Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Vand pui discus
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Vand:
View previous topic :: View next topic  
Author Message
discusmaniac
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 12 Feb 2008
Posts: 167
Location: onesti-bacau

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 5:55 pm    Post subject: salut Reply with quote

masulul lui ollieren si cu masculul "cu pricina" de la turda, de la whitesnake, sunt mai mult ca sigur rude. acum nu stiu sa spun care este gradul lor de rudenie,ar puea fi si frati din serii diferite, dar daca nu oricum se inrudesc, au o parte din gene cel putin comune.ala poate e mai putin reusit ca si colorit, dar are si dezavantajul ca e mai mic de varsta si nu are culorile definitivate cred.desi nu e exclus sa ramana si asa, poate nu e cel mai reusit, dar mie nu mi se pare un discus urat.numai bine!
_________________
pluteste inainte, si daca drumul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu ti-l va crea intr-adins pt. a-ti rasplati indrazneala(regina Izabela catre Cristofor Columb)
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

Intr-adevar are si cel de la Turda niste puncte pe opercul, care indica prezenta unor urme de Snake. La 12 luni mai are inca mult de castigat la culoare si desen. Astea-s doar primele semne mai edificatoare. Abia in apropierea varstei de doi ani se vor incetini schimbarile, dar se vor continua tot restul vietii.

Last edited by Ioan on Mon Jan 25, 2010 7:43 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 7:43 pm    Post subject: Reply with quote

In principiu, pot fi gene de snake, fara ca Ciprian sa stie... (vreun strabunic de pe la rusi)
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Ioan
AQUAMASTER
AQUAMASTER


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 1040
Location: Germania

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 7:43 pm    Post subject: Reply with quote

Asa cred si eu.
_________________
Dincolo de sticla, in lumea tacerii.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
discusmaniac
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 12 Feb 2008
Posts: 167
Location: onesti-bacau

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 10:52 pm    Post subject: salut Reply with quote

imi cer scuze, nu m-am exprimat eu corect, posibil sa aiba si ceva snakeskin in ascendenta, dar nu la mine.si nici exemplare cu 14 dungi nu ies din astfel de perechi.tangerine-femela e din bacau, iar reproducatorul respectiv nu a avut niciodata vreun snakeskin.dar parinti/sau bunici de-ai femelei proveneau din bucuresti, importati.blue diamond...nu stiu ce or mai fi avut in ascendenta...cert e ca perechea de blue diamond scoate 100% blue diamond, nimic altceva. iar perechea cu mascul b.d. si femela tangerine nu scotea nici un blue diamond, scotea jumatate in genul femelei, adica tangerine si pigeon perlat sau neperlat, iar jumatate dungati cu 9 dungi, unii brown, dar multi cu mult albastru, gen blue-turq., blue-cobalt sau ceva gen solid blue.dar toti cu forma excelenta, super rezistenti si adaptati.asta a fost...acum caut sa am cat mai putine perechi mixte, cat mai putine experimente de acest gen, dar credeti-ma ca am mai "patit" sa scot pui super ok din perechi mixte. cateodata mai poti sa o dai si in bara, asa e, de aceea nu e recomandat sa persisti in astfel de imperecheri.as fi fost curios si eu sa stiu mai multe despre provenienta discusilor mei, despre genele pe care le au in spate, dar cam asta e tot ce va pot spune. numai bine!
_________________
pluteste inainte, si daca drumul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu ti-l va crea intr-adins pt. a-ti rasplati indrazneala(regina Izabela catre Cristofor Columb)
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
aego
New entry
New entry


Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1

PostPosted: Sat Jan 30, 2010 4:39 pm    Post subject: Reply with quote

Foarte frumosi parintii. M-ar interesa si pe mine cativa pui, dar as avea nevoie si de putin ajutor cu acvariul (sunt primii discusi pe care o sa-i cresc, pana acum am avut cateva acvarii mai micute cu pesti colorati pentru fiica-mea, dar ma gandesc sa trec la ceva mai "serios"). Daca crezi ca se poate, astept un pm si vorbim.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ollieren
New entry
New entry


Joined: 25 Jan 2008
Posts: 14
Location: BUCURESTI-RAHOVA

PostPosted: Sun Jan 31, 2010 12:04 pm    Post subject: Reply with quote

Ti-am lasat un PM aego !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
discus
New entry
New entry


Joined: 06 Feb 2010
Posts: 1
Location: Bucuresti - Militari

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 5:14 pm    Post subject: Salut Reply with quote

Salutare ,un mascul deosebit intradevar !
Mai ai ceva pui de vanzare ?
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ollieren
New entry
New entry


Joined: 25 Jan 2008
Posts: 14
Location: BUCURESTI-RAHOVA

PostPosted: Sun Feb 07, 2010 9:38 am    Post subject: Reply with quote

Salut,mai am destui pui mai ales ca am "suplimentat" lotul de vanzare cu vreo 30-40 bucati proveniti de la aceiasi pereche dar genereatie mai noua .
(pui care au ajuns intre timp la 6-7 cm)

Daca te intereseaza te astept cu un telel la 0766634404 sau PM.

O zi buna
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Fri Feb 12, 2010 9:55 pm    Post subject: salut Reply with quote

ce specie sunt puii??si la ce pret bucata?
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ollieren
New entry
New entry


Joined: 25 Jan 2008
Posts: 14
Location: BUCURESTI-RAHOVA

PostPosted: Sat Feb 13, 2010 2:04 pm    Post subject: Reply with quote

Salut , puii costa 50 de lei bucata .
Cat despre ce fel de discusi sunt cred ca o sa te ajute foarte mult daca o sa citesti "posturile" de mai sus . A fost o mica controversa ...
O sa vezi si poze cu posibilii parinti ai perechii mele de la care am puii care sunt de vanzare

Pt mai multe detalii poti sa ma suni la 0766 634 404

O zi frumoasa !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
tzzzuy
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 25 Oct 2009
Posts: 30
Location: Constanta

PostPosted: Sat Feb 13, 2010 11:11 pm    Post subject: salut Reply with quote

nu prea am inteles din ce s-a discutat mai sus!!!:| deci raspunsul final care ar fi? ce specie?:|
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Sun Feb 14, 2010 10:44 am    Post subject: Reply with quote

Solid blue , sau cobalt cu ceva gene de snakeskin . Nu prea conteaza denumirea ...conteaza ca arata bine .Bineinteles depinde si ce iti place tie...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
tezeu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 24 Feb 2008
Posts: 30
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Feb 14, 2010 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Nu obijnuiesc sa fac asta dar tin sa ii multumesc lui ollieren pentru pestisori. A fost foarte politicos si comunicativ. Dupa ce ca am cumparat foarte putini pui am primit si un cadou, sincer va spun ca ma impresionat gestul lui. Acel mascul este foarte frumos iar pui luati de mine sunt rotunzi si frumosi.

Multumesc inca odata si succes iti doresc in continuare.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ollieren
New entry
New entry


Joined: 25 Jan 2008
Posts: 14
Location: BUCURESTI-RAHOVA

PostPosted: Mon Feb 22, 2010 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Anuntul este inca valabil !

Intre timp puii au mai crescut dar pretul a ramas acelasi (50 de ron bucata )
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Vand: All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group