Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

DONATIA catre CIPRIAN01=VANZARE cu 160 roni
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 2:23 pm    Post subject: DONATIA catre CIPRIAN01=VANZARE cu 160 roni Reply with quote

Buna ziua tuturor,

voi incerca sa fiu pe cat se poate de succinta.
1. Dl ciprian01 mi-a adus azi geanta, ieri nu mi-a adus pestele desi avea in cap conform sms-urilor sa mi-l aduca si sa ia 200 RONI... l-a dat pe 160 roni...persoana care l-a achitat era diferita de persoana la care-a revenit
2. discusul a ajuns acolo unde cred ca era bine sa fie de la bun inceput, la un coleg de forum care m-a ajutat atunci cand am avut o problema in bazin
3. ma mir ca a acceptat sa piarda 40 roni dl "vanzator", un alt detaliu "pestele a fost un foarte bun tata!!!!!!" nu ma mai mira nimic
4. ca sa clarificam intrebarile unora/altora, EU nu sunt obligata sa raspund NIMANUI nimic pt ca nu datorez nimanui niciun chior, daca vreau raspund, daca nu pas! fac referire si la dl Stef, care insista sa raspund. D-lor, asemeni oricarei persoane de pe planeta NU SUNTEM OBLIGATI SA NE JUSTIFICAM VIATA PERSONALA fata de un strain
5. Pe acest domn ciprian01 nu l-am deranjat pana ieri, cand ma interesa perioada in care apare cu discusul si cu geanta, nu ma intereseaza ce a facut si ce face, FAPTELE vorbesc, in raport cu mine cel putin, de restul nu ma exprim si nu ma intereseaza
6. Eu nu-mi permit sa fac pe nimeni amarat, ca-si plange amarul... el si-a permis, de-asta i-am cerut sa vina cu martori si documente sa vedem cine e, ce are in cap si in buzunar, altfel era ultima mea grija un posibil EL ce Dumnezeu invarte, cum si de ce...
7. eu nu sunt o persoana, reprezint o firma, chiar mai multe, de software in principal, atunci cand plec din capitala, la bv, cj, geneve sau vegas nu se inchide firma, lumea continua sa-si vada de viata; avand mai multe animale in casa, exista cineva care se ocupa de ele. E o prostie ca trebuie sa ma argumentez, in fond fata de cine?!
8. decizia de a se posta pe okazii un produs care nu s-a vandut aici nu mi-a apartinut. Acolo se vinde 100%, aici era un risc sa stam o perioada de si sa nu dam nimic; faptul ca nu am vandut nimic e o realitate, il rog pe cel care a cumparat un produs de la mine sa confirme asta si sa-mi arate certificatul de garantie. Ca am gresit cu hardware-ul da, sorry, nu sunt la judecata cata vreme nu i-am facut nimanui niciun rau, din contra, dl ciprian01 este MAI BOGAT cu 160 RONI. Eu i-as multumi celei care m-a ajutat...
9. Despre discusii "de import" nu vreau sa ma repet, mi-am asumat actiunea de a posta o vanzare fara a avea un bagaj de cunostinte, dar n-am luat bani de la nimeni, nu am chemat pe nimeni in Bucuresti aiurea, NU AM FACUT LISTE si NU AM CERUT AVANS DE LA NIMENI. Am crezut ca pestii vin in pungutza si ii vand pe culori, modele, marimi in 24h... ca tot suntem la un subiect controversat, urmeaza
10. pestii vor ajunge duminica in Romania, sunt din pacate in majoritate dati, disponibili mai sunt 5-7 yellow crystal albino A 8 cm, 4 super red melon A 11cm, 2 checkerboard pigeon A 13 cm (se pare pereche). Restul de pesti grad AA: snake skin super eruption 16 cm, ring leopard 14 cm NUMAI PERECHI s-au adus pe precomanda; de asemenea restul de albino sunt vanduti imediat cum ajung, fara a fi necesara aclimatizarea.
Va multumesc pt timpul acordat si va asigur de intregul meu suport, ma bucur ca am crescut intr-o luna cat altii in 10...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

Oi fi eu mai slab pregatit de nu-s in stare sa pricep de ce ti se pun bete-n roate, in loc sa primesti tot ajutorul posibil.
Eu n-am avut indrazneala ta, iar acum as avea inca si mai putina. icon_frown
Ultima oara cand am adus pesti am asteptat cateva ore la vama dupa medicul veterinar. N-au reusit sa-l aduca c-o fi facut prea multe "spalaturi cu alcool".
La urma ne-au lasat sa plecam pentru ca s-a inteles @Mark cu ei, "pe privat".
Mi-am invatat lectia!
_________________
Dincolo de sticla, in lumea tacerii.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

