Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Piranhas vs. Pleco

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Dec 23, 2009 8:24 pm    Post subject: Piranhas vs. Pleco Reply with quote

Hai ca am vazut ceva tare pe net. Cine castiga .... Am murit de ras lol01

_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
neica
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 29 Mar 2009
Posts: 252
Location: Dr.Tr. Severin

PostPosted: Wed Dec 23, 2009 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

Criminal pleco. fighting0017 animal0028
Va dati seama cum ar sta discusii cu un pleco ca asta in acvariu
_________________
Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dj_ando_83
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 May 2009
Posts: 82
Location: pitesti

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 1:51 am    Post subject: Reply with quote

plecostomusul si gibicepsul sunt agresivi numai cand este vorba de mancare. mai sunt mici exceptii cand li se incalca teritoriul de catre un alt seaman( atunci il alearga prin tot acvariul). cu ceilalti nu are treaba in privinta teritoriului.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 7:24 am    Post subject: Reply with quote

dj_ando_83 wrote:
plecostomusul si gibicepsul sunt agresivi numai cand este vorba de mancare. mai sunt mici exceptii cand li se incalca teritoriul de catre un alt seaman( atunci il alearga prin tot acvariul). cu ceilalti nu are treaba in privinta teritoriului.


Dupa cum se vede in filmulet icon_mrgreen .

Am mai vazut undeva un acvariu cu 2 oscari si un pleco toti maturi. Ghiciti cine pe cine fugarea....
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
dj_ando_83
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 May 2009
Posts: 82
Location: pitesti

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

chiar si la mine in acvariu mai sunt "indepartati" oscarii cand e vorba de mancare. se infoiae putin la oscari dar nu ii alearga. situatia se schimba cand vine un alt gibiceps.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
smil3y20
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 23 Jun 2009
Posts: 59
Location: craiova

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

Si eu am avut un gibiceps de 5-6cm si imi alerga discusi doar la mancare in rest nu avea treaba cu ei pana mi-a muscat un discus si l-am dat:D
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Fri Jan 29, 2010 3:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ce agresiva e bestia icon_mrgreen NU as tine asa ceva in acvariu ...bine , nici piranha nu as tine , asa ca e ok icon_lol
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Fri Jan 29, 2010 4:43 pm    Post subject: Reply with quote

Am si eu unul, are 400L doar pentru el. icon_lol
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Jan 29, 2010 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

Nu stiam ca mai iubesti si alti pesti asa mult ca discusii icon_mrgreen .
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Sat Jan 30, 2010 1:30 pm    Post subject: Reply with quote

Ioan wrote:
Am si eu unul, are 400L doar pentru el. icon_lol


Stiu , vazusem o poza cu el pe undeva parca ... icon_cool
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Sat Jan 30, 2010 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

Si oscarii ssunt pesti cu multa personalitate . Mie astia imi plac .Nu zic ca un banc de neoni sau de zebre sau alte alea intr-un plantat nu arata bine ..... dar arata bine doar acvariul in ansamblu , nu ies in evidenta pestii ca intr-un acv. cu discusi , oscari sau alte ciclide .
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
dj_ando_83
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 May 2009
Posts: 82
Location: pitesti

PostPosted: Sun Jan 31, 2010 10:26 pm    Post subject: Reply with quote

la oscari cel mai mult imi place cand le arunc pastile de spirulina in acvariu. au luat "teapa" cu ele cand erau mai mici iar acum nici nu se mai apropie de ele( au trecut vreo 3 luni de cand au fost pacaliti). situatia se schimba daca vad plasa de pesti deasupra acvariului pentru ca atunci vin si cerceteaza sa vada ce e in ea. daca vad ceva mic si negru in ea vor sari din acvariu sa muste.
cea mai tare faza a fost cand o vecina a venit sa vada pestii. s-a uitat prin acvariu si dupa vreo 2 minute a vazut "monstrul". pana atunci nu ii sarise in ochi pentru ca a stat nemiscat. cand a miscat putin si l-a vazut a inceput sa tipe icon_smile) .
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Jan 31, 2010 10:30 pm    Post subject: Reply with quote

dj_ando_83 wrote:
cea mai tare faza a fost cand o vecina a venit sa vada pestii. s-a uitat prin acvariu si dupa vreo 2 minute a vazut "monstrul". pana atunci nu ii sarise in ochi pentru ca a stat nemiscat. cand a miscat putin si l-a vazut a inceput sa tipe icon_smile) .


De curiozitate poate pui si tu o poza cu monstrul.
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group