Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

hrana congelata

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Hrana si nutritie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
alecsblondu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 23 Jul 2008
Posts: 315
Location: bucuresti

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 5:48 pm    Post subject: hrana congelata Reply with quote

eu le dau discusilor mei bobite de la TETRA si de curind am luat de la un magazin hrana congelata(artemia,inima....)dar nu maninca.cind le dau tetra maninca dar mincarea congelata nu......si nu inteleg de ce....in schimb ampullaria o devoreaza daca dau de ea dar discusii nici nu sint curiosi sa vada ce e. ma poate ajuta si pe mine cineva cu sfaturi? stima
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

daca au fost hraniti tot timpul cu un singur fel de mancare, este normal sa faca nazuri la inceput, cand vrei sa diversifici. singurul sfat pe care ti-l pot da este sa incerci in continuare, dar cu cantitati foarte mici. e mult pana vor pune botul pentru prima data. nici dupa ce vor incepe sa manance, sa nu exagerezi cu cantitatea. le poate da peste cap sistemul digestiv.

in cazul de fata, faptul ca ai melci in bazin este benefic. sa nu te mire ca "ei o devoreaza", pt ca melcii "devoreaza" orice. inclusiv fecalele pestilor (si inclusiv pestii morti sau muribunzi)...
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
alecsblondu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 23 Jul 2008
Posts: 315
Location: bucuresti

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 11:37 pm    Post subject: mersi Reply with quote

mersi mult imi era sa nu aiba ceva pentru ca de cind am schimbat substratul sint cam timizi iar unul dintre ei(am 2 discusi) e foarte teritorial si e chiar micut se cam iau la harta .imi era sa nu aiba ceva.mersi stima
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Ciprian Marcu
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 1071
Location: Busteni, Prahova

PostPosted: Fri Aug 01, 2008 12:33 am    Post subject: Reply with quote

Da-le hrana congelata mai intai si dupa ceva timp si granulele. Poti sa incerci si cu un amestec in care sa predomine granulele pentru inceput. Cand o sa muste din granule o sa inceapa sa se obisnuiasca si cu gustul "carnurilor". animal0028
_________________
LET YOUR DREAM COME TRUE!

Filmulete
Album
De vanzare
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Sat Nov 01, 2008 10:05 pm    Post subject: Reply with quote

Cum s-au acomodat,maninca mincare congelata pina la urma?
Am gasit si eu hrana congelata la un magazin on-line,nu am cumparat inca si as dori cu acceptul lui ADX sa pun un link si sa va dati cu parerea.

Scuze ca-ti poluez topicul ,"alecsblondu" dar parca nu mai avea rost sa deschid si eu unul pe aceeasi tema.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat Nov 01, 2008 11:33 pm    Post subject: Reply with quote

mmdiscus wrote:
... as dori cu acceptul lui ADX sa pun un link si sa va dati cu parerea.
daca nu gasesti link spre producator, baga-l pe cel spre comerciant... da' repede, pana nu ma razgandesc icon_mrgreen
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 12:08 am    Post subject: Reply with quote

producatorul http://oceannutrition.com/product_fresh.php?file=aa06.html&head=22
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 12:10 am    Post subject: Reply with quote

De fapt sint mai multe produse acolo interesante.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
alecsblondu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 23 Jul 2008
Posts: 315
Location: bucuresti

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 10:50 am    Post subject: Reply with quote

ai mei maninca dar numai artemia si inima de vita (discus food)
_________________
viata e scurta !!! asa ca traieste-o nu o pacali!
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
bok
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 21 Oct 2008
Posts: 81
Location: BACAU

PostPosted: Mon Nov 03, 2008 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

Cica se trimite cu curier rapid, fara probleme.
Le ambaleaza cu gheata si cica au trimis si vara si nu au avut reclamatii.
Saptamana aceasta ar trebui sa ajung si aparatul de RO care l-am comandat si impreuna cu el in acelasi colet am sa testez si eu cate una din fiecare sortiment de hrana congelata, inclusiv acei "viermi albi".
Suna bine, caci salveaza o gramada de timp cu prepararea mixturii plus faptul ca sunt garantati fara boli sau paraziti.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
viobank
Discusar EROU
Discusar EROU


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 201
Location: BUCURESTI

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 8:38 am    Post subject: Reply with quote

mixtura o prepari odata si ai din ea, mult timp;iar in ceea ce priveste aceea hrana congelata, se da si ea ca sa diversifici haleala, a nu se confunda cu hrana permanenta .
_________________
schimburi dese de de apa = discusi mancaciosi = discusi mari si frumosi
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail
bok
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 21 Oct 2008
Posts: 81
Location: BACAU

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:07 am    Post subject: Reply with quote

viobank wrote:
a nu se confunda cu hrana permanenta .

Si eu care credeam ca am scapat de preparat mixtura..... icon_cry
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Hrana si nutritie All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group