Buna, se spune ca "de la cap se-mpute pestele!". Nu esti mai slab pregatit, esti cel mai bine pregatit dintre noi toti de pe acest forum, din pacate... majoritatea nu au demnitatea sa recunoasca asta. Am incercat sa fac bine unui om, iar EL a lovit in mine... cu pietre, e desantat sa continui, dar in aceeasi masura cred ca am suficient curaj sa stau tete a tete cu oricare dintre cei care acuza sau au pareri fara a stapani "problema". Atunci cand ai si in "domeniul" discusilor (ultima pasiune) prieteni foarte bine pregatiti, care fara a te cunoaste iti fac "cadouri" din "colectia personala" si ma refer la un campion al planetei, crede-ma ca am "tupeu" cu oricine si ma simt o rasfatata a sortii. Eu vreau sa vad pana unde ajung unii oameni, cat de mult trec de sticla monitorului sau cat vor sa treaca. Am fost si sunt o tinta! Ieri imi spuneau niste prieteni ca "o sa fiu mancata" asemeni altui coleg de forum... e o ambitie pe care o am si spun raspicat ca NU CRED, pt ca vorba romaneasca "nu au cu ce!"... suntem pe un site cu si despre discusi, aici ne uitam la ce avem, ce dorim, ce facem si ce vrem sa facem, dincolo de bani...pe care-i au si tiganii! aici poti avea opinii, principii, etc. Aici daca spun ca cineva a dat 700 de eu pe 2 pesti vor urla toti ca ei nu au acei bani, dar nici nu i-am rugat sa ii ia, acei pesti sunt pt crescatori, pt fiecare exista o solutie in functie de cat vrea sa investeasca si de ce vrea... Revin la gradina altuia, la invidia si la vorbele "pe la spate" despre alttul, de-asta unii pe acest forum nu au timp sa performeze intr-un domeniu pt ca se complac in grija "vecinului" care oricum e asemeni lor! Doamne, n-ar fi mai simplu sa ne "clatim" ochii cu sufletele care poposesc in acvariile noastre?! nu ne-ar ferici mai tare? nu ne-ar da mai mult aplomb? ca sa nu mai vb de liniste! suntem FERICITI ca dispunem de discusi, altii au trait degeaba pana acum daca nu i-au cunoscut...dar au timp, macar pt a "copia" din atitudinea, afectiunea si alintatura acestor sufletele. Wow cat avem de invatat de la discusi! ne trebuiesc ani de experienta, asemeni tie, ca sa ne cultivam gustul pt ei si sa reusim sa tresarim asemeni lor (doar atunci cand trebuie!). Sper ca lumea sa treaca peste diferenta de "sex" si sa ma priveasca asemeni oricarei persoane mai "nou venita" si care vrea sa faca ceva, cel putin prin ceea ce aduc in RO demonstrez asta, restul vorbe, no comment
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Allex
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Dec 2009
Posts: 47
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

Draga Anka,
Nu te cunosc dar eu unul cu greu mai suport atitudinea asta a ta. As putea sa o ignor cum am facut de atatea ori, da poate ca daca incep eu prin a vb , or sa mai zica si altii si poate o sa revii pe pamant, ca din ce vad acum tu esti undeva suuuuus de tot si noi(la modul general) suntem doar in Romania. icon_rolleyes
Inteleg ca tu ai donat un discus si ciprian l-a vandut si ca nu-ti convine. Ai specificat cand i l-ai dat ca doresti sa nu-l vanda? I-ai balacarit maxim omului topicului pt ca tie nu-ti convenea asta, ok am inteles, erai nervoasa. Da de ce trebuie sa vii acum sa faci un nou topic sa continui sa jignesti un om cu care probabil nu ai avut nici o intelegere cand ai DONAT un peste? Nu te mai satura Cel de sus de scandal? De ce trebuie noi restul sa suportam topicuri din astea inversunate cu metafore, citate, mojicisme, grandomanii si exagerari? Pt ca ai donat tu un peste? Sau pt ca alt user a vandut un peste? Chiar asa de mult iti place sa speli rufele in public?
Apoi, am inteles ca te incumeti sa realizezi un import de la Dumnezeul discusului , al mai mai mare crescator de pe planeta: BRAVO TIE! Eu cred ca marea majoritate te admira pt asta. Abia astept sa te vad reusind, sa vad si eu exemplarere astea nemaivazute. Dar apoi incepi sa te victimizezi, "esti o tinta" , "esti mancata", "ai tupeu" , "te lupti cu toti", in concluzie am impresia ca-l copiezi perfect pe al mai mare om in stat. icon_rolleyes Sincer nu prea ne pasa ce firme reprezinti, nu vrem sa ne batem in carduri cu tine, iar unii chiar vrem sa reusesti ce ti-ai propus .
Daca tot ai capacitatea asta de a face ce multi nu au reusit, nu mai bine o lasi tu mai moale cu vorbele astea de duh , realizezi importul si apoi cu totii te vom recunoaste la adevarata valoare? Si asa le dai peste nas "dusmanilor".
Nu te supara pe mine, nu sunt genu caruia ii arde de capra vecinului , da sincer as dori sa o lasi mai moale cu acuzatiile, victimizarile si alte cele si sa realizezi importul ala ca sa am si eu la ce sa-mi clatesc ochii. Daca ai atatia dusmani pe forumul asta fii tu aia inteleapta si ignora-i.
The End!
_________________
google "problemefiat"
Discusii mei
acvariu
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

