Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Ce ti-e scris

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Necrolog
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dragosdiscus
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 08 Sep 2007
Posts: 670
Location: Targoviste

PostPosted: Tue Jul 21, 2009 2:58 pm    Post subject: Ce ti-e scris Reply with quote

Acum cateva luni, am luat doi discusei de la Adx, leopard x sanmerah. Mancaciosi, voiosi... chiar prea voiosi ca la cateva zile, in timp ce trebaluiam pe la acvarii, aud un lip-lip. Ma uit in jur ... nimic "o fi pe la vreun filtru zic eu", iar: lip-lip... si ce sa vezi, undeva prin spatele stelajului, plin de var si praf, vai de mama lui unul dintre pestani. L-am recuperat, dar in acvariu arata ca muma-padurii, asa rasfoitat si jumulit. Dar a supravietuit si si-a continuat cariera de mare barosan pe care i-o prevesteam.
Pana ieri, cand din pacate, n-am mai fost pe faza ... L-am gasit uscat iasca, dupa cautari indelungate, impreuna cu sotia. Prostia a fost din partea mea, l-am izolat intr-un bazin de carantina pentru ca-l batea la greu frati-su si intentionam o separare. Bazinul nu a fost acoperit, iar dupa 2 zile, cred ca i-a fost dor de fosta locuinta ...
_________________
Hope for the best, expect the worst
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
puiutu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 12 Sep 2008
Posts: 452
Location: Bucuresti, Brancoveanu

PostPosted: Tue Jul 21, 2009 6:27 pm    Post subject: Pacat de el... Reply with quote

R.I.P.
sign0013
_________________
Vand TETRA DISCUS-AICI
DISCUSII MEI-AICI

Leopard from avatar is THE GREATEST discus I had!
REST IN PEACE!
icon_cry
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jul 27, 2009 4:54 pm    Post subject: Reply with quote

Nu-i nimic... mergem inainte...


p.s. sign0013
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
TankCla
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 15 May 2009
Posts: 50
Location: Galati, Romania

PostPosted: Mon Jul 27, 2009 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

Ce ar putea determina un astfel de comportament?
_________________
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Dragosdiscus
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 08 Sep 2007
Posts: 670
Location: Targoviste

PostPosted: Tue Jul 28, 2009 7:36 am    Post subject: Reply with quote

Un factor de stress intr-o locatie noua.
Discusii nu au aptitudini "de zburatori", pentru ca in meniul lor nu prea intra muste, tantari si altele, in mod obisnuit cautandu-si hrana pe fundul bazinului. Chiar si cei obisnuiti cu granulate sau fulgi, mai degraba asteapta sa cada in urma imbibarii.
A fost singurul discus care mi-a sarit (de 2 ori!). E drept ca bazinele sunt descoperite numai la curatenii.
Off topic, sorry ....
_________________
Hope for the best, expect the worst
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Necrolog All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group