Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

PH - metru electronic

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cumpar:
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 12:33 pm    Post subject: PH - metru electronic Reply with quote

ma intereseaza un PH - metru electronic. ati vazut pe undeva?

Last edited by ADX on Fri Sep 21, 2007 12:40 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
remus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 126
Location: tg.ocna,jud.bacau

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 8:41 am    Post subject: Reply with quote

eu mi-am cumparat de pe ebay.daca te intereseaza,stau la dispozitia ta cu toate informatiile de rigoare. icon_lol
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 12:47 pm    Post subject: Reply with quote

remus, ma intereseaza f mult, dar am rugamintea sa imi raspunzi tot pe forum, deoarece sunt sigur ca sunt si altii pe care ii intereseaza (sau ii va interesa in viitor) care sunt pasii de urmat pentru o astfel de achizitie (inclusuv costurile).

multumesc.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
remus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 126
Location: tg.ocna,jud.bacau

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 5:49 pm    Post subject: cumparaturi ebay Reply with quote

primul pas-aveti nevoie de un card de plati(preferabil visa,mastercard,etc)
al doilea pas-intrati pe www.paypal.com si va creati un cont.urmati
indicatiile de acolo.ve-ti putea sa va inregistrati cu mai multe
carduri functie de cate vreti sa folositi(la crearea contului vi
se vor opri 1,5 euro,dar acesti bani va vor fi returnati in cont
odata cu prima achizitie facuta).pentru toate operatiunile va
vor fi trimise mailuri,deci dati o adresa valida!
al treilea pas-intrati pe unul din site-urile ebay,functie de limba cu care va
"impacati"cel mai bine.ebay.co.uk pentru engleza.ebay.de
pentru germana,ebay.it pentru italiana,etc.
al patrulea pas-cautati produsul dorit cu functia search.de preferat cele cu
plata imediata(buy it now),la cele cu licitatie e putin mai difi-
cil.cautati vanzatori cu feedback mare si care fac livrari in
romania.cititi bine descrierea produsului!
al cincelea pas-platiti prin paypal.ve-ti fi instiintati de paypal ca plata a fost
facuta in contul vazatorului,si de ebay ca acesta a primit
banii,v-a trimis obiectul,etc.toate prin e-mail.
primiti produsul direct la oficiul postal la care sunteti arondati,fara vama sau alte cheltuieli.urmariti la cumpararea produsului si costul transportului
pana in romania.
revenind la ph-metre,eu am cumparat din franta un "calup"-oferta,compus
din osmotor+filtre de rezerva+ph-metru cu 85 euro la care s-a adaugat
transportul 16 euro.total=101 euro,aproape la usa casei(postei)! icon_lol
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
remus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 126
Location: tg.ocna,jud.bacau

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

uitasem icon_eek
daca la prima comanda pe care o dati suma depaseste 100 euro,pentru siguranta voastra,paypal va cere prin mail sa confirmati,ceea ce inseamna
ca va trebui sa completati undeva in contul vostru paypal,un numar format din patru cifre,un fel de cod de siguranta.numarul asta il primiti de la banca emitenta a cardului prin email sau in extrasul de cont in care apare plata de 1.5 euro catre paypal.sper ca nu m-am complicat si s-a inteles ce am vrut sa zic! icon_mrgreen
aaaa,si apropos,primesc o bere pe chestia asta icon_wink
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

multumim, remuse. informatia am facut-o sticky pentru a fi mai vizibila.

p.s. ok, o sa facem cheta pentru o bere... happy0180


Last edited by ADX on Fri Sep 28, 2007 10:59 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
diskusfun
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 14 Sep 2007
Posts: 62
Location: Bucuresti-bdul Brancoveanu

PostPosted: Fri Sep 28, 2007 4:50 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.no-cash.ro/ofert/deb/bcr/virtuon.html

cel mai simplu...dupa ce afli cit ai de platit, te duci la banca (de fapt direct la bancomat) si transferi din contul cardului de debit la care este atasat Virtuonul, in contul in $ al acestuia suma de plata si nimic mai mult... apoi te intorci la calculatorul tau si faci plata pe net...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Sep 28, 2007 11:02 pm    Post subject: Reply with quote

happy0180
...si-nc-o bere... party0033
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
remus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 07 Sep 2007
Posts: 126
Location: tg.ocna,jud.bacau

PostPosted: Sat Sep 29, 2007 8:17 am    Post subject: virtuon Reply with quote

nu te contrazic, diskusfun, nu stiu cum functioneaza varianta ta, dar asa cum am facut eu plata, prin paypal, este mai sigur. de ce? pentru ca paypal-ul iti asigura o eventuala pierdere. nu vreau sa ma hazardez, nu stiu pe de rost, dar parca era pana la 500 euro. adica, daca nu ai primit produsul, paypal iti returneaza suma platita prin ei. vanzatorul e obligat sa dea niste relatii despre el, despre data cand a fost expediat produsul, etc. pe cand daca faci plata direct catre vanzator (ma rog, contul lui), ce garantie ai ca primesti produsul? buna credinta a vanzatorului?!
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
diskusfun
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 14 Sep 2007
Posts: 62
Location: Bucuresti-bdul Brancoveanu

PostPosted: Sun Sep 30, 2007 10:21 am    Post subject: Reply with quote

asa este...Virtuonul este o modalitate de plata pe care o folosesti atunci cind ai incredere totala in partenerul tau de peste mari si tari... icon_biggrin ...

nu-i mai putin adevarat ca nu as folosi Paypal doar pt. ca sunt asigurat pt suma platita, daca nu as avea incredere in cel cu care fac afacerea...

nu-i mai putin adevarat ca as folosi Paypal fara rezerve, daca partenerul extern ar cere acest lucru si as avea incredere in el...

pe de alta parte, atunci cind faci o comanda externa(magazin on-line, e-bay), incerci sa afli detalii despre vinzator din surse terte...de ex.: forumuri de specialitate...la mine a functionat...indiferent ca a fost Franta, USA, Irlanda...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edyr
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 88
Location: iasi

PostPosted: Fri Jan 02, 2009 3:23 pm    Post subject: Reply with quote

vand eu unul daca te intereseazahttp://cgi.ebay.com/New-pH-Meter-Aquarium-Swimming-Pool-Water-Tester-PH-3_W0QQitemZ150307800060QQcmdZViewItemQQptZHand_Tools_Gear_Equipment?hash=item150307800060&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1240%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A2%7C240%3A1318
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Jan 02, 2009 5:57 pm    Post subject: Reply with quote

multumesc, dar intre timp am achizitionat unul... poti pune anuntul pt vanzare la sectiunea dedicata. icon_biggrin
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cumpar: All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group