Buna seara
1. nu cred ca m-am legat de dumneata, nu-ti convine "schimba topicul", gasesti lucruri interesante. ..
2. nu te-am interpelat, nu o voi face si nici nu ma intereseaza asta, esti prea insignifiant... ori poate ma insel, atunci te rog hai sa vedem cu cine avem de-a face, iar daca ai mai multe diplome, bani, properietati si niste discusi UNICI pe la noi, ma-nchin... pana atunci chiar nu avem subiecte, nu am auzit sa fi realizat ceva in domeniul discusilor,=... iar ma-nsel?! poate ca la campionatele mondiale ai vreun pseudonim gen mmariu, mmarius0101, darius, cip01, ciprian01
3. cati discusi de 19 cm ai donat??? poate noi nu stim, iar valoarea ta sufleteasca e departe de ceea ce epatez eu pe-aici...
4. nu vb cu avocatii, asa ca lasa-l pe ciprian01 sa spuna ce are de spus, nu cu dta... poate ne-am cunoscut intr-o viata anterioara?!?! sau poate ca nu?! pedalez pe a dou7a varianta
5. hai sa vb despre realizarile tale, eu am o luna pe acest site si 2 luni de discusi, sunt novice, am donat 2 discusi si nu oarecare, am un swift si un freight no care confirma ce aduc si de unde aduc, exista cateva pers pe acest site care au copia swift-ului... dar dumneata??? atat de priceput fiind, ce-ai facut pt "industria discusului" din RO???? dai in cap, super tare. Discusii nu sunt pt tine, scuze pe 1 milion de euro, am dreptul sa aleg cui ii vand, sunt platiti, in fond ii pot pastra, albino NU ARE NIMENI, deci... despre ce vorbim?!
Facem asa: faci poze, iei aparat foto imprumut de la prieteni, imi demonstrezi ca ceea ce ai tu in bazin este peste nivelul meu (atentie, eu am discusi de aproape 2 luni!!!) si apoi swtam de vorba, pana atunci NU AI NICIUN DREPT SA ACUZI, NU AI CU CE, din pacate... O viata excelenta alaturi de prieteni!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ctlvlad
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 10 Feb 2009
Posts: 77
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 7:31 pm    Post subject: ALBINO Reply with quote

http://www.discus-club.ro/cpg14x/displayimage.php?pid=989&fullsize=1
. . . unde mai pui ca are si icre , momentan !


Last edited by ctlvlad on Sat Feb 06, 2010 12:42 am; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 7:33 pm    Post subject: Reply with quote

