Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

cumpar Discusi perechi!!!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cumpar:
View previous topic :: View next topic  
Author Message
luci_totosel
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 13 Jan 2010
Posts: 23
Location: Constanta

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 10:40 pm    Post subject: cumpar Discusi perechi!!! Reply with quote

vreau sa achizitionez 2-3 perechi de discusi, sa nu fie perechi mixte, sa fie pesti tineri, nu la a 100-a depunere:), sanatosi frumosi

prefer marlboro, turcuaz ,blue, leo, icon_biggrin

nu imi veniti cu preturi exorbitante, suntem in Romania, e criza:))
va multumesc, id mess totoselxxx
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
mariusvlad
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Dec 2009
Posts: 203
Location: Sibiu

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 9:26 am    Post subject: Reply with quote

Ce intelegi prin "preturi exorbitante" ? De exemplu 1000 lei ti se pare mult pentru blue turquoise?
_________________
In general, arta de a guverna consta in capacitatea de a lua cit
mai multi bani de la o parte de cetateni, pentru a o da altora.
(Voltaire)
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
luci_totosel
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 13 Jan 2010
Posts: 23
Location: Constanta

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

icon_smile
presupun ca dumneavoastra sunteti domnul care mi-a prezentat pe un site un filmulet cu o pereche frumoasa din specia precizata,

dak vei citi posturile de pana acum ale altor membri care au vandut perechi mixte sau din aceeasi varietate, vei vedea ca sunt preturi de la 300 ron pana pe la 450 ron pe perechi mixte, si este si un post cu o pereche de Leoparzi foarte frumosi, dar nu il mai gasesc, intradevar era de jumatate de an anuntul, am si vb la tel. cu cineva care mi-a zis ca are red marlboro intre 500 si 700 ron, si il cred din spusele lui ca sunt frumosi pt ca este un domn mai respectat pe forum.Singurul impediment era faptul ca trebuia sa astept cateva luni(2-3) deoarece aveau puiuti.

eu am postat in ideea ca cineva imi va da un add pe messenger sau imi va da un pm de genul :
salut! am o pereche de ....
uite o poza
pretul....
vrei?
si eu zic da vreau sau nu nu vreau:)
in nici un caz cum ma luat un domn pe messenger : "cat dai pe o pereche de..... ?da nu sunt ai mei, dar pe o pereche de...?''
imi cer scuze dat nu sunteti una si aceeasi persoana, dar sunt 90% sigur ca nu gresesc
Sper ca nu am suparat pe nimeni
Anuntul este valabil!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm    Post subject: Reply with quote

Nimeni nu isi vinde o pereche buna ,tinara , fara probleme si din care sa ai si sanse reale sa scoti pui viabili .... cu bani putini . Daca cineva iti va spune ca vinde asa ceva pune-ti intrebarea : Oare de ce cere asa putin?

Crede-ma ca atunci cind un leopard sau lss de 7-8 cm cu virsta de 3-4 luni costa 150-300 lei e destul de greu de crezut ca cineva ii va cumpara ii va creste inca un an va astepta sa se aleaga perechea , dar nu orice pereche ci una la care forma si desenul pestilor sa fie una frumoasa dupa care o va vinde cu 450-500 lei exact atunci cind este tinara si abia a depus de citeva ori si eventual a si scos si avut grija de pui . Daca e cineva care vinde asa ceva sunt interesat si eu icon_mrgreen
Crede-ma ca decit sa cauti sa cumperi 3 perechi astfel mai bine te duci la un crescator mai maricel (ciprian marcu , discusmaniac ,giani ,etc.) te uiti in crescatorie ce perechi are si ii spui : O vreau pe asta . El o sa iti zica ca nu e de vinzare ....dar.....orice e de vinzare . Chiar si o pereche buna .Doar ca ....la pretul potrivit . Astfel decit sa cumperi 3 perechi ieftine care nu sunt (the best of the best) mai bine cumperi una sau doua super tari .
Numai bine si bafta la cumparaturi. icon_mrgreen


Last edited by dragos on Thu Feb 04, 2010 2:50 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
mariusvlad
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Dec 2009
Posts: 203
Location: Sibiu

