Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Gauri in cap
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cabinet medical
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dragos
Advanced DCR member
Advanced DCR member


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 631
Location: FOCSANI

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 1:36 pm    Post subject: Reply with quote

Nu le-am dat tubi ca sa se vindece pestele respectiv ci doar ca sa le diversific meniul . Anul asta cred ca a fost a-3-a oara cind le-am dat . Pot sa iti zic insa ca la un moment dat am avut un pestan bolnav de flagelate care nu mai mincase nimic de vreo saptamina iar cind l-am incercat cu tubi a sarit pe ei de parca ,,nu mai mincase de o saptamina icon_mrgreen " .In citeva zile de tratament cu metro si hranire cu tubi era ca nou . Totusi nu sunt nici eu adeptul hranirii cu tubifex sau chironomide vii deoarece cu multi ani in urma am pierdut o gramada de pesti din cauza asta ...... dar din cind in cind (foarte rar) le mai dau chiar daca stiu care sunt riscurile ....
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
Allex
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Dec 2009
Posts: 47
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 1:40 pm    Post subject: Reply with quote

Speram sa nu postez asa devreme aici, dar unul din pesti are ceva pe frunte. Pozele sunt cat de clar am putut sa le scot....
Credeti ca are boala bubelor in cap? icon_cry Si daca da ce ma sfatuiti?
Pestele nu e matur, are 9 cm si cam 6 luni...Sper sa fiu eu paranoic si sa nu fie nimic, sau sa se fi zgariat...

_________________
google "problemefiat"
Discusii mei
acvariu


Last edited by Allex on Wed Dec 30, 2009 2:04 pm; edited 1 time in total
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
puiutu
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 12 Sep 2008
Posts: 452
Location: Bucuresti, Brancoveanu

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 1:58 pm    Post subject: Zgarietura Reply with quote

Allex wrote:
Speram sa nu postez asa devreme aici, dar unul din pesti are ceva pe frunte.Sper sa fiu eu paranoic si sa nu fie nimic, sau sa se fi zgariat...

Stai linistit! happy0034
S-a zgariat sigur!
O sa-i treca in doua zile.

Allex wrote:
Pestele nu e matur, are 9 cm si cam 6 luni.

Esti sigur?
Nu prea pare a avea 9cm...
Dar asta conteaza mai putin, sanatos sa fie!
_________________
Vand TETRA DISCUS-AICI
DISCUSII MEI-AICI

Leopard from avatar is THE GREATEST discus I had!
REST IN PEACE!
icon_cry


Last edited by puiutu on Wed Dec 30, 2009 7:32 pm; edited 1 time in total
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ReBella
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 387
Location: Galati

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 6:32 pm    Post subject: Reply with quote

Mie mi se pare cam alb pe cap ...ca si cum ar avea ceva pete mai intinse asa...sper ca nu sunt pete si e doar lumina sau poza de vina, etc.
_________________
True love and true friendship are God's gifts from above.Cherish them above everything else and you will find happiness!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
hobbydiscus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 13 Sep 2007
Posts: 218
Location: BUCURESTI MILITARI

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 6:38 pm    Post subject: Reply with quote

la dimensiunea asta nu am vazut discusi sa sufere de boala gaurilor in cap.
_________________
hobbydiscus
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Allex
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 20 Dec 2009
Posts: 47
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 8:03 pm    Post subject: Reply with quote

Are doar un punct mai deschis la culoare ca o gaura profunda si o zgarietura... icon_rolleyes si sta separat de ceilalti 3, sta mai pitit dupa plante si o buturuga. In schimb uneori sau cand le dau de mancare iese si ii si bate pe ceilalti .
_________________
google "problemefiat"
Discusii mei
acvariu
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
neica
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 29 Mar 2009
Posts: 252
Location: Dr.Tr. Severin

PostPosted: Wed Dec 30, 2009 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Ala sigur s-a sgariat . La cat de naroji sunt se sperie si se accidenteaza de mopani aia sau de substrat. Ar trebui pus preventiv in apa ceva sa ajute la vindecare si sa nu se infecteze bubitza.
Ar fi bun sera aqutan
_________________
Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cabinet medical All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group