Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Romania pe locul 1!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 7:51 pm    Post subject: Romania pe locul 1! Reply with quote

Romania se afla cu 6,2 Mbps pe locul 1 in Europa,
in competitia dintre cele mai rapide conexiuni in internet, urmata de Suedia, Irlanda, Olanda, Elvetia, Danemarca si Cehia.
Pe plan mondial se afla pe locul 4!
Primul loc il ocupa Coreea de sud, cu 14,6 Mbps.
Mi-era dor de-o veste buna din Romania icon_biggrin


Last edited by Ioan on Tue Feb 02, 2010 7:58 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 7:54 pm    Post subject: Reply with quote

Este o veste buna,sa inteleg ca avem acces rapid la informatii!
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
tiutiu_liviu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 06 Dec 2009
Posts: 69
Location: Motru, Gorj

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

fain...nu stiam asta...e un inceput promitator!
_________________
In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Foarte tare. Pacat ca la mine pe strada nu este nici un furnizor calumea icon_evil .
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
neica
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 29 Mar 2009
Posts: 252
Location: Dr.Tr. Severin

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 8:29 pm    Post subject: Reply with quote

Traiasca furnizorii de net din Romania insa este o problema majora cu ip-ul dinamic icon_frown
_________________
Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

Cind te gindesti ca acum vreo 4-5 ani cel mai tare net din focsani la care aveam acces ca persoana fizica era 8 kilo/s.... si aia negarantati . Firmele se multumeau cu 32 k . Ma intrebam cum e posibil caind auzeam ca cei din afara au cite juma' de mega la preturi pe jumatate cit plateam eu . Intradevar in privinta asta romania a evoluat mult in ultimii ani ..... de ar fi la fel in majoritatea domeniilor...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

As putea zice eu un domeniu la care a mai excelat din pacate incepe cu "f" si se termina cu "urat". E loc de bine si in alte domenii.
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tiutiu_liviu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 06 Dec 2009
Posts: 69
Location: Motru, Gorj

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

ma mir...in oras asa mare sa nu ai net foarte bun...acum 4 ani eu aveam net de 4 mb banda, si dld si cu 1 mb/s...acum am banda de 8 mb si dld cu 1-2 mb/s de pe net si 6-7 mb/s cu torrent-uri...si stau in Motru...oras de 3 ori mai mic ca focsani...acum depinde si de furnizor

Quote:
As putea zice eu un domeniu la care a mai excelat din pacate incepe cu "f" si se termina cu "urat". E loc de bine si in alte domenii.


eu zic ca, avem destui oameni in tara, ingeniosi, care ar putea face multe pentru tara...dar de unde bani? nu ai vazut la tv, sau pe net, multi romani lucreaza pentru faimoasele firme americane, olandeze, si lista poate continua icon_biggrin
_________________
In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 8:03 am    Post subject: Reply with quote

Acum am si eu net foarte bun dar cu vreo 5 ani(posibil sa fie mai mult de 5ani de atunci ) in urma....era alta poveste .Nu erau decit vreo 2 furnizori de net (2 sali de jocuri care dadeau net si pe la altii ) care incercau sa imparta 1 mega la 300 de oameni . Stiu ....suna cam s.f.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
tase.razvan
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 May 2009
Posts: 310
Location: Bucuresti Giurgiului

PostPosted: Wed Feb 03, 2010 9:54 am    Post subject: Reply with quote

Bine spus in postul de mai sus,chiar si in bucuresti era aceeasi problema ,retea de cartier prin zeci de shitch-uri ,ba cadea ba nu aveai conexiune , etc
Acum la o anume companie de cablu 'x' avem conexiune prin fibra optica PPOE,ne putem mandri ,ip rootabil etc
Spun asta nu ca ar merge bine ,merge chiar slabutel dar merge non stop ...rareori sa cada
_________________
-->KlicK Pentru Albumul Cu Discusii Mei<--
_________________
Contact : 0762 / 932 /932 Mail : tase.razvan@yahoo.com
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group