Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Discusii mei in "plantat"
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Date personale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
narcis.b
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Sep 2009
Posts: 26
Location: Constanta

PostPosted: Thu Sep 24, 2009 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

marian4232 wrote:
De ce nu ii cresti intr-un acvariu steril?


Am incercat un steril...si nu pot suporta ideea de sticla,apa si pesti, e prea...nefiresc ,dupa parerea mea.Sper sa nu deranjez pe nimeni este doar punctul meu de vedere, plus ca imi place sa ma "chinui"cu acvariul icon_biggrin
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Thu Sep 24, 2009 2:36 pm    Post subject: Reply with quote

Nu deranjezi si sa stii ca toti ne dorim un plantat superb cu cativa discusi perfecti si cat farfuria in el icon_mrgreen Asta e punctul unde vrem sa ajungem.Cred ca si cei care ii inmultesc sau ii tin pentru profit nu pentru hobby , tot isi doresc un bazin de prezentare a discusilor care sa fie plantat si sa arate superb.
Insa pentru a creste pui de discus...sterilul este de departe optiunea ideala.In plantat cresc greu,se trateaza f greu cand se imbolnavesc,gasesc hrana mai greu,sunt stresati de lumina puternica(in general la plantate se foloseste multa lumina) - vezi dungile de pe pesti care nu dispar aproape niciodata...etc etc. Daca ai tine discusi maturi in plantat ar fi mult mai simplu.Cand sunt mici discusii , orice compromis pe care il faci in defavoarea lor se va vedea pe ei mai tarziu.Si ca sa ii tii in plantat cand is pui trebuie sa faci destule compromisuri in defavoarea lor,din pacate icon_cry
Cred ca stii si tu toate astea,insa prind bine incepatorilor daca le tot repetam icon_mrgreen
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
narcis.b
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Sep 2009
Posts: 26
Location: Constanta

PostPosted: Thu Sep 24, 2009 3:19 pm    Post subject: Reply with quote

Mai am pana sa ma gandesc la puiuti...pana atunci discusii mei mananca ca porcii intruna,nici macar daca bag mana in acvariu nu se streseaza,de 5 ori pe zi le-am dat pana acum si tot ar mai fi vrut,acum am trecut la 4 ture pe zi si sunt in prag de greva! icon_biggrin
Asa e ReBella cel mai bine si sigur se cresc discusii in steril
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
izetserghiun
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 17 Feb 2008
Posts: 123
Location: constanta

PostPosted: Thu Sep 24, 2009 6:21 pm    Post subject: Reply with quote

Foarte frumos Narcis ma intrebam cind o sa apari pe forum? Foarte frumos acvariul si pesti sint si mai frumosi.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
puiutu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 12 Sep 2008
Posts: 452
Location: Bucuresti, Brancoveanu

PostPosted: Thu Sep 24, 2009 9:44 pm    Post subject: Bine-ai venit pe forum! Reply with quote

sign0016
Bravo!
Felicitari pentru bazinul plantat. happy0034
Eu nu reusesc sa scap de alge... mad0228
Avand in vedere ca-mi hranesc discusii de 7-8 ori pe zi si schimb de apa fac de doar doua ori pe saptamana, cate 40%, nu pot sa am pretentii...
Dar pentru cei care reusesc sa aiba discusi intr-un acvariu cu adevarat plantat, inca odata, toata stima! sign0188
_________________
Vand TETRA DISCUS-AICI
DISCUSII MEI-AICI

Leopard from avatar is THE GREATEST discus I had!
REST IN PEACE!
icon_cry
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
narcis.b
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Sep 2009
Posts: 26
Location: Constanta

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

Revin cu un resetup si intrucat nu am putut sa pun poze la galerie(poate imi spune un admin de ce nu merge sa ridic poze la galerie) iata linkul
http://img199.imageshack.us/gal.php?g=sany0022l.jpg
Discusii au mai crescut,e drept am unul care nu vrea sa manance deloc,cel putin eu nu l-am vazut pana acum,au mai aprut plante:Eustralis Stelatta,Bacopa si Higrofila...sper sa fie placuta reamenajarea si in niciuncaz nu e ultima!nu rezist tentatieei de a nu modifica imaginea acvariulu icon_biggrin
Si bineinteles astept si criticile voastre mai ales cei mai eruditi!
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 9:01 pm    Post subject: Reply with quote

Frumos , felicitari!
Dar...cel care nu mananca, de cat timp face asta ? N-ai observat nimic ciudat la el ? Fecale albe, ceva ...
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
narcis.b
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Sep 2009
Posts: 26
Location: Constanta

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 9:57 pm    Post subject: Reply with quote

ReBella wrote:
Frumos , felicitari!
Dar...cel care nu mananca, de cat timp face asta ? N-ai observat nimic ciudat la el ? Fecale albe, ceva ...

ReBella de cand l-am luat nu l-am vazut sa manace,asa ca ce fecale sa vad la el?La prima vedere pare ok,dar sta separat si chiar nu mananca...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

Face fecale albe si daca nu mananca. Adica exista posibilitatea asta. Sa-l urmaresti cu atentie...De cat timp il ai ?
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
narcis.b
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Sep 2009
Posts: 26
Location: Constanta

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 10:00 pm    Post subject: Reply with quote

Aproape 2 luni si repet chiar nu i-am vazut vreodata fecalele...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
narcis.b
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Sep 2009
Posts: 26
Location: Constanta

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 10:02 pm    Post subject: Reply with quote

Restul toti se intrec in mancat,ar manca si din ora in ora,asta nimic si chiar era ceva mai mare decat ceilalti...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 10:05 pm    Post subject: Reply with quote

icon_eek icon_confused Si in 2 luni n-a mancat niciodata cand le dai , indiferent ce hrana este ? Ca si la mine unii au preferinte...pun botul doar pe chironomide sau mixtura,etc. Este slab , cum arata fata de ceilalti discusi ? Ii poti face o poza mai de aproape ? Sunt curioasa....
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
narcis.b
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Sep 2009
Posts: 26
Location: Constanta

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 7:23 am    Post subject: Reply with quote

ReBella wrote:
icon_eek icon_confused Si in 2 luni n-a mancat niciodata cand le dai , indiferent ce hrana este ? Ca si la mine unii au preferinte...pun botul doar pe chironomide sau mixtura,etc. Este slab , cum arata fata de ceilalti discusi ? Ii poti face o poza mai de aproape ? Sunt curioasa....

N-as putea spune ca e prea slab,in mare arata destul de bine doar ca nu mananca.Sigur dau de mancare toate delicatesele de la oceania,inima de vita(pe asta o prefera toti mai putin cel in cauza),Tetra Prima,Tetra discus...Nu stiu ce sa-i fac,am sa pun poza cu el imediat cel prind intr-o pozitie favorabila
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
izetserghiun
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 17 Feb 2008
Posts: 123
Location: constanta

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

Narcis ti-am admirat noile poze din galerie i-mi place noul set-up.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
narcis.b
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Sep 2009
Posts: 26
Location: Constanta

PostPosted: Fri Oct 23, 2009 4:11 pm    Post subject: Reply with quote

izetserghiun wrote:
Narcis ti-am admirat noile poze din galerie i-mi place noul set-up.

Multumesc si hai odata si cu acvariul tau,hai dai drumul ca am multe plante pastrate pentru tine! icon_biggrin
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Date personale All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group