Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

uraa prima depunere
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Reproducerea discusilor si cresterea puilor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cryvest
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 28 Sep 2008
Posts: 42
Location: bucuresti, brancoveanu

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 10:39 pm    Post subject: uraa prima depunere Reply with quote

salut la toata lumea azi a depus si perechea mea in acvariu steril dupa mai multe depuneri in acvariul plantat. ideea este ca sper sa nu se albeasca iarasi icrele asa ca am pus in apa albastru de metil si caracteristicile apei sun ph 6.5-7, dh 3-4, temp 29-30 grazi icon_biggrin
Altceva sa le mai fac pe plac sau ii las pe parinti sa isi faca treaba ?
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

pozeee....poze....poze....ce sunt marinti?(varietate...)
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
cryvest
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 28 Sep 2008
Posts: 42
Location: bucuresti, brancoveanu

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 10:48 pm    Post subject: parintii Reply with quote

sunt cei doi din spate!!
http://img694.imageshack.us/img694/5871/img0188e.jpg
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Lasa parintii ca stiu ei ce au de facut (sper). Si noi speram sa nu sa se albeasca icrele. Succes!
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Stef
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 20 May 2009
Posts: 133
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 11:07 pm    Post subject: Reply with quote

Albastru de metil e pentru mucegai , nu pentru inalbirea icrelor.
Bafta cu ei.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 11:09 pm    Post subject: Reply with quote

frumosi...snakeskin spotted si malboro sau red tangerine...frumosi.sa-ti traiasca puiiiiiiiiiiiiii sign0201 sign0191
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
cryvest
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 28 Sep 2008
Posts: 42
Location: bucuresti, brancoveanu

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 11:11 pm    Post subject: ... Reply with quote

mersi mult pentru urari dar pana la scos de puii mai este cale fooarrtttee lunga...... dar sper sa imi iasa si mie . ca varietati cred ca sunt red tangerine si numai stiu ce este alalalt cred ca este un blue dar nu sunt sigur
. bafta la toti
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
cryvest
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 28 Sep 2008
Posts: 42
Location: bucuresti, brancoveanu

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 11:39 pm    Post subject: filmulet Reply with quote

iata si un mic filmulet care se vede groaznic dar asta este camera icon_smile

http://www.youtube.com/watch?v=10LJ8l5JXe0
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 11:45 pm    Post subject: Reply with quote

ohoo frate...ce mascul frumos si mare ai,da e blue snakeskin spotted...icon_biggrin sa-ti traiasca si "puradeii"
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
izetserghiun
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 17 Feb 2008
Posts: 123
Location: constanta

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 11:48 am    Post subject: Reply with quote

Foarte frumosi sa ai bafta si la puiuti.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
neica
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 29 Mar 2009
Posts: 252
Location: Dr.Tr. Severin

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

felicitari dar cum spuneai tu este foarte lunga cale
_________________
Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
cryvest
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 28 Sep 2008
Posts: 42
Location: bucuresti, brancoveanu

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 7:42 pm    Post subject: revin cu vesti Reply with quote

azi la aproape 24 de ore de la depunere nu sa albit nici o icra!! sper sa nu sa intample de acum incolo si sper ca peste inca vreo 48 de ore mai precis sambata la pranz sa iasa si puradeii.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
cryvest
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 28 Sep 2008
Posts: 42
Location: bucuresti, brancoveanu

PostPosted: Fri Feb 12, 2010 7:14 pm    Post subject: informatii noi Reply with quote

din pacate revin cu informatii nasoale. parintii au mancat icrele dupa 48 de ore dar toate nu au mai lasat nimic!!! asta e data viitoare cred ca o sa incerc sa pun o plasa pe con dupa depunere dar imi este frica ca dupa ce ies puii (daca ies) sa nu ii manance de vii. voi ce zice-ti? totusi sa ii mai las fara plasa sau sa pun plasa? in acvariul comun depuneau la o sapt si in a treia zi mancau icrele dar dupa ce se albeau. acum le-au devorat si in proportie de 90% erau ok. sfaturi?? multumesc


ps: ce parinti idioti o sa le mai dau sa manance la primavara ca sunt satui acum !! glumeam icon_mrgreen
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Stef
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 20 May 2009
Posts: 133
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 12, 2010 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

Eu zic sa ii mai lasi o tura sau doua si dupa asta sa pui plasa.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
cryvest
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 28 Sep 2008
Posts: 42
Location: bucuresti, brancoveanu

PostPosted: Sun Feb 14, 2010 2:55 pm    Post subject: revin cu vesti Reply with quote

salutare la toti , pana astazi nu au mai depus dar mai am o problema cu faptul ca refuza sa mai manance si asta nu imi place. oare se simt vinovati ca au mancat icrele? icon_smile nu cred. totusi sunt vioi dar cand ma apropii de acvariu fug sa se ascunda dupa con!! poate trebuie sa se acomodeze cu acvariul? sunt mutati de 7 zile. astept pareri.

multumesc
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Reproducerea discusilor si cresterea puilor All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group