Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

mici rectificari
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Despre forum
View previous topic :: View next topic  
Author Message
simi
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 03 Oct 2007
Posts: 40

PostPosted: Thu Oct 04, 2007 8:19 am    Post subject: mici rectificari Reply with quote

ADXX, am incercat sa-ti trimit un pm or un email, insa ambele link-uri de la pagina ta de membru nu functioneaza. Atentie! - a nu se citi "membru nu functioneaza," afara din context icon_biggrin .

simi
_________________
Acvaristica placuta!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Oct 04, 2007 11:16 am    Post subject: Reply with quote

simi, merci de avertizare. o sa fac cateva teste si "sapaturi", sa vad ce se intampla... pana cand se va rezolva problema, o adresa sigura de mail este adxx_ro@yahoo.com

in alta ordine de idei, am mai fost avertizat de urmatoarele disfunctionalitati:

- cand ma loghez nu-mi apar subiectele noi ca necitite...
- de asemenea cand ma loghez, nu anunta ca am mesaje private... trebuie sa intru pe mesagerie ca sa vad daca-i ceva nou....
- cand vreau sa intru pe mesagerie, iar imi cere login....


intr-o prima faza, am trimis cate un pm de test fiecarui forumist si va rog pe fiecare in parte sa-mi confirmati daca a ajuns in bune conditii si deasemenea, sa ma instiintati (tot in acest topic) daca aveti si voi problemele de mai sus...

l.e. va rog sa precizati si ce browser folositi... precum si de unde va logati (de jos, sau de sus?).

multumesc.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Dragosdiscus
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 08 Sep 2007
Posts: 670
Location: Targoviste

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 8:40 am    Post subject: PM Reply with quote

Am primit PM
_________________
Hope for the best, expect the worst
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
menthor
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 57
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 8:58 am    Post subject: Reply with quote

pm-ul s-a primit, dar in aceleasi conditii...
ADXX wrote:
- cand ma loghez nu-mi apar subiectele noi ca necitite...
- de asemenea cand ma loghez, nu anunta ca am mesaje private... trebuie sa intru pe mesagerie ca sa vad daca-i ceva nou....
- cand vreau sa intru pe mesagerie, iar imi cere login....

ma loghez de sus si folosesc Firefox 2.0.0.7
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

1. simi, cred ca s-a rezolvat problema cu mail-ul... a fost intr-adevar o setare aiurea, dar am corectat-o si vad ca acum primesc e-mail-uri fara probleme...

2. ceea ce ma "streseaza" acum sunt urmatoarele trei probleme:
Quote:
- cand ma loghez nu-mi apar subiectele noi ca necitite...
- de asemenea cand ma loghez, nu anunta ca am mesaje private... trebuie sa intru pe mesagerie ca sa vad daca-i ceva nou....
- cand vreau sa intru pe mesagerie, iar imi cere login....
pentru a putea sa trag o concluzie, am nevoie de mai multe informatii... asa ca va rog pe fiecare in parte, sa-mi spuneti (aici, tot in topicul asta) cum se manifesta la voi fiecare dintre ele...
multumesc!
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
hobbydiscus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 13 Sep 2007
Posts: 218
Location: BUCURESTI MILITARI

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 12:22 pm    Post subject: Reply with quote

pm-ul l-am primit eu ma loghez automat cind accesez forumul si imi apar subiectele noi ca necitite,la mesagerie nu-mi cere sa ma loghez deci la mine merge ok ! icon_biggrin
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
elgreco
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 206
Location: Tulcea

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

ADXX, am si eu aceiasi problema...
Quote:

- cand ma loghez nu-mi apar subiectele noi ca necitite...
- de asemenea cand ma loghez, nu anunta ca am mesaje private... trebuie sa intru pe mesagerie ca sa vad daca-i ceva nou....
- cand vreau sa intru pe mesagerie, iar imi cere login....

ba mai mult... cand ma loghez prima data, apare in forum ca si cum as fi logat dar, de fapt trebuie sa ma mai loghez odata si abia atunci am acces la "subiecte noi necitite".
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
cristim
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 18 Nov 2007
Posts: 110
Location: Timisoara

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 10:41 pm    Post subject: Reply with quote

La mine functioneaza aparent normal. Probleme sunt doar la logarea automata, care nu functioneaza si cateodata cu mesageria unde de multe ori tre buie sa introduc user+parola chiar daca sunt logat pe forum.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
simi
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 03 Oct 2007
Posts: 40

PostPosted: Fri May 22, 2009 1:16 am    Post subject: Reply with quote

ADX wrote:
1. simi, cred ca s-a rezolvat problema cu mail-ul... a fost intr-adevar o setare aiurea, dar am corectat-o si vad ca acum primesc e-mail-uri fara probleme...

2. ceea ce ma "streseaza" acum sunt urmatoarele trei probleme:
Quote:
- cand ma loghez nu-mi apar subiectele noi ca necitite...
- de asemenea cand ma loghez, nu anunta ca am mesaje private... trebuie sa intru pe mesagerie ca sa vad daca-i ceva nou....
- cand vreau sa intru pe mesagerie, iar imi cere login....
pentru a putea sa trag o concluzie, am nevoie de mai multe informatii... asa ca va rog pe fiecare in parte, sa-mi spuneti (aici, tot in topicul asta) cum se manifesta la voi fiecare dintre ele...
multumesc!


Cred ca problemele au revenit. Cel putin aia cu semnalarea subiectelor noi, necitite, apare constant la ultimele mele intrari pe forum.
simi
_________________
Acvaristica placuta!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri May 22, 2009 9:12 am    Post subject: Reply with quote

mai are cineva aceasta problema?
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ovidiuaylin
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2008
Posts: 253
Location: cluj-napoca

PostPosted: Fri May 22, 2009 9:31 am    Post subject: Reply with quote

am crezut initial ca calculatorul meu are probleme dar am si eu problema cu subiectele noi
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
drdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Feb 2009
Posts: 416
Location: constanta

PostPosted: Fri May 22, 2009 11:32 am    Post subject: salut Reply with quote

Mie imi arata subiectele noi, si pana acum nu am sesizat nicio problema.Problema mea este ca am o camera foto de 10 megapixeli si nu pot incarca poze in galerie.Am inteles ca ocupa mult spatiu.
_________________
haideti sa facem acvaristica mai simpla decat pare
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ctlvlad
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 10 Feb 2009
Posts: 77
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri May 22, 2009 3:23 pm    Post subject: probleme Reply with quote

si eu am aceeasi problema cu subiectele noi ( necitite) .
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
petersimpf
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Feb 2008
Posts: 156
Location: Satu Mare

PostPosted: Fri May 22, 2009 3:31 pm    Post subject: Reply with quote

icon_biggrin daca as fi avut aceasta problema nu intram aici, de obicei citesc cam tot ce apare nou pe forum (am intrat aici ca am vazut ca se discuta)...deci eu nu am nici un fel de probleme...
_________________
www.diskus.ro
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Fri May 22, 2009 5:48 pm    Post subject: Re: salut Reply with quote

drdiscus wrote:
Problema mea este ca am o camera foto de 10 megapixeli si nu pot incarca poze in galerie. Am inteles ca ocupa mult spatiu.
Picture resizer e gratuit si te ajuta sa le redimensionezi foarte usor si exact la dimensiunea dorita, adica 900 x 900, sau mai mici.
Uneori, o data la cateva saptamani imi cere sa ma loghez. Dar banuiesc ca-i mai degraba din cauza ca-mi sterge cineva, sau ceva animal0017 cookieile.
_________________
Dincolo de sticla, in lumea tacerii.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Despre forum All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group