Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Log in la patrat

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Despre forum
View previous topic :: View next topic  
Author Message
menthor
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 57
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 24, 2009 8:22 pm    Post subject: Log in la patrat Reply with quote

De cand ma stiu, ori de cate ori m-am logat pe forum, a trebuit sa ma loghez de doua ori... Mai mult decat atit, desi fac si al doilea log in, tot nu pot vizualiza posturile noi.
Am tot asteptat sa se rezolve, tinand cont ca ma loghez destul de rar, dar e chiar deranjanta chestiunea si banuiesc ca nu sunt singurul... coane fa traiti-ar ceva...

p.s. folosesc mozilla firefox 3
_________________
Nano-acvaristica de recif- Un hobby ce nu ti-l poti refuza!

Galeria video


Last edited by menthor on Wed Jun 24, 2009 9:55 pm; edited 1 time in total
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website
cosmin79n
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 17 Mar 2009
Posts: 31
Location: buzau

PostPosted: Wed Jun 24, 2009 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

acelasi lucru mi se intimpla si mie dar numai de cind am windows7,cind foloseam xp n-aveam probleme.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
menthor
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 57
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 24, 2009 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

Nu are nici o legatura cu sistemul de operare. Acelasi lucru mi se intampla folosind XP, Vista sau 7.
_________________
Nano-acvaristica de recif- Un hobby ce nu ti-l poti refuza!

Galeria video
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website
menthor
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 57
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 24, 2009 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ca sa fie treaba, treaba pina la capat... am uit sa precizez ca si log out-ul este tot la patrat... cool0041
_________________
Nano-acvaristica de recif- Un hobby ce nu ti-l poti refuza!

Galeria video
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website
hans
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 23 Oct 2008
Posts: 127
Location: Bucuresti, Crangasi

PostPosted: Wed Jun 24, 2009 9:47 pm    Post subject: Reply with quote

Dar de ce faci logout? Eu am pus mozilla sa-mi tina minte parola, si cand vreau sa am uit pe forum numai la subiectele noi accesez linkul:
http://discus-club.ro/phpBB2/search.php?search_id=newposts
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
menthor
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 57
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 24, 2009 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

Fac log out pentru ca vizitez acest forum sporadic, pentru ca nu-mi place sa tin pagini de web deschise non-stop, si pentru ca d'aia exista butonul acolo sus si nu-mi place sa se prafuiasca... icon_razz

Hans, multumesc pentru hint, insa functia remember password nu o folosesc ("defect" profesional). In general imi place sa folosesc lucruri care trebuie sa functioneze in mod firesc, nu artificii.

Hai coane, nu te ascunde... mobilizeaza-te putin, ca nu te las sa scapi asa usor... icon_lol
_________________
Nano-acvaristica de recif- Un hobby ce nu ti-l poti refuza!

Galeria video
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jun 24, 2009 11:34 pm    Post subject: Reply with quote

Salut. Greu lucru imi ceri... este un "bug" care la mine nu "functioneaza". Sper sa se rezolve cu ocazia urmatorului up-grade al forumului. Pana atunci... mai mobilizeaza-ti si tu degetu' un pic, ca n-o fi bai icon_mrgreen tongue0011
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
PapaKarlo
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Mar 2009
Posts: 130
Location: Chisinau

PostPosted: Thu Jun 25, 2009 12:39 pm    Post subject: Reply with quote

menthor, cu siguranta s-ar putea sa cunosti fenomenul, insa ma simt bine daca-l povestesc si eu.

Are mozila add - ons, este o optiune pentru improving. Asa am facut eu. Am instalat acest add-ons

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4810

am setat ca si pagina de start, iar fiecare buton este in stare sa retina un link direct catre o pagina care te intereseaza. Ai dat click pe acel buton si esti direct pe DCR. drept urmare daca folosesti password manager nu mai e nevoie sa faci log out sau log in de fiecare data.

Sunt convins ca nu e nimic nou in ce zic eu, insa dupa mine este foarte comod
_________________
The journey gives us true plasure, not the destination!


Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
TankCla
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 15 May 2009
Posts: 50
Location: Galati, Romania

PostPosted: Thu Jun 25, 2009 5:30 pm    Post subject: Re: Log in la patrat Reply with quote

menthor wrote:
... Mai mult decat atit, desi fac si al doilea log in, tot nu pot vizualiza posturile noi...


La fel patesc si eu cand vreau sa citesc postarile de la ultima logare, cu toate ca pe forum se scrie (le caut manual)
_________________
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
cosmin79n
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 17 Mar 2009
Posts: 31
Location: buzau

PostPosted: Thu Jun 25, 2009 5:33 pm    Post subject: Reply with quote

se pare ca s-a rezolvat(am dat log in si log out de mai multe ori ca sa fiu sigur ca merge) icon_biggrin
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 1:42 pm    Post subject: Reply with quote

Eu nu stiu de ce dar nu pot sa dau logout . Adica dau si imi arata ca m-am delogat dar cind ma uit la persoanele care sunt logate pe forum vad si numele meu .



Ups pina acum nu a mers dar la 10 sec dupa ce am scris postul asta a mers icon_mrgreen
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
menthor
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 57
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 1:27 pm    Post subject: Reply with quote

cosmin79n wrote:
se pare ca s-a rezolvat(am dat log in si log out de mai multe ori ca sa fiu sigur ca merge) icon_biggrin

True! Chiar merge! Sa traiasca dom' patron (cu bibanii lui de Amazon cu tot) icon_mrgreen
_________________
Nano-acvaristica de recif- Un hobby ce nu ti-l poti refuza!

Galeria video
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 8:50 pm    Post subject: Reply with quote

Bre, va jur ca nu am facut nimic... icon_mrgreen Cred ca e o problema care apare aleatoriu. Astea sunt cel mai greu de rezolvat, cu atat mai mult cu cat la mine nu a aparut decat de vreo doua ori (si asta acum ceva vreme). Eu am datele le logare memorate in browser (Firefox) si se logheaza automat. In felul asta nu am probleme... Dar o sa fac un upgrade (peste vreo 2- 3 luni) si cu acea ocazie sper sa se rezolve. Pana atunci...
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Despre forum All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group