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

Cu mine nu ai mai discutat pana acum, deci nu am avut cum sa iti fac vreo oferta.
Intentia mea a fos alta in postul precedent dar acum nu mai conteaza. Tot ce trebuie sa sti e doar matematica simpla. Adica...o pereche buna, asa cum speri tu sa cumperi, poate sa scoata in medie 100 pui pe luna, iar daca esti dibaci, ar putea sa iti supravietuiasca peste 50 pui pe care sa ii vinzi cu minim 25 ron bucata. Astea sunt fapte, pentru ca eu nu povestesc ce au facut altii.
Deci, acum vine intrebarea. Cine crezi ca iti vinde o pereche, citez: "sa nu fie perechi mixte, sa fie pesti tineri, nu la a 100-a depunere:), sanatosi frumosi"...
E bine ca esti optimist, dar eu cred ca esti mult mai aproape de a lua teapa decat de a-ti atinge scopul.
Eu nu am nici un interes pentru ca nu am perechi de vanzare, iar scopul intrebarii pe care ti-am pus-o in postul anterior era acela de a te ajuta.
Succes.
icon_biggrin
L.E. Am postat in acelasi timp cu Dragos, dar ideea e aceeasi. icon_razz
_________________
In general, arta de a guverna consta in capacitatea de a lua cit
mai multi bani de la o parte de cetateni, pentru a o da altora.
(Voltaire)
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Lod
New entry
New entry


Joined: 08 Jan 2010
Posts: 12
Location: Focsani - Vrancea

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 3:31 pm    Post subject: Reply with quote

Sfatul meu este sa pregatesti multi bani ptr obiectivul asta sau daca vrei o varianta mai ieftina cumpara din crescatorii ceea ce iti place si lasa-i sa se aleaga perechea sau perechile.

P.S. Apropos de ceea ce spuneai tu referitor la marlboro,cineva de aici a scos de vanzare nu foarte de mult 50 pui de la o astfel de pereche la pretul de 35 ron/buc la dimensiunea de 4 cm.Stocul respectiv s-a epuizat repede si poti sa faci singur o socoteala sa vezi cat a incasat la o singura tura de pui.Acum intreaba-te cum crezi ca acea persoana (sau altcineva) iti va ceda perechea respectiva ptr 300-500 ron cand tocmai incasase de pe urma lor peste 1500?!


Last edited by Lod on Thu Feb 04, 2010 3:35 pm; edited 1 time in total
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 3:35 pm    Post subject: Reply with quote

luci_totosel wrote:
icon_smile
dak vei citi posturile de pana acum...
La urmatorul chat-ism, stergem postul si inchidem topicul! Regulamentul este inca valabil.
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
luci_totosel
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 13 Jan 2010
Posts: 23
Location: Constanta

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 5:52 pm    Post subject: Reply with quote

imi cer scuze inca odata !
stiu ca e acolo undeva ceea ce vreau eu nu la 500 ron dar nici la 1000ron icon_smile
anuntul este inca valabil! multumesc!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Thu Feb 04, 2010 6:09 pm    Post subject: Reply with quote

salut...am eu o pereche de pigeon pearl...tinerei,au depus de 3ori.frumosi...

http://discus-club.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=2233

perechea alba...
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 12:05 pm    Post subject: Reply with quote

Acea pereche de exemplu as zice ca face banii ceruti happy0144 .Poate chiar ceva mai mult .Posibil ca pina la urma sa gasesti cea ce cauti icon_mrgreen . Nu sunt niste exemplare SUPER dar oricum la banii astia nu ai cum sa ceri perfectiune...cel putin nu in romania si cred ca nici in alta parte .
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
luci_totosel
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 13 Jan 2010
Posts: 23
Location: Constanta

PostPosted: Fri Feb 05, 2010 6:27 pm    Post subject: Reply with quote

ehe doar ce am luat azi de la George Dan o pereche de leoparzi mare si frumoasa:D, si pretul foarte bun 600, astept sa o reglez pe apa de constanta acum icon_smile
pesti sunt super duper icon_smile, sper sa se acomodeze usor:)
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
luci_totosel
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 13 Jan 2010
Posts: 23
Location: Constanta

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 5:18 pm    Post subject: Reply with quote

hip hip ura icon_biggrin hip hip ura icon_smile
va anunt caci contrar spuselor ca la bani putini nu gasesc pereche de discus din aceeasi varietate si frumoasa si sanatoasa......
perechea de leoparzi luata de la George Dan, la ora 17:17 pe data de 17 azi a pus primul rand de icre pe filtru si par foarte implicati icon_biggrin
o sa fiu bunic curand icon_razzicon_smile
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

daca in maxim 12 ore (din acest moment) nu pui poze, iei ban pe 2 saptamani.

p.s. sa-ti traiasca! happy0034
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
radu777
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 May 2009
Posts: 246
Location: Sibiu

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

ADX wrote:
daca in maxim 12 ore (din acest moment) nu pui poze, iei ban pe 2 saptamani.

lol01 lol01

nasol! hehe

felicitari pentru pereche si depunere!
_________________

ai mei
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
neica
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 29 Mar 2009
Posts: 252
Location: Dr.Tr. Severin

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

sign0175 happy0005 Felicitari
_________________
Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cumpar: All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group