Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

pescuit
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Sun Feb 07, 2010 11:33 am    Post subject: Reply with quote

ADX wrote:
Ok, pe mine ma intereseaza locatii ceva mai apropiate de Bucuresti, de preferinta cu pesti salbatici (nu de crescatorie)


Si eu sunt interesat de acest subiect.

@marian4232 poate ne arati cum ai facut barcuta ca arata foarte bine.
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
marian4232
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 439
Location: Bucuresti - Trafic Greu

PostPosted: Sun Feb 07, 2010 12:01 pm    Post subject: Reply with quote

Barcuta am facut-o din Komatex lipita cu cianoacrilat Den Braven, chituita la interior cu Moment Fix, la exterior cu chit auto.
Data cu un strat de spritzchit auto la spray si unu doua straturi de vopsea care pana la urma am dat-o jos si am fost la vopsitorie auto.
A facut-o super.
Piesele au fost cumparate de pw www.sierra.ro si www.mivarom.ro .
Pe partea de electronica m-a ajutat un prieten care face barcute de mult timp.
Tot de la el am luat si cotele pentru a confectiona barca.
Sunt multe rahaturi de adaugat la ea si datorita faptului ca lucram doar seara la ea, a durat vreo 3-4 saptamani sa o termin.
Are doua cuve actionate individual de pe telecomanda deci pot duce in ele momeala si fire pentru doua lansete si le pot bascula in locatii diferite.
Cand nimeni nu prindea pe balta, paznicu mai avea putin si ne trimitea acasa ca ii prindeam prea mult peste icon_smile.
Am dus-o maxim 150-200 metri, am folosit-o pe timp de noapte pe o balta ingusta ~70m in lumina farurilor de la masina pentru ca nu pusesem iluminare pe ea (era sa raman cu ea impotmolita in stuf icon_smile )
Intentionez sa ii schimb telecomanda anul acesta deoarece i-am rupt antena din greseala si sa iau ceva care are o raza mai mare.
Pe valuri, lua apa pe la butonul de ON/OFF dar am rezolvat-o.
In rest toate bune, merge bine.
Nu e facuta pentru viteza ci pentru cat mai multe drumuri.
_________________

Symphysodon Discus
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

Cum o minune nu poate tine mult se pare ca anul asta pe linga taxa de pescuit ANPA de 30 ron vom plati in plus si o "taxa de smecher" asociatiilor locale de pescuit si vinatoare,pentru ca numai prin ei se poate obtine permisul de pescuit.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
sorinhc
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 349
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ce mizerie ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
_________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te duce la nivelul lui si te bate prin experienta.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
bazil88
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 17 Jan 2008
Posts: 89
Location: Alba Iulia

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 10:03 pm    Post subject: Reply with quote

Eu prefer sa ma duc pe baltile particulare, Muresul este "mort" de foarte multi ani .
Anul trecut am reusit sa ies doar la o singura partida dar a meritat din plin cei 40 ro/zi , am luat 6 crapi oglinda la cca. 1-1,5 kg /buc si vreo 5 carasi cat palma ( aprox. 8 - 9 kg in total )




_________________
Sa fii liber nu inseamna sa faci tot ce vrei, ci sa
stii ca poti sa vrei.


http://www.youtube.com/user/bazil88#p/a/u/1/ex_IPv22fHk
http://www.discus-club.ro/cpg14x/index.php?cat=10040
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Fri Feb 12, 2010 7:04 am    Post subject: Reply with quote

Se pare ca permisul s-a putut lua anul trecut din doua locuri . De la ajvps mai scump (asa am luat eu anul trecut) si de la ANPA mai ieftin ... . Am aflat abia cind am fost cu un prieten la peste in delta si am vazut ca permisul sau e altfel .... am inteles ca si costa mult mai putin.
Pentru delta cred ca mai trebuie achitata si o taxa pt intrarea in rezervatie pt zilele cit stati acolo .Taxa se achita la Tulcea in unele magazine cu articole de pescuit . E posibil sa se fi scos totusi aceasta taxa.
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
drdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Feb 2009
Posts: 416
Location: constanta

PostPosted: Fri Feb 12, 2010 1:27 pm    Post subject: salut Reply with quote

In delta pe langa taxa de intrare in rezervatie/persoana, se mai plateste o taxa daca mergi cu barca cu motor, functie de cp.Anul asta s-ar putea sa platim permisul la AJVPS.
_________________
haideti sa facem acvaristica mai simpla decat pare
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
ctlvlad
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 10 Feb 2009
Posts: 77
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 12, 2010 5:55 pm    Post subject: pescuit Reply with quote

Nu sint mare pescar , dar anul trecut in vara am fost la Pardina . Nu am platit nimic , am dat datele la un post de control , unde am fost instiintati ca pentru pescuit in Dunare ne trebuie un permis mai special , nu stiu unde vizat , completat etc . Am pescuit pe canalele aferente Dunarii , si credeti-ma ca erau multe si oriunde aruncai batul prindeai ceva .Am stat la cort 4 nopti , a fost o experienta unica ( eram cu sotia si cei trei copii ) si dupa doua saptamini am revenit . . . Abia astept sa vina vara !
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discutii libere All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group