Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Mare pierdere

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Necrolog
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PomPidu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 17 Dec 2007
Posts: 63
Location: Baia Mare

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 1:38 am    Post subject: Mare pierdere Reply with quote

Am ramas fara 40 de discusi din cauza ca s-a luat curentu fara sa se anunte 5 ore timp in care eram plecat mad0228 si surprinza cand am mers sa dau mancare la pesti, nu am avut la cine icon_frown .
http://img99.imageshack.us/img99/3756/21oh7.jpg
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 7:21 am    Post subject: Reply with quote

Cat chin pe saracii pui.
Cata munca si sperante pierdute icon_frown
_________________
Dincolo de sticla, in lumea tacerii.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Porcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Apr 2008
Posts: 205
Location: Baia Mare

PostPosted: Mon Nov 24, 2008 1:42 pm    Post subject: Reply with quote

Multumim in cor celor de la Electrica love0030 love0029, nu esti singura victima a lor si cu siguranta nu e ultima data cind ti se intimpla.

Salutari pentru Electrica de pe lumea cealalta din partea puilor morti: mad0240 party0043 mad0244 mad0040 .
_________________
Poze: party0040
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
mita_mtu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 03 Mar 2008
Posts: 57
Location: satu mare

PostPosted: Mon Nov 24, 2008 5:07 pm    Post subject: Reply with quote

si eu am patit dar am avut noroc ca au fost mai rezistenti desi temperatura a fost de 25 grade timp de cateva ore au vrut sa ma lase fara curent toata noaptea spunand ca se vor ocupa a doua zi de reparati da nu iam lasat la ora 23 erau pe stalp si eu le tineam lanterna:D
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Porcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Apr 2008
Posts: 205
Location: Baia Mare

PostPosted: Mon Nov 24, 2008 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

mita_mtu wrote:
la ora 23 erau pe stalp si eu le tineam lanterna:D
Si-un dulau furios character0029 latra la baza stilpului, asa ca-n desenele animate cu Tom si Jerry icon_mrgreen .
_________________
Poze: party0040
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
bok
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 21 Oct 2008
Posts: 81
Location: BACAU

PostPosted: Mon Nov 24, 2008 11:51 pm    Post subject: Reply with quote

Tara Lui Peste .....la figurat!
Hotii astia de la EON fac ce vor ei in tara asta! Si idiotii de la RAGC deasemeni! Zero respect pentru clientii lor. Asta doar datorita monopolului pe care-l detin si a statului corupt care le permite asta!
Nu ai cui sa te plangi, nu ai ce sa faci!
Am atatea nemultumiri la adresa lor ......dar nu e forumul potrivit!
fighting0007
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Tue Nov 25, 2008 7:35 pm    Post subject: Reply with quote

Acum vre-o luna aveam i9mpresia ca mi s-a stricat incalzitorul deoarece am gasit vreo 3 zile la rind temp in acvariu 26-27g cind veneam de la servici dar ciudat era ca dimineata erau 29g asa cum trebuia. M-am gindit ca nu e posibil sa opreasca astia curentul in fiecare zi dar cum intr-o zi am plecat mai tirziu (pe la 9) la servici ce sa vezi.... s-a luat curentul chiar inainte sa plec . Am venit acasa pe la 12 si inca nu dadusera drumu la curent iar in acvariu era iarna(25g). Ulterior am aflat de la vecini ca timp de 5 zile a fost luat curentul intre 9 si 14 . Bineinteles ca nu fusese afisat nimik. Temperatura scadea in timpul cit era oprit curentul pina pe la 23-25 g cred dar crestea din nou pina la 4 jumate cind ma intorceam de la servici la 26-27 . Din fericire pestanii nu au avut probleme dar daca se intimpla o chestie de asta cuiva care are pui.....
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Tue Nov 25, 2008 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Si filtrele?cateva zile la rand cate 3-5 ore fara apa proaspata si aer pentru bacterii? cat nitrit o fi fost in acvariul acela?
_________________
Dincolo de sticla, in lumea tacerii.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Porcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Apr 2008
Posts: 205
Location: Baia Mare

PostPosted: Wed Nov 26, 2008 10:13 am    Post subject: Reply with quote

Ioan wrote:
cat nitrit o fi fost in acvariul acela?
N-as vrea sa stiu scared0008 .......
_________________
Poze: party0040
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Ciprian Marcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 1071
Location: Busteni, Prahova

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 2:06 am    Post subject: Reply with quote

Mi-au dat emotii baietii de la Electrica noaptea trecuta. S-a intrerupt alimentarea de cateva ori. Ma vedeam facand noapte alba pompand aer in acvarii. N-ar fi prima oara. icon_evil
_________________
LET YOUR DREAM COME TRUE!

Filmulete
Album
De vanzare
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

Ioan wrote:
Si filtrele?cateva zile la rand cate 3-5 ore fara apa proaspata si aer pentru bacterii? cat nitrit o fi fost in acvariul acela?


Am aflat ca a fost oprit curentul o perioada asa de lunga abia la citeva zile dupa ce au terminat astia lucrarile de la un vecin . Culmea e ca aproape ca s-a suprapus perioada in care au oprit astia curentul cu perioada cit am avut ciuma discusului in acvariu . Atunci nu am avut suficiente medicamente si pt a pastra apa cu medicament am facut schimburi de apa mai rare. La un moment dat cind am masurat parametrii apei nu am gasit nitriti dar am gasit o cantitate f mare de nitrati - peste 250 mg/l .Initial am dat vina pe catifeaua care cadea de pe ei si se descompunea dar acum la intrebarea ta mi-a picat fisa ca e posibil ca in perioada aia sa fi avut nitrit mult cit nu a functionat filtrul si la citeva zile cind am masurat eu sa se fi transf in nitrat. Probabil atit catifeaua care s-a descompus cit si lipsa filtrarii pt o perioada au dus la cantitatea asta de nitrati. Probabil ca a fost amoniu si nitriti la greu... dar cum pestii in perioada aia oricum nu mincau si erau intr-o perioada destul de naspa datorita bolii nu am observat . Daca nu era bazin plantat si cu substrat probabil ca pestii ar fi fost innocent0003 .
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Necrolog All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group