Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Metronidazolul decicleaza ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cabinet medical
View previous topic :: View next topic  
Author Message
radu_1975
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 01 Nov 2009
Posts: 76
Location: Alba Iulia

PostPosted: Mon Nov 30, 2009 12:12 pm    Post subject: Metronidazolul decicleaza ? Reply with quote

Sunt novice si n-as vrea sa fac experimente pe pesti pentru a afla raspunsul la aceasta intrebare, si de aceea va intreb pe voi cei experimentati : metronidazolul deciclaeaza ? Adica dupa un asemenea tratament, acvariul ramane ciclat sau trebuie sa o iau iarasi de la capat cu ciclarea acvariului ?

Multumesc anticipat !!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Stef
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 20 May 2009
Posts: 133
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Nov 30, 2009 12:16 pm    Post subject: Reply with quote

Nu decicleaza.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Mon Nov 30, 2009 1:35 pm    Post subject: Reply with quote

Daca vrei sa faci tratamentul in plantat sa stii ca nu e cea mai fericita optiune . Nu stiu sigur de ce dar da mult mai greu rezultate decit in steril .
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
radu_1975
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 01 Nov 2009
Posts: 76
Location: Alba Iulia

PostPosted: Mon Nov 30, 2009 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

Apropo de metronidazol, am inteles ca problemele apar dupa 7-14 zile de la achizitionare., si ca e bine sa se faca un tratament preventiv cu metronidazol. eu nu am facut acest tratament preventiv, si vad ca dupa cateva zile in care au mancat bine, unii dintre ei acum stau retrasi, nu mananca si stau ascunsi si cei mai mari dintre ei stau in jetul de oxigen cu capul in jos. Cei de facut cu ei ? Sa le fac la toti un tratament cu metronidazol, chiar daca acvariul e plantat si jumatate dintre discusi au excrementele ok si mananca ?
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Tue Dec 01, 2009 8:38 am    Post subject: Reply with quote

Nu mai baga metro .Nu se face tratament preventiv cu nici un medicament NICIODATA . Ce temperatura ai in acvariu ? Eposibil sa ai t prea mare si sa nu fie suficient O2 dizolvat in apa .Daca e asa trebuie ori sa sporesti aerarea ori sa scazi temperatura .

Metronidazol folosesti numai cind vezi fecale albe la pesti ..... in rest nu ajuta cu nimic
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Tue Dec 01, 2009 10:45 am    Post subject: Reply with quote

Nu baga nimic in apa pana nu esti sigur ce are ! ! Niciodata nu te grabi cu tratamentele.
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cabinet medical All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group