Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Discusi inteligenti?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discus - probleme si dileme generale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gabimax
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 14 Sep 2008
Posts: 46
Location: Iasi

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 10:22 am    Post subject: Discusi inteligenti? Reply with quote

Azi am vazut o chestie care m-a lasat masca.
Am mutat discusii intr-un acvariu nou care nu este, inca, umplut pana la limita, existand astfel cam 10cm de sticla neacoperita de apa. Am dat drumul, manual, la hranitorul automat de unde au cazut granulele pe care discusii le-au halit imediat. 2 granule s-au lipit de sticla acvariului cam la 4-5 cm de luciul apei. Intai unul, apoi inca unul, discusii, s-au apropiat de luciul apei, au luat apa in gura si cu un jet au dat granulele, pe rand, in apa. Parca eram la o emisiune pe Discovery. Ati mai vazut asa ceva? Eu unul nici macar nu am mai auzit icon_smile
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Dragosdiscus
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 08 Sep 2007
Posts: 670
Location: Targoviste

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 10:40 am    Post subject: Reply with quote

Este in obiceiul lor de a sufla un jet de apa catre hrana, astfel o selecteaza. E drept ca fac asa la mancarea cazuta, fiind un obicei imprimat genetic in cursul evoluriei lor amazoniene, unde-si cauta mancarea pe sub frunze si alte materii in descompunere. In cazul prezentat de tine mi se pare totusi o alegere constieenta a unei solutii cunoscute la o problema noua.
Nu cumva ce tii pe post de discusi sunt de fapt "pestii arcasi"? lol02
_________________
Hope for the best, expect the worst
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
gabimax
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 14 Sep 2008
Posts: 46
Location: Iasi

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Pai.. exact asta m-a nedumerit, s-au comportat exact ca "arcasii" vazuti pe Discovery.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Matteo
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 19 May 2009
Posts: 45
Location: Deva

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 2:34 pm    Post subject: Au si memorie Reply with quote

Normal.Acum de dresat nu chiar dar sunt mai inteligenti decat majoritatea pestilor de acvariu.Si eu am unul rosu pe care l-am "aerisit" de vreo 2 ori ca pedeapsa si tine minte.Numai ce ii arat minciocul si o ia la fuga.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
feridisc
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 18 Mar 2008
Posts: 54
Location: sf gheorghe

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

Buna.Faza asta e tare!Urmeaza 'salto mortale' happy0030
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discus - probleme si dileme generale All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group