Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Ce varietate de discusi predomina in acvariile noastre.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discusii mei / Acvariile mele
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 10:09 am    Post subject: Ce varietate de discusi predomina in acvariile noastre. Reply with quote

M-am gandit sa deschid topic-ul acesta cu scopu' de a vedea ce varietati sunt mai "cautate" , mai iubite, mai indragite...depinde de persoane,asa ca...orice posesor de discusi sa spuna ce are in acvariu/acvarii si pe ce s-ar axa pe viitor.

EU personal am White Diamond, Blue Diamond, Pigeon Pearl, Pigeon Blod(pur), Super Red Melon, Red Melon, Blue Snakeskin, Red Tangerine si o sa mai aduc zilele astea Solid Blue SS si Leopard.Visu meu,San Merah,dar acu sa vad cum fac rost de 2 icon_biggrin
PE VIITOR: as creste intr-un acvariu mai multe varietati si in altu as incerca sa scot puii din SS si super red.
VOI? icon_mrgreen astept parerile voastre.
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
mariusvlad
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 10 Dec 2009
Posts: 203
Location: Sibiu

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 11:20 am    Post subject: Reply with quote

Eu am o slabiciune pentru dungati. Blue turquoise parca are ceva special, cu toate ca am avut multe varietati de discus.
_________________
In general, arta de a guverna consta in capacitatea de a lua cit
mai multi bani de la o parte de cetateni, pentru a o da altora.
(Voltaire)
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
neica
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 29 Mar 2009
Posts: 252
Location: Dr.Tr. Severin

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 1:38 pm    Post subject: Reply with quote

http://discus-club.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=24
_________________
Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

nu vreau VOT,vreau discutii,pareri...cred ca ma intelegi.Vreau sa stiu ce aveti prin acvarii si ce ati vrea sa faceti pe viitor,nu care este ce-a mai reusita varietate.
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Momentan am San Merah si Leopard... Ma gandesc foarte serios sa mai adaug inca o varietate, dar pana se va intampla (daca se va intampla), pastrez secretul icon_mrgreen
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

ADX wrote:
Momentan am San Merah si Leopard... Ma gandesc foarte serios sa mai adaug inca o varietate, dar pana se va intampla (daca se va intampla), pastrez secretul icon_mrgreen


snow white sau white diamond? icon_biggrin
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ADX
Admin
Admin


Joined: 02 Sep 2007
Posts: 1289
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

da icon_wink
_________________
NOUA GALERIE FOTO
Regulamentul forumului DCR
too old to rock'n'roll...
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

ma gandeam eu ca asta ar fii cam ce-a mai stralucita varietate,inafar de ce ai tu:D si merge si combinat cu leoparzii tai aia albi,cred ca ar iesi ceva spectaculos.Multa bafta... icon_mrgreen
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 2:46 pm    Post subject: Reply with quote

Blue si Brown!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
radu777
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 31 May 2009
Posts: 246
Location: Sibiu

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 3:38 pm    Post subject: Reply with quote

momentan am in acvariu blue cobalt si checkerboard turquoise. as vrea sa detin niste red turquoise sau brilliant red turquoise, cei cu dungile cat mai drepte icon_smile imi plac foarte mult. nici leoparzii nu-mi displac deloc... daca ma intelegeti icon_mrgreen
_________________

ai mei
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
radu_1975
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 01 Nov 2009
Posts: 76
Location: Alba Iulia

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

La momentul actual detin urmatoarele varietati : Red Melon, Red&White, Marlboro Red, Leopard, Tiger Pigeon, Pigeon si Snakeskin. Si nu va speriati, sunt deocamdata majoritatea pui si cativa tineri la maxim 10-12 cm, si in numar mic din fiecare varietate. Eu tot strang la ei, si atentie, daca veti observa ca nu mai apar pe forum, sa stiti ca m-a data sotia afara din casa icon_razz
Daca ma ajuta bunul D-zeu dupa ce se formeaza cateva perechi o sa mai dau din ei si o sa va anunt !
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ciprian01
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 236
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 7:51 pm    Post subject: Reply with quote

radu! fi atent!
da-i-l ei pe cel mai colorat!!!! in acest fel poate se apuca sa ii si curete substratul (si implicit si celorlalti), participa cu fonduri, este mai intelegatoare, etc...!
la mine a tinut...! icon_smile
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
seicul
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 22 Jan 2008
Posts: 98
Location: C-TURZII ;CLUJ

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

Ceva ce o sa se defineasca ceva mai tarziu,o combinatie din "blue diamond" si un brun frumos (din colectia "Porcu") si niste puiuti deosebiti din CT de la "maestrul" Ciprian (sa-ti traiasca familia).
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
hobbydiscus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 13 Sep 2007
Posts: 218
Location: BUCURESTI MILITARI

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

la mine predomina varietatile de spotted ,ceva red marlboro white face iar pe viitor sper sa iau o pereche de ocean green si de ce nu si ceva spotted mai bun decat ce am in prezent . icon_biggrin
_________________
hobbydiscus
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Chriss-T
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 16 Jun 2009
Posts: 210
Location: Mioveni Arges

PostPosted: Thu Jan 07, 2010 5:20 pm    Post subject: Reply with quote

Daca as da timpu' inapoi cu aprox. 1 an,as incepe pe "niste" exemplare de la ADX,leopard dala alb si imaculat combinat cu SM...pfff...ADX tata,nu dai? icon_mrgreen aia sunt criminali,sa-ti traiasca.LEOPARD,SAN MERAH,BLUE DIAMOND si SBSS mi-as dori sa mai fac rost,am b d,sbss o sa iau de la ciprian icon_cool da leopard white si red cam greu,dar vedem.
_________________
...:::I Love Discus:::...
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Discusii mei / Acvariile mele All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group