Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

metronidazol solutie?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cabinet medical
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tiutiu_liviu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 06 Dec 2009
Posts: 69
Location: Motru, Gorj

PostPosted: Sun Dec 27, 2009 10:37 pm    Post subject: metronidazol solutie? Reply with quote

a fost cineva acasa la mine care este doctor..(in vizita icon_biggrin) si a auzit ca merg sa cumpar metronidazol, pentru tratamentul care trebuie facut la discusi, si a zis sa nu merg ca imi aduce el...si tinandu-se de promisiune a venit la mine cu metronidazol solutie, a zis ca poate e mai buna decat pastilele, poate isi face mai bine efectul! acum intrebarea mea este...: Merge sa fac tratamentul pentru flagelate??? (unii colegi imi stiu povestea), pentru ceilalti http://discus-club.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=2105http://discus-club.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=2105

astept parerile voastre sa stiu ce sa fac! multumesc mult!!!

Liviu[/url]
_________________
In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
neica
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 29 Mar 2009
Posts: 252
Location: Dr.Tr. Severin

PostPosted: Sun Dec 27, 2009 10:40 pm    Post subject: Reply with quote

sotutia se poate gasi si in farmacii? Mediciul este obstretician?(ginecolog cumva?)
_________________
Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tiutiu_liviu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 06 Dec 2009
Posts: 69
Location: Motru, Gorj

PostPosted: Sun Dec 27, 2009 10:51 pm    Post subject: Reply with quote

neica wrote:
sotutia se poate gasi si in farmacii? Mediciul este obstretician?(ginecolog cumva?)


vecine doctorul este chirurg...de unde a luat-o nu ma intreba:)), in farmacii nu stiu daca se gaseste...nu am intrebat! cred ca se gaseste...
_________________
In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
discus_mania
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 13 Oct 2009
Posts: 36
Location: Segarcea.Dolj

PostPosted: Sun Dec 27, 2009 11:01 pm    Post subject: sal Reply with quote

se gaseste si in farmacii.tocmai acum voiam sa pun un nou topic cu chestia asta.sotia mea este farmacist si mi-a adussi mie.merge mai bine cu solutia pt ca se dizolva mai bine si mai repede.in plus nu mai stau sa dizolvi u la ele:))
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
neica
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 29 Mar 2009
Posts: 252
Location: Dr.Tr. Severin

PostPosted: Sun Dec 27, 2009 11:07 pm    Post subject: Reply with quote

preturi ceva la solutia asta? Care o fi dozajul?
_________________
Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tiutiu_liviu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 06 Dec 2009
Posts: 69
Location: Motru, Gorj

PostPosted: Sun Dec 27, 2009 11:09 pm    Post subject: Re: sal Reply with quote

discus_mania wrote:
se gaseste si in farmacii.tocmai acum voiam sa pun un nou topic cu chestia asta.sotia mea este farmacist si mi-a adussi mie.merge mai bine cu solutia pt ca se dizolva mai bine si mai repede.in plus nu mai stau sa dizolvi u la ele:))


super fain...tibi, ai adresa de messenger? da-mi un pm sau cu o adresa de mail sa vb despre solutie..

am dat un search pe google, si am vazut pe un site...nu mai retin site-ul si nici nu vreau sa fac reclama, unde un om isi spunea parerea despre solutie, a zis ca e mult mai eficienta si ca a dat rezultate! acum nu stiu ce sa zic...cei care sunt mai avansati in asa ceva! sa puna aici! eu va multumesc mult!!!

EDIT: cine stie, si a mai folosit solutia, cat se pune/litru de apa? multumesc!

Liviu
_________________
In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Ciprian Marcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 1071
Location: Busteni, Prahova

PostPosted: Mon Dec 28, 2009 6:12 pm    Post subject: Reply with quote

Dozarea e tot 250mg/20l. Ramane de vazut daca e mai eficient sau nu. Altii, pe alte meleaguri, care au folosit pulbere spre exemplu, au raportat o eficienta mai scazuta decat in cazul tabletelor.
_________________
LET YOUR DREAM COME TRUE!

Filmulete
Album
De vanzare
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
tiutiu_liviu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 06 Dec 2009
Posts: 69
Location: Motru, Gorj

PostPosted: Mon Dec 28, 2009 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ciprian Marcu wrote:
Dozarea e tot 250mg/20l. Ramane de vazut daca e mai eficient sau nu. Altii, pe alte meleaguri, care au folosit pulbere spre exemplu, au raportat o eficienta mai scazuta decat in cazul tabletelor.


te inteleg, dar ce am eu este metronidazol solutie perfuzabila A...o sa pun o poza maine cu sticluta! multumesc
_________________
In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cabinet medical All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group