Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

viermi sau hidre? some help.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Acvarii plantate, biotop si specii compatibile
View previous topic :: View next topic  
Author Message
whitesnake
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 03 Feb 2009
Posts: 48
Location: Campia Turzii

PostPosted: Wed Jun 03, 2009 4:32 pm    Post subject: viermi sau hidre? some help. Reply with quote

Probleme din nou. Am observat pe sticla ceva minuscul si alb care se deplaseaza destul de repede exact ca un miriapod.Cel mai mare pe care l-am vazut cred ca are un milimetru.Hidre am vazut doar pe net asa ca nu stiu cum arata in real,dar stiu ca ele se deplaseaza altfel.
As pune poze dar nu pot focaliza imaginea icon_frown.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
drdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Feb 2009
Posts: 416
Location: constanta

PostPosted: Wed Jun 03, 2009 5:48 pm    Post subject: salut Reply with quote

Daca sunt ca niste tuby mici si albi o sa scapi de iei prin schimburi de apa.Am impresia ca apar de la inima de vita dar nu sunt periculosi.
_________________
haideti sa facem acvaristica mai simpla decat pare
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
petersimpf
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 04 Feb 2008
Posts: 156
Location: Satu Mare

PostPosted: Wed Jun 03, 2009 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

daca seamana cu cel din film sunt de la resturile de mancare si fecale nesifonate, dispar dupa schimburi de apa mai dese si sifonarea repetata, este inofensiv asupra pestilor

_________________
www.diskus.ro
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
lele35
New entry
New entry


Joined: 16 Oct 2009
Posts: 2

PostPosted: Fri Oct 16, 2009 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

Foarte tare! Stiti si cum se cheama tartoarea asta? Daca nu gaseam informatia asta ma apucam sa dezinfectez acvariul. Am efectuat niste experimente si am observat ca mor la o concentratie de sare de 4 lingurite la 20l apa, sau ies la suprafata acavriului la ridicarea temperaturii la 34-35*C, de unde ii poti "colecta" si oparii cu apa calda. Diabolic ....
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Fri Oct 16, 2009 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

Lele nu ne spui si noua ceva despre tine? In afara de faptul ca iti place sa reinvii topicuri din perioade calde ale anului , sa experimentezi si sa fii diabolic icon_mrgreen
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
lele35
New entry
New entry


Joined: 16 Oct 2009
Posts: 2

PostPosted: Sat Oct 17, 2009 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

ReBella wrote:
Lele nu ne spui si noua ceva despre tine? In afara de faptul ca iti place sa reinvii topicuri din perioade calde ale anului , sa experimentezi si sa fii diabolic icon_mrgreen

icon_smile Male, 35, Constanta, 4 discusi, zic eu, foarte frumosi, 1 SAE (al doilea s-a sinucis) 2 cory tigrati, 1 mascul batran si deprimat de ancistrus, acvariu 90l (in proiect unul nou), plante ... si acum plang cand ma gandesc ce gradina super aveam. confused0024 Nu stiu ce s-a intamplat, dar s-au atrofiat aproape toate vara asta, poate de la caldura, poate de la hrana pt. discusi, poate de la scarnaviile astea de mai sus... multi creveti rosii, 1 buldog francez si 1 buldog englez, etc icon_biggrin
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Acvarii plantate, biotop si specii compatibile All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group