Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

cine imi da si mie cateva sfaturi?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Primii pasi in hobby
View previous topic :: View next topic  
Author Message
livake20
New entry
New entry


Joined: 06 Feb 2009
Posts: 1
Location: craiova

PostPosted: Fri Feb 06, 2009 3:39 am    Post subject: cine imi da si mie cateva sfaturi? Reply with quote

in primul rand buna ziua

sunt nou si eu pe acest forum , mi-am cumparat un agvariu de 60l si ceva pesti nu foarte scumpi ,si as vrea sa-mi iau o pereche de discusi pui pentru inceput, dar nu stiu in ce mediu traiesc de ex. ce macare mananca, daca stau cu alti pesti, ce ar trebui sa am in acvarii si ce nu ar trebui (plante,pietis,nisip,etc)
cine poate sa ma ajute si pe mine, va multumesc din suflet. icon_frown
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Dragosdiscus
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 08 Sep 2007
Posts: 670
Location: Targoviste

PostPosted: Fri Feb 06, 2009 9:14 am    Post subject: Reply with quote

Mai uita-te la ce s-a postat in aceasta rubrica. In primul rand o sa descoperi ca un acvariu comunitar de 60 l este foarte putin pentru discusi de la stadiul de juvenil in sus, iar in al doilea rand, ar fi o revolutie in domeniu recunoasterea sexelor la pui. Pentru toate intrebarile tale sunt rubrici dedicate.
Succes!
_________________
Hope for the best, expect the worst
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
bisny
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 04 Mar 2008
Posts: 48
Location: baia mare

PostPosted: Sun Feb 08, 2009 9:47 pm    Post subject: Re: cine imi da si mie cateva sfaturi? Reply with quote

livake20 wrote:
in primul rand buna ziua

sunt nou si eu pe acest forum , mi-am cumparat un agvariu de 60l si ceva pesti nu foarte scumpi ,si as vrea sa-mi iau o pereche de discusi pui pentru inceput, dar nu stiu in ce mediu traiesc de ex. ce macare mananca, daca stau cu alti pesti, ce ar trebui sa am in acvarii si ce nu ar trebui (plante,pietis,nisip,etc)
cine poate sa ma ajute si pe mine, va multumesc din suflet. icon_frown


Pereche de discusi pui nu prea poti....daca ai noroc poate dar nu e ok pt ca desi ajung la dimensiuni mari sunt pesti de card deci 2 nu o sa se simta niciodata bine,mai als cand sunt mici eventual minim 6-8 bucati.La acvariul ala de 60 l daca vrei discusi io zic sa iti iei o pereche matura dar sa cauti discusi mai bonsai icon_smile vb unui coleg de forum adica mai mici ca dimensiune.La maturi il poti planta frumos substrat de plante(*sunt o gramada de firme) pietris 2-3 mm eventual o buturuga cu anubias ceilalto pesti da-i la petshop..Ca mancare poti sa ii ti cu masncare d discusi granule sau mixturi vezi sectiunea hrana de pe forum Bafta... happy0144
_________________
vasiac
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Primii pasi in hobby All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group