o mentiune: atunci cand dai un peste unui om care spune ca are fetite si are nevoie de el iar peste o luna il vinde in VAZUL TUTUROR, cand eu puteam sa-l vand atunci si banii obtinuti sa-i dau unui om care nu avea ce sa puna pe masa, nu sa se gandeasca la discusi... spune-mi cum te-ai simti?! EU AM FOST MAI PROASTA?! NU AM FOST IN STARE SA-L VAND?! SI A APARUT ciprian01 care mi-a demonstrat asta? nu are legatura cu banii, cu valoarea discusului, ci cu gestul, normal era sa ma sune sa-mi spuna "fata tatii, am pb financiare, sunt obligat sa-l vand... nu-mi trebuia nimic, el stie asta", daca eu i-am oferit 200 roni, banii au fost la portar ieri... nu ma cramponez de suma asta, dar nici nu doresc nimanui sa vanda o donatie, e josnic. Am vrut sa platesc pestele si sa-l dau unui domn din provincie, nu-mi place sa dau nume, niciodata nu am facut-o. Dansul stie asta. Au fost pers care mi-au scris ca-si doresc acest peste si imi fac poze zilnic daca ma intereseaza... eu nu eram pe DCR la mom donatiei, daca eram garantat vedeam hramul si banaturile de pe alte site-uri ale acestui user si clar nu i-l dadeam. Ma bucur ca a ajuns intr-un loc unde este iubit, unde are un stapan priceput in discusi...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ANKA1968
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 Dec 2009
Posts: 113
Location: BUCURESTI

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

albino yellow crystal... a se vedea pct 10 din front-ul topic-ului. Iar leopard ring de asemenea NU EXISTA... astept poze cu yellow crystal si cu ringi leoparzi. Va felicit daca aveti si asa ceva, inseamna ca nu am fost corect consiliata si am adus ceea ce e plin in fiecare pod... cineva avea dreptate, mai bine un singur consilier! dar ce m-oi face si cu ala, care la randu-i a tot gresit in cazul altora?! comlicat rau
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Stef
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 20 May 2009
Posts: 133
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

Cica am insistat sa raspunzi... O singura data am spus sa raspunzi la acele intrebari din simpla curiozitate. Cam exagerezi cu insistatu .
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
elgreco
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 206
Location: Tulcea

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

nu am mai postat de multa vreme pe forum dar asta nu inseamna ca nu citesc "forumul trasnitilor" ori de cate ori am timp.
ce se intampla aici in ultima vreme imi lasa un gust amar. ma tot intreb, oare cat o sa mai tolereze Adx toate iesirile astea, oare cati mai intra pe aici din placere si pasiune?

o seara buna.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 10:37 pm    Post subject: Reply with quote

The Thin Red Line

Pe de-o parte trebuie protejata libertatea de exprimare (si de expresie, pana la un anumit punct) a fiecarui individ, pe de alta parte e clar ca daca se depaseste un anumit cadru, lucrurile pot scapa de sub control...

Pe de-o parte, multa lume se arata indignata de anumite "vorbe" si atitudini, pe de alta parte, tot ei, nu se pot abtine sa nu dea replica (in fapt, sa tensioneze si mai mult situatia).

Stefane, un topic se poate inchide si fara sa-l inchid eu (sau Ciprian)...

Am reusit sa ma fac inteles?

cei care chiar au inteles ce-am vrut sa spun, isi vor da seama ca intrebarea din final este retorica!
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 11:07 pm    Post subject: Re: DONATIA catre CIPRIAN01=VANZARE cu 160 roni Reply with quote

M-am intors....!
Desi imi produce sila o anumita persoana, totusi vui raspunde! Si va rog sa cititi cu atentie! Va fi ceva interesant...! Mai mult decat interesant!


voi incerca sa fiu pe cat se poate de succinta.

Ai venit de putina vreme pe aici! Te-ai aberat cat ai putut! Ai debitat numai ineptii, scriind post-uri care cu greu puteau fi citite pana la capat fara sa produca un real disconfort! Te-ai lamentat si ai lacrimat! Ai deranjat noaptea oameni pt toate prostiile, si multe altele! In plus ai jignit fara oprire bocind ca tu esti cea jignita!

1. Dl ciprian01 mi-a adus azi geanta, ieri nu mi-a adus pestele desi avea in cap conform sms-urilor sa mi-l aduca si sa ia 200 RONI... l-a dat pe 160 roni...persoana care l-a achitat era diferita de persoana la care-a revenit
Ce aveam eu in cap, nu esti tu in masura sa apreciezi! Nu ai capacitaea necesara sa vezi ce este in mintea ta, asa ca sa nu mai vorbim de aprecieri la adresa altora!
Legat de discusul respectiv...! Aveai dreptatea! M-am gandit la viitorul pestelui! Este adevarat ca la tine ar fi avut un viitor stralucit...! Conditia: Impaiat si asezat sub un bec! Fluorescent! Becul!


