Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Primii discusi in acvariu plantat!
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Primii pasi in hobby
View previous topic :: View next topic  
Author Message
puiutu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 12 Sep 2008
Posts: 452
Location: Bucuresti, Brancoveanu

PostPosted: Thu Jul 02, 2009 11:24 am    Post subject: Reply with quote

SBU wrote:
Cum apreciati voi cantitatea de mancare pe care o dati pestilor?Ca eu o dau 'ochiometric' mai bine spus ce prind intre 2 degete.

Le dai atat cat pot sa manance in 2-3 minute.
Adica sa nu ramana surplus, sa nu-ti "strice" apa.
_________________
Vand TETRA DISCUS-AICI
DISCUSII MEI-AICI

Leopard from avatar is THE GREATEST discus I had!
REST IN PEACE!
icon_cry
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Porcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Apr 2008
Posts: 205
Location: Baia Mare

PostPosted: Fri Jul 03, 2009 8:43 am    Post subject: Reply with quote

SBU wrote:
Porcu wrote:
Daca nu vor granule amestecati-le in hrana congelata, cam jumate granule. La pestii mei a functionat intotdeauna.


Si acum intrebarea de baraj : cum sa le amestec cu hrana congelata daca este inghetata?
Cum apreciati voi cantitatea de mancare pe care o dati pestilor?Ca eu o dau 'ochiometric' mai bine spus ce prind intre 2 degete.

Scoti un pic de hrana de la congelator, se dezgheata, o amesteci cu granule, o lasi 10 minute sa absoarba granulele umezeala si le dai. Probabil ca amestecu' astfel obtinut o sa tulbure apa da' o faci doar de citeva ori pina-i pacalesti.

Urmareste-i cu atentie si-o sa-ti spuna ei cit sa le dai sa pape.
_________________
Poze: party0040
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
SBU
New entry
New entry


Joined: 01 May 2009
Posts: 14
Location: CONSTANTA

PostPosted: Fri Jul 03, 2009 9:37 am    Post subject: Reply with quote

Porcu wrote:
SBU wrote:
Porcu wrote:
Daca nu vor granule amestecati-le in hrana congelata, cam jumate granule. La pestii mei a functionat intotdeauna.


Si acum intrebarea de baraj : cum sa le amestec cu hrana congelata daca este inghetata?
Cum apreciati voi cantitatea de mancare pe care o dati pestilor?Ca eu o dau 'ochiometric' mai bine spus ce prind intre 2 degete.

Scoti un pic de hrana de la congelator, se dezgheata, o amesteci cu granule, o lasi 10 minute sa absoarba granulele umezeala si le dai. Probabil ca amestecu' astfel obtinut o sa tulbure apa da' o faci doar de citeva ori pina-i pacalesti.

Urmareste-i cu atentie si-o sa-ti spuna ei cit sa le dai sa pape.


Sunt niste fomisti icon_biggrin am senzatia ca ar manca fara oprire.Mai ales mancarea congelata!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Porcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Apr 2008
Posts: 205
Location: Baia Mare

PostPosted: Fri Jul 03, 2009 10:50 am    Post subject: Reply with quote

Daca dupa ce papa te uiti din fata la peste observi burta plina, daca papa mai mult e chiar umflata, e un semn ca-i suficient happy0034 .
_________________
Poze: party0040
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Abu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 13 May 2008
Posts: 84
Location: Bucuresti - Pantelimon

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 6:26 am    Post subject: Reply with quote

SBU, ce tip de cory sunt aia care au aripioarele negre? Ai mei sunt albinosi complet dar imi plac foarte mult si ai tai.
Merci.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
SBU
New entry
New entry


Joined: 01 May 2009
Posts: 14
Location: CONSTANTA

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

Abu wrote:
SBU, ce tip de cory sunt aia care au aripioarele negre? Ai mei sunt albinosi complet dar imi plac foarte mult si ai tai.
Merci.

Spre rusinea mea nu stiu ce cory sunt,ii am de la un petshop din Constanta.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
izetserghiun
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 17 Feb 2008
Posts: 123
Location: constanta

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

Silviu sint Corydoras Metae sau popular Cory Panda.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Primii pasi in hobby All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group