... ca nu era vorba de nationalitate.... era scuzabil daca erai de alta nationalitate... in schimb roman fiind te incrunti degeaba la noi... vezi sa nu faci fractura la degete de la cuvintele astea asa alambicate...
_________________

Rio 180 plantat, TetraEx 700, Tetratec UV400, CO2
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
acvailie
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Feb 2009
Posts: 121
Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 2:59 pm    Post subject: Reply with quote

Acum incercam sa ne scoatem BAFTA. Se vede ca esti de la Iasi. icon_smile mad0216
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
qumatru
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 03 Apr 2009
Posts: 103
Location: Iasi

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

zi in ce limba sa-ti spun ca sa intelegi ca vad ca pe langa faptul ca nu stii sa scrii in romaneste, nici nu prea intelgi bine limba
_________________

Rio 180 plantat, TetraEx 700, Tetratec UV400, CO2
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
acvailie
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Feb 2009
Posts: 121
Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

No bine PA. mad0228 E greu la tine.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
valentin_is
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Mar 2008
Posts: 152
Location: Iasi

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 4:11 pm    Post subject: Reply with quote

lol01
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
qumatru
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 03 Apr 2009
Posts: 103
Location: Iasi

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 4:24 pm    Post subject: Reply with quote

Apai no over!
_________________

Rio 180 plantat, TetraEx 700, Tetratec UV400, CO2
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

Va rog sa nu va mai luati de Ilie pentru ca eu gasesc foarte hazliu modul in care asasineaza limba romina.


Vedeti voi cind va veti duce la el la cabinet sa va trateze pet-ul.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Ciprian Marcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 1071
Location: Busteni, Prahova

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

Fara certuri de felul asta ca ne suparam fighting0056 . Vreti sa se transforme si forumul asta intr-unul de vanat greseli gramaticale? Pentru asta sunt alte forumuri de acvaristica. icon_mrgreen

Colegul nostru Acvailie este din Republica Moldova si nu stiu daca e tastatura sau vreo deficienta de vina dar din cate stiu autoritatile respective nu incurajeaza din cale afara limba romana. Haideti sa fim intelegatori. Daca luam la puricat tot "materialul didactic" pe care l-au postat multi useri nu stiu unde ajungem. Asa ca fiecare sa apeleze la o scriere cat mai corecta si sa nu se lege excesiv de greselile cuiva. Am mai atentionat pe unul sau altul discret, nu in public, referitor la modul de scriere.

Ilie mai stai prin zona icon_biggrin si cand dai raspuns cuiva incearca sa-l dai mai detaliat pentru a evita sa ridici prea multe intrebari si nedumeriri.

Acum sa revenim la pasiunea comuna, discusul.
Referitor la bacterii si fierbere se pare ca o temperatura de 60gr. C timp de doua ore e suficienta pentru a distruge bacteriile care provoaca boli ale pestilor.
_________________
LET YOUR DREAM COME TRUE!

Filmulete
Album
De vanzare
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
valentin_is
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Mar 2008
Posts: 152
Location: Iasi

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 8:34 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ea o carte de Ihtiopatologie si documenteazate.

Quote:
Dar pentru tine.... scuze probabil e scris de oameni, nu de rangul tau.

Quote:
Se vede ca esti de la Iasi. icon_smile mad0216

Despre asta e vorba.
Nu am stiut ca e din Republica Moldova, scuze ! Stiu piedicile puse in invatarea limbii romane iar trecerea de la scrierea ( in romaneste ) cu litere chirilice la grafia latina trebuie sa fie groaznica. Scuze inca odata !!
Moldovean la moldovean sa-si scoata ochii ?.... hm.. cine a mai auzit? icon_lol icon_lol icon_lol
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Sun Apr 12, 2009 11:16 am    Post subject: Reply with quote

Mea culpa.

Scuze Ilie!
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
acvailie
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Feb 2009
Posts: 121
Location: Cluj-Napoca

PostPosted: Sun Apr 12, 2009 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

Imi сer scuze caci si eu nu am fost corect. SORY . icon_redface
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
PapaKarlo
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Mar 2009
Posts: 130
Location: Chisinau

PostPosted: Mon Apr 13, 2009 7:18 am    Post subject: Reply with quote

Daca tot am ajuns sa tratam si alte probleme decat are omul care a deschis acest topic... asta este, sper sa nu sa se transforme intr-o regula.

Tu @acvailie keep walking... You are not alone! icon_redface

Cu toate ca am urmarit totul mesaj cu mesaj, intr-un anume post chiar ai gresit. Pe @elgreco nu-l cunosc personal, insa am avut mult ajutor din partea lui pe un alt forum, acum cativa ani. Si a fost fara nici un fele de diferente ca era deja "tatic" si eu inca nu vazusem un discus live.

Sper ca am inteles cu totii ca @elgreco a incercat doar sa ajunga la ideea ca expresia "eu stiu cum, dar voi nu veti afla" nu este o expresie demna de un forum legat de un domeniu atat de inexact.

Cum zic cei de la Zdob si Zdub "faceti dragoste nu razboi" love0007
_________________
The journey gives us true plasure, not the destination!


Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Acvarii plantate, biotop si specii compatibile All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group