2. discusul a ajuns acolo unde cred ca era bine sa fie de la bun inceput, la un coleg de forum care m-a ajutat atunci cand am avut o problema in bazin[/quote]
Aceasta este partea misto! Si va rog sa o cititi cu atentie pt ca va intereseaza pe toti!!!
Am fost sunat de un baiat care s-a recomandat Alex si care a dorit un peste! Urmand sa vina cineva dupa el si sa plateasca 200 RON. La scurt timp, am fost sunat de cineva care cica venea sa ia discusul! Au venit 2 baietei...! L-au luat, dar nu aveau la ei decat 160 RON, urmand ca diferenta sa o puna noul proprietar in cont!
Dar...! Baiatul care a venit sa ia discusl, in numele userului @discus_mania, nu era prea bine instruit sau uitase...! Asa ca.... de la el dicere, @discus_mania este in viata de zi cu zi...PUCA TIBERIU. Iar PUCA TIBERIU nu este altul decat celebrul...@fistannk! Printr-o deductie logica si invatata de la doamna..... cel care continua sa dea tepe si care este acum @discus_mania este clona lui @fistank! Sa va mai spun cine este @fistank si cu ce se ocupa...?!


3. ma mir ca a acceptat sa piarda 40 roni dl "vanzator", un alt detaliu "pestele a fost un foarte bun tata!!!!!!" nu ma mai mira nimic
Pai sa nu te mai mire! Am vandut un peste care im apartinea cu 200 RON si am fost furat de discus_mania=fistank=PUCA TIBERIU (Craiova), prietenul si ,,asociatul,, doamnei ANKA. Comentarii doamna...?

4. ca sa clarificam intrebarile unora/altora, EU nu sunt obligata sa raspund NIMANUI nimic pt ca nu datorez nimanui niciun chior, daca vreau raspund, daca nu pas!
,,Pas,, banuiesc ca le spui celor cu care te tragi de sireturi, nu unui tip care nu a facut altceva decat sa iti atraga atentia ca singura ta activitate notabila este minciuna dusa la extrem (ce ai facut in ianuarie...?)

fac referire si la dl Stef, care insista sa raspund. D-lor, asemeni oricarei persoane de pe planeta NU SUNTEM OBLIGATI SA NE JUSTIFICAM VIATA PERSONALA fata de un strain
Nu ti-a cerut nimeni sa iti justifici viata personala! Poalele in cap le-ai pus singura! Sa fie vorba de reflex si obisnuinta...?!


5. Pe acest domn ciprian01 nu l-am deranjat pana ieri, cand ma interesa perioada in care apare cu discusul si cu geanta, nu ma intereseaza ce a facut si ce face, FAPTELE vorbesc, in raport cu mine cel putin, de restul nu ma exprim si nu ma intereseaza
Femeie! Deranj este putin spus! Pai tu trimiteai sms-uri la fel de tampe si in aceeasi nota ca posturile tale! Si in imaginatia ta patologica te gandeai ca eu o sa stau drepti in fata ta...! Basca ca imi facuse cadou si lasase la paznic...o candela!

6. Eu nu-mi permit sa fac pe nimeni amarat, ca-si plange amarul... el si-a permis, de-asta i-am cerut sa vina cu martori si documente sa vedem cine e, ce are in cap si in buzunar, altfel era ultima mea grija un posibil EL ce Dumnezeu invarte, cum si de ce..
Iar esti tulbure...! Ti-a spus cineva asta vreodata...?!

7. eu nu sunt o persoana, reprezint o firma, chiar mai multe, de software in principal, atunci cand plec din capitala, la bv, cj, geneve sau vegas nu se inchide firma, lumea continua sa-si vada de viata; avand mai multe animale in casa, exista cineva care se ocupa de ele. E o prostie ca trebuie sa ma argumentez, in fond fata de cine?!
Acum nu mai esti un indicid, esti un grup...!Femeie, tu nu reprezinti nimic! Nu ai nicio firma si esti un caz mai patologic! Prin alte forumuri te jeleai ca esti intr-o grava situatie finaciara si ai nevoie de bani! Ai o lume imaginara, bolnava, creata si alimentata de tine! Ne spui si noua numele tau de famili, macar 2 dintre firmele unde esti actionar majoritar, ce produse ai si 2 clienti...?!

8. decizia de a se posta pe okazii un produs care nu s-a vandut aici nu mi-a apartinut. Acolo se vinde 100%, aici era un risc sa stam o perioada de si sa nu dam nimic; faptul ca nu am vandut nimic e o realitate, il rog pe cel care a cumparat un produs de la mine sa confirme asta si sa-mi arate certificatul de garantie.
O ditamai patroana, cu ,,n,, firme, cu marketingul in sange si cu toate canalele de comunicare deschise...vinde pe okazii..! Ne lasi...?! Iar parte cu certificatul de garantie este aceeasi ca inb cazul discusului pe care il cumparasei di Thailanda pe 200 dolari si era BD iar mai apoi il prisei de la altcineva dar nu mai era BD pui ci un adult de Red care apoi nu era red ca era Leopard...?! Nici tu nu mai stii ce minti!!!

