Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Wild Discus
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cumpar:
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 8:18 pm    Post subject: Wild Discus Reply with quote

Cumpar wild discus!!!astept oferte:D
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tezeu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 24 Feb 2008
Posts: 30
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 10:46 pm    Post subject: Reply with quote

icon_smile) dar stii ce sunt aia wild discus? Spune si de care wild vrei ca sa stie lumea ce sa iti vanda... Eu iti recomand cu tarie Heckel Discus, sunt cei mai funny. Majoritatea colegilor au Green Discus si Blue Discus care sunt cool. Succes la shoping.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 11:23 pm    Post subject: Reply with quote

pai sa vina lumea cu oferte si cu poze si eu accept cum ai spus tu chiar sunt funny aia....as prefera si heckel si green si blue astept oferte!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tezeu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 24 Feb 2008
Posts: 30
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 11:34 pm    Post subject: Reply with quote

Brown Discus sunt mai afectivi si jucausi in schimb... Mi se pare ca in piata Obor avea cineva niste pui de Heckel Discus(astia sunt extrem de usor de intretinut si reprodus si chiar indicati pentru incepatori, apropo esti la inceput, nu? te-am citit?). Eu zic sa mai astepti si pe forum aici ca sigur o sa sara lumea cu salbatici. Bafta.

Da chiar, le-ai pregatit bazinul salbaticilor astia?
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
elgreco
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 206
Location: Tulcea

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 7:25 am    Post subject: Reply with quote

lol02 lol02
sign0173 Tezeu.
_________________
"Cu omul neşcolit şi prost,
Nu lupt, că n-are niciun rost;
Dar duc o luptă infernală
Cu prostul care are şcoală."
(Eugen Albu)
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
mariusvlad
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Dec 2009
Posts: 203
Location: Sibiu

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 9:42 am    Post subject: Reply with quote

Cati ani de discusareala ai de te-ai plictisit de ei si vrei sa treci la next level? icon_mrgreen
_________________
In general, arta de a guverna consta in capacitatea de a lua cit
mai multi bani de la o parte de cetateni, pentru a o da altora.
(Voltaire)
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

hmmm....ca sa fiu sincer eu nu am acvarii...eu iau pentru unchiul meu din grecia!!!!poate k o sa imi fac si eu un acvariu cu discusi in viitorul apropiat!!!imi cer scuze daca am deranjat pe cineva!!:|
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 2:50 pm    Post subject: Reply with quote

si ai de gand sa ii dai tu pesti lu unchiu tau?de ce nu cumpara el?si daca te intereseaza...am eu niste "wild" de dat icon_mrgreen pfff...are un amic de-al meu 10discusi pe la 10-12cm...mamaaa si cand te vede mai ca sar din acvariu,salbatici pur sange icon_cool
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
bogpro
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 13 Jul 2009
Posts: 20
Location: Bucuresti - Ion Berindei

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 3:42 pm    Post subject: Reply with quote

Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar puteati sa fiti mai constructivi si sa ajutati omul chiar daca este vinovat ca n-a stiut sau n-a avut rabdare sa caute pe forum si sa radeti de el.
Din acest punct de vedere mi-e rusine ca sunt roman.
@tzzzuy eu nu stiu sa mai aiba acum cineva in tara, din cei care sunt prezenti pe acest forum, discusi Heckeli salbatici autentici sau Heckeli hibrizi salbatici autentici sau Heckeli hibrizi scosi in acvarii, dar cel mai bine citeste aici ca sa intelegi http://discus-club.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1936&postdays=0&postorder=asc&start=0
Chiar daca vei gasi in viitor discusi Heckeli in Romania fii sigur ca vor fi ori mult mai scumpi ori mai putin autentici decat in Grecia.
In cazul in care faci comert, tu sau unchiul tau, sfatul meu personal este sa te orientezi sa cumperi discusi din crescatoriile celor prezenti pe acest forum si mai putin de la sectiunea vanzari unde fiecare vinde ce nu are nevoie si care pot fi cu probleme de sanatate, de adaptabilitate sau insuficient crescuti.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 3:52 pm    Post subject: Reply with quote

da stiu...ca am vorbit cu discusmaniac...dar vrea el pentru el dinaia wild mia zis sai caut:)
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

eu nu m-am strofocat sa caut cum se numesc....el mia zis doar sa ii caut wild discus daca gasesc sai trimit!!! imi cer scuze ca nu prea ma pricep...daca aveti ceva wild heckel sau green sau blue....voi stiti mai bine:) astept in continuare !!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 3:58 pm    Post subject: Reply with quote

mai bine cauta un crescator bun...sa te ajute sa trimiti pestisorii,ca e ceva pana la el si plus dasta,wild la preturi bune nu prea gasesti,adica nu prea gasesti deloc wild de vanzare in romania,poate la reef,avea 2exemplare la 12mil bucata,in alta parte eu nu mai stiu,dar si aia de la reef erau bolnavi,gauri in cap si aplatizati si fff retrasi.
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

aha....mersi pentru informatie:)
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tezeu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 24 Feb 2008
Posts: 30
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

bogpro chiar si dupa postul tau constructiv (de-a dreptul) el tot cere discusi wild (sa inteleg ca nici tu ,mai putin roman si mai mult rusinos, nu ai putut sa te faci inteles, corect?). In cazul discusilor nu exista "nu are rabdare" (daca nu are rabdare sa isi cumpere pangasius: viu sau file)... si pentru lipsa lui acuta de informatii in ceea ce privesc discusii este perfect vinovat. Si eu tot pe acest forum am fost "tavalit" la inceput dar am cautat, am citit si m-am lamurit. Si vezi tu, atat timp cat el nu sa "strofocat" sa citeasca eu nu m-am strofocat sa ii explic, ma poti judeca?

"Din acest punct de vedere mi-e rusine ca sunt roman" faptul ca vorbesti asa te face un roman autentic. Acvaristica nu se invata postand pe un forum anunturi si se presupune ca atunci cand vrei sa cumperi ceva si stii ce cumperi. Are rost sa aduci in discutie partea cu comertul cu discusi? cand el este de acord ca Heckel sunt niste pesti funny. Oricum este foarte bine ca ii recomanzi sa cumpere discusi (fie ei si "domenstici" autohtoni) cand el a demonstrat ca nu are nici o taina.

tzzzuy pretene nu exista wild in tara si daca exista nu ai tu bani pentru ei si daca ai bani pentru ei nu ai pregatirea necesara. Amical iti zic pune mana pe lectura si apoi cumpara discusi.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 4:40 pm    Post subject: Reply with quote

mai tiam zis ca deocamdata nu pot sami fac acvarii .... si doar unchimiu mia zis sai caut...nu stau acum sa ma documentez sa fiu profesionist....cand o sami fac si eu acvariu o sa ma apuc sa invat bine bine!!!scz...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cumpar: All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group