Ca am gresit cu hardware-ul da, sorry, nu sunt la judecata cata vreme nu i-am facut nimanui niciun rau, din contra, dl ciprian01 este MAI BOGAT cu 160 RONI. Eu i-as multumi celei care m-a ajutat...
Cel care ,,te-a ajutat,, este un escroc cu state vechi si aici si in alte parti! Vorbim despre @fistank=@discus_mania=PUCA TIBERIU

10. pestii vor ajunge duminica in Romania, sunt din pacate in majoritate dati, disponibili mai sunt 5-7 yellow crystal albino A 8 cm, 4 super red melon A 11cm, 2 checkerboard pigeon A 13 cm (se pare pereche). Restul de pesti grad AA: snake skin super eruption 16 cm, ring leopard 14 cm NUMAI PERECHI s-au adus pe precomanda; de asemenea restul de albino sunt vanduti imediat cum ajung, fara a fi necesara aclimatizarea.
Va multumesc pt timpul acordat si va asigur de intregul meu suport, ma bucur ca am crescut intr-o luna cat altii in 10...
Duminica nu va fi niciun peste in Bucuresti...!
Ce ai facut intr-o luna...???


Stimabila, vad ca ceva te roade rau! Nu poti sa iti duci linistita viata anpsta pe care o ai, calatorind peste mari si tai cu viteza luminii, in timp ce toata ziua esti pe net si pe toate site-urile!


Last edited by ciprian01 on Fri Feb 05, 2010 11:29 pm; edited 1 time in total
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
marian4232
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 439
Location: Bucuresti - Trafic Greu

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 11:24 pm    Post subject: Reply with quote

Wow, am ramas uimit.
Adevarate telenovele pe forum.
O mica corectie: userul era fishtanCk

Get it?
_________________

Symphysodon Discus
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 11:25 pm    Post subject: Reply with quote

corect! gresela de scriere!
nu merita osteneala sa mai caut prin tot textul...!
este vorba despre @fishtanck
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 11:32 pm    Post subject: Reply with quote

The Thin Red Line

The Thin Red Line este povestea unui grup de soldati dintr-o companie de infanterie a armatei americane, care lupta in crancena batalie de la Guadalcanal, in Al Doilea Razboi Mondial. Razboiul insa este doar un pretext, filmul urmarind schimbarile, suferintele si descoperirile de sine pe care le incearca oamenii in situatii dificile. Ajunsi in mica insula din Pacific pentru a inlocui soldatii din Infanteria Marina, cei din compania C vor avea parte de o experienta greu de uitat. De la debarcarea fara incidente, pana la plecarea de pe insula a supravietuitorilor, drumul lung al luptelor inversunate, udat din belsug cu sange, este descris cu deosebit talent de echipa de actori si realizatori.
The Thin Red Line nu este doar povestea uneia dintre cele mai importante batalii din Pacific, o batalie care avea sa intoarca soarta razboiului. Ca si romanul din care a fost inspirat – James Jones a fost unul dintre soldatii care au luptat la Guadalcanal – exploreaza legaturile puternice, fie ele de prietenie sau de dusmanie – care se creeaza intre soldatii supusi groaznicei incercari a razboiului. Jones asemana aceste legaturi formate in timpul luptelor cu cele existente intr-o familie, caci, asaltati de ororile din jurul lor, oamenii pierdeau notiunea sinelui sau a lumii din jurul lor. Nu mai luptau din motive patriotice sau pentru binele omenirii, ci pentru supravietuire si pentru oamenii ce-i stateau alaturi.
Mai mult, The Thin Red Line este prima creatie artistica avand ca subiect celebra batalie in care se vorbeste despre efectul pe care aceasta l-a avut asupra vietii comunitatilor melaneziene locale. Oameni primitori si foarte blanzi, melanezienii au fost prinsi intr-o confruntare de proportii intre doua civilizatii total straine, o confruntare ce avea sa-si lase amprenta de-a lungul anilor.

Sursa (copy/paste): http://www.cinemagia.ro/filme/the-thin-red-line-la-hotarul-dintre-viata-si-moarte-661/
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group